Týden stejná bazální teplota. Může souviset se zánětem?

lujhu
15. únor 2024

Chci se zeptat z kvasinek se my zas rozjel zánět močaku vytok už zmizel ale strašně to pálí a řeže nemůže se ani utrit na ta vycurat, mám předepsané léky kotrimoxazol, ale teď ta teplota mám týden stejnou bazální teplotu 37,5 vím že se má měřit 18 dní celý cyklus ,začala jsem loď 8.2 může to souviset s tím zánětem? Dnes mám 7 den zpoždění

bejuna29
15. únor 2024

BT se měří od konce MS do začátku další MS, nemusí to být vždycky ale 18 dní, někdo cyklus delší, někdo kratší...záleží, kdy byla skutečně ovulace a pak také na délce LF (od ovulace do MS), LF bývá plus mínus den stejná.
teplota 37,5 už mi přijde spíš jako lehce zvýšená, možná v důsledku toho zánětu, nebo infekce v těle, než jako bazální
kdy jsi měla poslední MS, kdy byla ovulace? měříš teď první cyklus jo?

lujhu
autor
15. únor 2024

@bejuna29 poslední byla 11.1 ovulaci jsem měla podle TT 17.1 ale přišlo my to divný měla my vycházet pozdejc ano ted první cyklus

bejuna29
15. únor 2024

a jak dlouhý máš běžně cyklus, kolik dní? a pravidelný?

bejuna29
15. únor 2024

ono je blbý, že jsi začala měřit vlastně až po ovulaci, to je takový měření teď na nic. aby to mělo nějakou vypovídající hodnotu, je potřeba začít od konce té MS. takhle nevíme, jaké máš předovulační teploty a vlastně ani nevíš, kdy a jestli vůbec ovulace proběhla (pozitivní ovu test totiž automaticky neznamená, že ovulace proběhne, jen to říká to, že se zvýšila hladina LH, díky které má prasknout folikul. má, ale nemusí, to pak právě potvrdí až vzestup té BT)

lujhu
autor
15. únor 2024

@bejuna29 no , tak my asi nic jinýho nezbývá než čekat na ms a když nedorazí zajít si krev , a mezi tím léčit ten zánět 🤷

lujhu
autor
15. únor 2024

@bejuna29 nemám ho pravidelný , někdy 35 stalo se my i 38

bejuna29
15. únor 2024

@lujhu jo, tak počítej, že LF může být v maximální delce 16 dní (to je životnost žlutého tělíska, které pokud vajíčko není oplodněné a nezahnízdí, po 16 odumírá, tím přestane produkovat progesteron, klesne teplota a dorazí MS) takže když míváš cca těch 35 dní, tak míváš ovulaci spíš později, kolem toho 19c až.
když poslední ms byla 11/1 a pozitivní test už 17/1, tak bys ovulovala strašně brzy (ale i to se stává samozřejmě), každopádně bys teď už měla jasně pozitivní test. možná to byl anovulák nebo nějaký hormonální výkyv.
určitě vyřeš ten zánět, to bez debaty, obzvlášť když máš takové bolesti, možná bych si došla i pro atb raději? musí to být strašně nepříjemný...a pokud nedorazí ms do týdne, tak asi řešit na gyndě vyvolávačku

lujhu
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
lujhu
autor
15. únor 2024

@bejuna29 bude to asi tak jak píšeš, děkuji za odpověďi 🙏

lencaa11
15. únor 2024

@lujhu já bych to řešila s lékařem a možná budou potřeba ATB a skrze to se zpozdila Ms

reeeza
15. únor 2024

Zanet ma urcite na bt vliv

lujhu
autor
15. únor 2024

@reeeza no , zatím ještě neklesá furt je 37,5 měřila jsem ráno a i odpoledne, zejtra ráno to budu zkoušet ve stejný čas a uvidím , já blbá jsem se nezeptala doktorky jestli to může bejt s toho zánětu 🙈😆