Snažíme se o miminko - jak poznám ovulaci?

adell31
25. lis 2018

dobrý den , mám dotaz ... s přítelem se snažíme už cca 4. měsíce o miminko z toho 2 měsíce intenzivněji a ještě chci dodat že antikoncepci jsem nikdy nepoužívala ...pořad se nám to ale nedaří :( ..zkoušela jsem zjistit kdy mám ovulaci ... ale i tohle bohužel nechápu jak ji poznat ? zkoušela jsem testy všechny 3 vyšli negativně ... kolik je třeba jich koupit když nevím kdy přesně ovulaci mám? když budeme mít s přítelem pohl. styk každý den ... bude těhotenství 100% nebo spíše ob den ob dva dny ? poraďte prosím ...

mia_von_prag
25. lis 2018

Kolik vám je let? i zdravému páru trvá otěhotnět několik měsíců. Moje zkušenost - když se na to příliš zaměřuješ, nevyjde to a když to pak neřešíš, podaří se.
Já bych to teď nehrotila, na testy utratíš kopu peněz, každý měsíc budeš v depresi z menzesu apod... Užívejte si nechráněný sex, každý den, dva nebo tři, jak budete mít chuť a časem se to podaří. Pokud do roka ne, začni to řešit s lékařem.

vaseli16
25. lis 2018

@adell31 vubec bych se tim nezaobyvala a nechala tomu volnyprubeh...my se o prvni snazily 4mesice asi a popravde jsem nemela paru o ovulaci,lutealni fazi,ovulacnich testech a pod a bylo to nejlepsi...těhotenství sice nevyšlo,ale to je vec druha...ted hlidam ovulaci a zkousela jsem i ovu testy radsi bych se vratila do doby kdy jsem nic z toho nevedela a tehotenstvi prislo opravdu spontánně to mi ver...protoze pak se k tomu clovek upina jakto ze to nevyslo kdyz jsme se milovali v den a den po pozitivnim ovu testu a podobne...opravdu nech to nahode milujte se jak mate zrovna chut a jak pise @mia_von_prag az po roce kdy to opravdu nejde to zacnete resit 😉

adell31
autor
25. lis 2018

@mia_von_prag
děkuji moc za odpověď... je to ale těžké nemyslet na to mi bohužel moc nejde ...

kajacob
25. lis 2018

@adell31 ovulační testy zbytečně stresují a stojí hodně peněz. Pokud chceš vážně zjistit jestli ovulace probíhá a kdy je dobre měřit bazální teplotu . Každý ráno ve stejný čas než vylezeš z postele ;) já používám ms kalendář a graf na bazální teplotu na www.womenzone.cz. Je to tam i krásne vysvetleny jak na to a jak poznat jestli ovulace proběhla . Pokud proběhla graf ti to vyznačí ;) skus si o tom něco přečíst a třeba ti tohle pomůže, já tak zjistila že ovulace u mě neprobíhá . K doktorovi až tak po roce ,i u zdravých partnerů je šance každý měsíc jen 20-30% na otěhotnění . Přeju hodně štěstí 🙂

adell31
autor
25. lis 2018

@kajacob děkuji za radu ! 🙂)

vendelinka08
25. lis 2018

@adell31 nejhorsi co muzete delat je.....SE SNAZIT. Jsem na to slovo uplne a strasne alergicka....4 mesice je kratka doba. Mozna tim..ze jsem se NIKDY NESNAZILA jsem otehotnela vzdy hned...neresila jsem ovulace...proste jsme to nechali byt....az tvoje telo bude pripravene na tehotenstvi...tak otehotnis.

ejmate
25. lis 2018

@adell31 4 měsíce je ještě nic 😉 Pokud od gynekologa víš, že vše funguje jak má, tak nic neřeš a soustřeď se jen na to, aby sis to s partnerem pořádně užila 😉 Mimčo pak přijde samo 🍀

adell31
autor
25. lis 2018

@vendelinka08 ano možná je to krátká doba ale o otěhotnění mám vše zjištěné jen z internetu ...takže jsem se raději zeptala tady ale dekuji za odpověď ...

nazka
25. lis 2018

@adell31 a ovulujes? mne treba gyndar rekl,ze mam zaklonenou delohu a tim padem ovuluju treba jednou roku. tim padem me nazval "min plodnou". doporucil mi inofolic a tim se mela ovulace dostavit. otehotnela jsem nakonec jen par dni pri brani inofolicu,tak myslim,ze jim to nebylo. je nejlepsi to vypustit z hlavy. ale tohle se lehce rika,hur udela. kolik je vam let'

adell31
autor
25. lis 2018

@nazka 26 za chvíli 27 ... já vím ze všichni říkají neřešit ... a td .. ale je to těžké to neřešit když o tom pořad s přítelem mluvíme a td ...

vaseli16
25. lis 2018

@adell31 je to tezke to vime vsechny,ale zkus to,najdi si něco cim se odreagujes a uvidis jak pak budes koukat az budes mit na testu dve carky.Hodne stesti!🍀🍀🍀

denissima
25. lis 2018

Ahoj, také se snažíme 4 měsíce, resp. 4x to nevyšlo a teď jedeme pátý měsíc. Nejdřív jsem si nakoupila všechno možné - Inofolic, Gynex, ovulační testy....a zatím vše k ničemu. Tak jsem se na to teď vykašlala, i na ty ovulační testy, už mě to nebaví. A je to lepší, takže rady, ať to moc neřešíš, mají něco do sebe. Ale jinak asi moc nepomůžu, samotné se mi nedaří na to nemyslet, to prostě nejde. Takže přeju hodně štěstí, ať to vyjde co nejdřív 🙂

adell31
autor
25. lis 2018

@vaseli16 děkuji ! 🤝😊

adell31
autor
25. lis 2018

@denissima děkuji i vám přeji hodně štěstí 🙂

urtica
25. lis 2018

@vendelinka08 Mě zas vždy iritovaly rady typu "Nemysli na to" 🙂 - zvlášť od žen, které otěhotněly okamžitě 🙂. Pokud něco chci, nedokážu na to nemyslet a pochybuji, že někdo jiný to umí. Tím netvrdím, že psychika nehraje roli - hraje a velkou, ale přikázat si, abych něco necítila a cítila něco jiného...to je dost utopie.
@adell31 Nicméně - 4 měsíce jsou opravdu málo, rok snažení se u zdravého páru považuje za normální. Klidně na to mysli - zakazovat si to vede maximálně k ještě usilovnějšímu přemýšlení a výčitkám, ale...najdi si i další věci, kterými budeš žít, i jiné zdroje radosti. Pokud Ti není víc než 35 let, dala bych si nějaký čas (půl roku?), kdy nebudu testovat a měřit a zkusila si prostě jen užívat nechráněný sex s partnerem..ono těch příležitostí v životě, kdy se nemusíte hlídat, zas tolik není 🙂.

lachtanice86
25. lis 2018

@adell31 4mesice nic není. 3 ovulační testy je málo sexujte jak vás to baví a neřeš to.

adell31
autor
25. lis 2018

@urtica to je pravé to co mi děla největší stres, tím ze se snažím na to nemyslet tak na to myslím jeste víc pak se bojím že to nepřijde nikdy ...a děkuji moc za rady 🙂

urtica
25. lis 2018

@adell31 Neboj, já otěhotněla, i když jsem na to myslela - a myslela jsem na to hodně...ale je pravda, že poprvé, když jsme se k tomu víc upínala, to bylo o trochu problematičtější, u druhého dítěte jsme si ani nebyli úplně jistí, jestli chceme, aby se to povedlo a vyšlo to na první dobrou...ale to se ordinuje těžko.

vendelinka08
25. lis 2018

@urtica nepsala jsem nemyslet a pust to z hlavy...to je jasne ze to neni jednoduche..sama vim jake to je..ja tedy resila trochu neco jineho..ale uprimne to pak ovlivnuje vsechny a vsechno...a pokud nevim o nejakem zasadnim problemu a zkousim to poprve..tim lepe to neresit..netestovat a nechat to zatim byt. Jinak me vzdy vadila veta snazeni se o mimco...nikdy jsem se za snazilku nepovazovala..ani v pripade kdyz jsme chteli druhe dite...a bylo to uz jakoby planovane...

irena1111
25. lis 2018

4 měsíce jsou hodně krátká doba. Je sice plno párů, kterým se zadaří hned na první nebo druhý pokus ale je také hodně párů, kterým to trvá rok, dva nebo i několik let a čím víc se na to bude upínat, tím spíš to nevyjde. Navíc sexovat každý den tomu taky moc nepomůže protože spermie dozrávají cca 3 dny takže optimální je sexovat jednou za tři dny. Ale úplně nejlepší je se vykašlat na všechny výpočty a tabulky, milovat se podle chuti, najít si na přemýšlení nějaké jiné téma (zvířátko, dovolená, rekonstrukce bydlení atd) a být v pohodě.

jednaholkaa
25. lis 2018

@nazka Zaklonena deloha s frekvenci ovulace nema vubec nic spolecneho. Vajecniky a deloha jsou dva ruzne organy..

urtica
25. lis 2018

@jednaholkaa Též mě to překvapilo, taky jsem měla zakloněnou a s ovulací nebyl problém...

nazka
25. lis 2018

@jednaholkaa
@urtica fakt?? tak proc mi to rikal.. kazdopadne ja tehdy otehotnela na prvni dobrou,tak jsem si rikala,ze to tedy byla dobra nahoda

leymea
25. lis 2018

@urtica veta "nemysli na to" mi tez vadila. Jak ma na to clovek prestat myslet 😀 ale zase musim uznat, ze kdyz jsem otehotnela tak zrovna ten cyklus jsem se uz na nejaky snazeni vykaslala (bylo pred Vanocema) a ja byla smirena s tim, ze navstivime CAR (snazili jsme se pres rok) a najednou se zadarilo 😀 dozvedela jsem se to 22.12. Nejkrasnejsi Vanoce 😊

adell31
autor
25. lis 2018

@irena1111 dekuji za odpověď 🙂

adell31
autor
25. lis 2018

@leymea také to skusim neřešit nechat tomu volný průběh ..🙂

hermij
25. lis 2018

ke snažení, moc se mi líbí, jak to paní popsala (snažila se mimi tři roky, ale povedlo se krásně přirozeně, když pro něj byla vhodná doba): http://cestykditeti.cz/nesmis-se-na-to-tak-sous....

Abyste lépe poznala své tělo, doporučuji nastudovat symptotermální metodu. Ovu testy ukazují jen hladinu LH v moči, tzn. že se tělo chystá ovulovat, ovuluje, anebo už ovulovalo... klidně i 10 dní pozitivity... haha, celá ovulace trvá tak 12-24 hodin... takže dosti nepřesné. Sledování se dá zpřesnit opakovaným testováním, ale to zbytečně utrácíte za testy. U STM koupíte jen teploměr za 150-300 Kč. Doporučuji mrknout na blog: http://cestykditeti.cz/nacasovani-aneb-plati-2814/ anebo články na http://www.rodina.cz/serial27.htm.
A menstruaci si užijte, když dorazí 🙂 Hezky se Vám očistí děloha a pěkně potrénuje stahy při vypuzování, které budou třeba u porodu ;) Hodně zdaru.

jednaholkaa
25. lis 2018

@nazka Mozna si to nejak spatne pochopila..ale to je fakt nesmysl. Jinak ja mam taky zaklonenou delohu a ovulaci naprosto pravidelnou napriklad..

zutinka
26. lis 2018

Netlacila bych na to!Zkus se odreagovat-myslet na něco jiného.Mas krásný věk-neboj miminko přijde!

jaaaninda
26. lis 2018

@adell31 vím, že vypustit z hlavy to úplně nejde, ale někdy pomůže, alespoň to hodit do pozadí a najít si něco na odreagování. O druhátko jsme se snažili rok a půl, nebudu to vypisovat dopodrobna, byly problémy s délkou cyklu a jedno zamlklé těhotenství za tu dobu. Ale poslední půl rok po tom zamlklém jsem začala stresovat. Cykly se začaly upravovat a já blbnout s ovu testama, bazální teplotou, hlídáním hlenu atd. Po půl roce jsem si řekla dost, bude léto, tak si ho tím nebudu kazit, do konce roku než by to začal řešit doktor mám čas, nechám to na osudu. A na odreagování jsem si vymyslela hubnutí (což potřebuji, ale do té doby jsem se jen vymlouvala, co kdybych otěhotněla atd.). Pustila jsem se do toho s vervou, chodila cvičit, hledala recepty a ono se ten cyklus zadařilo. Samozřejmě jsem měla myšlenky na miminko, ale tak nějak v pozadí. Není to všeobecný recept, ne každému to pomůže, ale po 4měsících bych to ještě nechala na tom osudu a zbytečně se nestresovala :-* přeji, ať se brzo zadaří.