Snažení. Zadařilo se, nebo je to jiný problém?

natka01
13. říj 2024

Ahoj holky, jsem tu nová. Chtěla bych se zeptat, snažíme se o miminko, už jednou nám to vyšlo, ale bohužel jsem v březnu letos samovolně potratila, od té doby zatím nic. Ovulaci jsem měla 6.10 a 7.10, dělala jsem si testy, a byli krásně silné. Problém je, že od té doby mě bolí v oblasti vaječníku, bolest není nějak extra velká (přirovnala bych je k začátku MS). MS má přijít 23.10. Myslíte si, že to může být známka toho, že se třeba zadařilo nebo je to jiný problém? Ještě se mi to nikdy nestalo, MS bolesti jsem vždy zacla mít cca 4 dny před. Po potratu mi dělali veškerá vyšetření a bylo vše v pořádku, ani revize nebyla třeba. Na klasickou roční prohlídku mám jít začátkem listopadu, tak se ji určitě zeptám. Jen právě nevím co si myslet o těch bolestech, vím že mi nezbývá nic jiného než počkat jestli MS dorazí nebo ne, ale zajímalo by mě, jestli jste to některá měla taky tak a zadařilo se. Děkuji za odpověď 🙂

rosalindamelinda
14. říj 2024

Ahoj, věčná otázka při tomto typu dotazů, kolik je ti let?
Ovulační testy, další téma, pokud byly ovulační testy pozitivní, tak to neznamená, že v ten den, kdy byly pozitivní byla zároveň ovulace. Ovulace jako taková nastává 24-48 po pozitivních testech, ty testy pracují na principu zjišťování hormonu LH a jeho zvýšení předznamenává ovulaci. Takže, pokud jsi měla poz.testy 6-7, pak jsi měla ovu 8-9.10.
Pokud tě bolí vaječníky, jediné, co mě napadá je, že to mohly být ovulační bolesti. Vypozorovala jsi plodný hlen? Opět, plodný průhledný hlen se objevuje před ovulací. Pro další ověřování ovulace můžeš ještě přidat měření bazální teploty.
Jinak, vzhledem k věku, pokud je ti do 35, tak byste se měli snažit rok a pak jít kdyžtak do Caru, ale pokud je ti přes 35 let, pak byste měli vyrazit do Caru už po půl roce 😉