Snažení po samovolném potratu v 9. týdnu

horvathova3
8. čer 2018

Ahoj,
v neděli jsem samovolně potratila. Kdy se můžeme snažit o další? Názory jsou různé, spíš mě zajímají vaše zkušenosti. Za jak dlouho se vám zadařilo? Hodně se píše, že když jde o SP je to jako opožděná MS a je to dobré pohnojene na opravdové těhotenství. Že snad nemusí být ani 6ti nedeli.
Ve středu jsem byla na pohotovosti s bolestí břicha a vypadá to prý moc dobře, že se nejspíš vše vypudilo. Dostala jsem raději z penicilín, aby nedošlo k žádné infekci. Psychicky a fyzicky se cítím dobře, strašně se těším na další snažení. Ve čtvrtek jdu samozřejmě ještě ke svému gynekologovi jak to vypadá.
Děkuju za odpovědi
Ve čtvrtek jdu samozřejmě ještě ke svému gynekologovi.

janapetrvalska
8. čer 2018

po samovycisteni muzete vlastnd hned, jen je otz jak se tvoje telo da dohromady 9tt uz je podle me takovy hranicni, ale neotehotnis pokud telo samo nebude pripravene, a to je fakt telo od telo kazda jsme jina .. pokud se budes citit ok tak zacnete hned bud se zadari nebo ne , nic jineho ti bohuzel nikdo nerekne ..

ruzicka06
9. čer 2018

@horvathova3 Jak sama píšeš, názory jsou různé. Jestli dobře chápu, na revizi jsi nebyla. Já měla spontánní potrat 2x, oboje v 6tt a oboje naštěstí bez revize. První loni v únoru, druhý teď v únoru. Po prvním jsme se začali snažit hned, takže se nám zadařilo skoro za rok vlastně až..po druhým jsem se taky začali snažit hned, ale od února zatím nic... To že je tělo pohnojené, je sice možný. Ale z vlastní zkušenosti bych se na to moc neupínala. Bohužel znám spíš víc případů, že jim to několik měsíců trvalo, než znovu byly těhu. Ale jedno pozitivní na tom ber - Tvoje tělo dokázalo otěhotnět. Dělali vám nějaké testy nebo něco? Takže jestli se cítíš a dr. Ti dá svolení (nám řekl, že klidně může hned v obou případech), klidně se snažte hned. Hodně 🍀

biedronca
9. čer 2018

@horvathova3 ve čtvrtek ti na gyndě řeknoou, jak na tom jsi.
jinak po samovolném potratu se můžete snažit hned. Ja potratila v lednu tohoto roku v 7 tt. a narovinu ..... potrat skončit ve čtvrtek a v nedeli jsme na to vlítli. Strasně mi pomahal fatk, ze se můžeme snažit hned...
ALE POZOR! Precetla jsem si tady diskuze, zkusenosti jak všechny do 3-4 měs po potratu hned otěhotněly, jak bylo pohnojeno a je to vlastně vše dobre. Nakoplo mě to, věřila jsem a měla naději,že se určitě brzo podaří. byla jsem pozitivní a opravdu v to (dnes vím,že naivně!) věřila.
A ejhle! je to půl roku po potratu a nic... jsme v CARU a zjistilo ze nemam ovulaci, pritel spermiogram vyborny a můj hormonalni profil taky nic moc...A snad tento měsíc první IUI.
Strasně jsem se upla a verila tomu ze po potratu se brzo zadari....... a ted pricchazí realita, zklamani.

ruzicka06
9. čer 2018

@biedronca Přesně jak říkáš - taky jsem se držela toho, co jsem slyšela, že do chvilky budu zas těhu a prd. To už v dnešní době moc neplatí, že se zadaří hned. Jako některým asi jo, ale myslím si, že víc je nás těch, co to nějakou dobu trvá...i Tobě držím palce 🙂

malazrzka
9. čer 2018

@horvathova3 také jsem potratila v 9tt a doktor doporučil počkat na první MS a potom, že se hned můžeme snažit a jk píšou děvčata, stejně pokud tělo nebude připraveno, tak znovu neotehotni 😊 ale určitě pokud je všechno v pořádku a cítíš se na to, tak se můžete začít snažit hnedka😉 držím pesticky 😊

horvathova3
autor
9. čer 2018

@janapetrvalska
@ruzicka06
@biedronca
@malazrzka Je to asi opravdu různé.. no já jsem otěhotněla 5 měsícu od vysazení HA. (9let brání)A to jsem nehlidala ovulaci nic až ten 5 měsíc jsem to začala řešit. No uvidím co mi Doktor řekne ve čtvrtek. Jinak to bylo čištění, což jsem na jednu stanu opravdu ráda. Tak snad se dokonce roku zase zadaři 😍

oveckaluky
9. čer 2018

Povede se to, až tělo zase "dovolí" otěhotnět. Těhotná jsem popáté, z toho dva potraty. Loni to bylo v 10. tt, už tedy s revizí...po ní mi doktorka, která revizi provedla, řekla počkat půl roku. Doktor, co mě z nemocnice propouštěl, radil počkat 3 měsíce, ale dodal, že sám neví, proč se to doporučuje. Můj doktor mi 14 dní po revizi, na kontrole, řekl, že dle UTZ bude ovulace pravděpodobně druhý den, sliznice krásně narostla, takže všechno krásně funguje, a nevidí tedy důvod, proč čekat déle než po první MS po revizi 🙂
4x jsem otěhotněla v podstatě na "první dobrou", z toho jednou i přes HA, tak jsme si říkali, že to bude zase hned...omyl - povedlo se až po sedmi měsících, za to teď čekáme hned dvojčátka 🙂
Tělo samo ví, kdy to znovu "povolit", a kdy je zase připraveno tak, aby bylo všechno v pořádku 🙂

ruzicka06
9. čer 2018

@oveckaluky Naprostou souhlasím - jen tělo samo ví, kdy zas může žena otěhotnět. Někdy ani přesný zjištění ovu nepomůže..prostě buď to tělo povolí a nebo ne.

lmartinkova85
9. čer 2018

Ahojky, moc mě to mrzí, ze jsi tím taky prošla...
Já potratila v 7tt, vše odešlo samo, a dr říkal ze mužem klidně hned jestli se na to cítím... čekali jsme asi 2tydny a začali nanovo...další ms přišla přesně za 28dni... ale otěhotněla jsem až po 8 měsících.. tělo si samo řekne kdy je správný čas.. příroda ví co delA...
Jinak nám to tak trvalo protože se pak u mě zjistili plicní chlamidie, pracuji ve zdravotnictví chytla jsem to v práci nebylo to poprvé... hned jak jsem se prelecila povedlo se. Teď jsem na nemocenské nechtěla jsem riskovat nákazu... moc držím palecky, příště to vyjde ❤️

priefi
10. čer 2018

@horvathova3 ahoj, ja potratila v 7tt, sp bez revize. Pokud jsi bez revize, muzete zacit o snazeni hned. Sestinedeli atd.se doporucuje po revizi. Ja mela sp v prosinci, v unoru biochemicke (nevedela bych to, ale testovala jsem v den ms a bolestiva ms prisla o den pozdeji, pak jsem uz tak brzo netestovala, za ty nervy to nestoji), podarilo se az behem dubna, kdy v kvetnu jsem objevila pozitvni tehu test. Ted jsem v 10tt, kdyz jsem byla 5+5 zacala jsem spinit, mela jsem strach, ze bude repete prosince, ale nastesti nebylo. Dostala jsem ascoruti a gynprodil, duvodem spineni nakonec se ukazal hematom.

saminomimino
15. čer 2018

Ahoj,já mám čerstvě po podobném zážitku,akorát v 10tt zakončeno revizí,dle rozpadu struktur miminka by to bylo ještě tak na 3 týdnu nosit ho mrtvé a to jsem zavrhla,revize proběhla dobře,skoro nekrvácím,takže plánujeme určitě nedodržet 6 nedělí ale tak max tři týdny,četla jsem hodně názorů,a světově se tedy moc neschodují s radymi tu našich gyndařů,dle americké studie čím dřív po potratu nebo revizi tím líp,tělo je nastartované,některé americké studie doporučují otěhotněj ještě před první MS,nebo hned po první MS,výsledky u takto počatých těhotrnství byli daleko příznivější a navíc ženy neměli problém do jiného stavu přijít,spíš jde o to aby byla dobře narostlá sliznice a mělo se kde zahnízdit což po revizi třeba nemusí být,ale to už si tělo řekne samo,takže mi máme v plánu po zahájení sex,aktivity se nechránit a nechat to na přírodě,větší obavy mám z toho že se bude opakovat so se stalo,náhlé vymizení srdeční akce

lmartinkova85
15. čer 2018

@saminomimino
Někdy se to tak stane... od 5tt do 7tt jsem taky nevěděla ze už je konec... něco bylo špatně. My nečekali, příroda nás stejne obdarila po 8mesicich od SP, teď jsem 15tt a věřím ze se dočkáme ;) jen myslet pozitivně ;) 😍🍀

radullah
30. čer 2018

Ahoj, myslela jsem na tebe, s lednovkami jsem se taky rozloucila, asi dva tydny po tobe. Bohuzel uz s revizi, takze nas cekaji ty tri mesice. Drzim palce 🙂

journals
30. čer 2018

@horvathova3 Potratila jsem v 10 tt, revize nebyla nutná. Doporučení několika lékařů bylo vydržet šestinedělí a minimálně jednu MS. Otěhotněla jsem znovu přesně po roce od potratu.

journals
30. čer 2018

Ale šestinedělí bych rozhodně dodržela - kvůli infekci i kvůli tomu, aby se tělo dalo trochu dokupy. Je rozdíl potratit v 6 a v 9 tt. Určitě dodržet šestinedělí a srovnat se psychicky i fyzicky

lachtanice86
30. čer 2018

Já měla zt s revizí v 11tt. V květnu 2016. Takže 6ti nedělí byla nutnost a potom jsme nechali 2ms. Začali jsme se snažit a nic. Potom na jedné kontrole obrovská cysta, ihned laparo, nalezena endometrioza, léčba hormony na půl roku mezitím další laparo a punkce. Po ukončení léčby se zadarilo za 3mesice. Přesně 2roky od posledního těhotenství. Teď jsem v 19tt. Až bude tělo ok , otehotnis.

kristis
21. zář 2018

Ja potratila tet v květnu brala sem clostilbegyt a zadarilo se po první dávke bohužel to ale skončilo. Zatím stále nic a už tenhle týden sme byli na odběry a řešíme iui. Takže uvidíme. Ale jinak snažení bylo po samovolnem hned jak sem přestala krvácet. Řekla mi to dr že můžeme klidně hned.

horvathova3
autor
14. říj 2018

@journals nakonec to byly 3 cykly
@lachtanice86 presna pravda až tělo bude vědět, dovolí to znovu 🙂 moc ti to přeji, už máš termín za chvíli. Četla jsem tvoji cestu za miminkem a byla opravdu trnitá. Já dnes začínám 6tt tak snad to konečně vyjde 🙂 zatím i přes pozdější ovulaci krásně roste a odpovídá. Což minule bohužel nebylo.