Snažení a cukrovka 1. typu. Máte zkušenost?

30. črc 2024

Dobrý den,
Nikde nevidím podobný příspěvek tak se zeptám.
Jak a kdy jste se začaly připravovat, než jste se pokoušeli o miminko. Nějaké rady nebo poznatky?
Cukrovka 1. typu je přeci jinačí než 2. tak prosím jen slečny/dámy s touto zkušeností.
Děkuji předem

martulka88
30. črc 2024

V tomto dle mne cukrovka jako cukrovka. Chodíš do rizikovky, máš striktnější hodnoty, než normálně jen při cukrovce. Na dia chodíš častěji. Každá rizikovka to má jinak - někde chtějí x měření týdně + i časy jinak (jedno těhotenství jsem měla po 2hodinách, v dalším po 1), někde to nechávají na diaporadně, ale i tak chtějí znát tvé výsledky měření.

lencaa11
30. črc 2024

Ano je v tom rozdíl Dm1 je o tom že slinivka vůbec nefunguje a inzulín už je doživotní tim pádem se doporučuje mít senzor a záleží zda žena má pumpu či pera jinak těhotenství může probíhat úplně normálně možná se bude v těhotenství měnit dávky inzulínu hormony dělají hodně + dalších 100 věci kolem

barciss
30. črc 2024

Záleží, jak jsi kompenzovaná. Pokud ok, tak asi není potřeba nějaká zvláštní příprava. Pokud hůř, tak určitě zapracovat na hodnotách. Myslím, že MUDr. Krejčí v jednom podcastu doporučovala alespoň 3 měsíce před otěhotněním mít glykovaný 45. Pak je ideál mít alespoň 80% TIR v hodnotách 3,5 - 7,8 mmol.

tehulenka
31. črc 2024

Nevím jaký typ DM máš @karolinkushka ,ale třeba dokážeš poradit 🙂

karolinkushka
31. črc 2024

Ahoj hele mám cukrovku 1 typu už mám 1 syna a teď čekám druhý 🙂 víc budeš chodit na kontroly snižovat nebo zvyšovat inzulín budeš víc hlídaná 🙂 já teda v těhotenství u prvního měla nádherný cukr takže tam úplně bez problémů . Čekám co teď u druhého to jdu na kontrolu 6.8 nebo 8.8

autor
1. srp 2024

Hemoglobin mi naposledy vyšel 41. Jsem bez pumpy, ale mám freestyle libre.
Doktorka právě říkala, že mi chce dát pumpu, tak uvidíme. Do pumpy se mi nechce, ale když budu muset..
Děkuji za rady

lencaa11
1. srp 2024

To máte krásný dlouhý cukr pumpa je jen na vás pokud máte tak to dobře kompenzovanou cukrovku tak bych to tak nechala a nebo je bezhadickova pumpa

karolinkushka
1. srp 2024

Já mám hemoglobin 5.1 🙂 a jsem radši na inzulínu na pera 🙂 taky mám freestyle libre 2 měření přes telefon 🙂

autor
2. srp 2024

@lencaa11
Kouknu na ni🙂 děkuji

lencaa11
2. srp 2024

Vypadá tak to na těle