Sílící ovulační test před menstruací. Co to znamená?

terka22000
19. říj 2021

Ahoj holky, ráda bych se zeptala,co znamená sílící ovulační test před menstruací? Ovulační testy dělám poprvé. Dočetla jsem se,že ovulační testy mohou ukázat i začátek těhotenství. TT byl negativní,ale jsem dnes 8dpo a 27dc.

nikjean
19. říj 2021

Ovulaci máš potvrzenou na UTZ? Protože podle přiložených testů ovulace neproběhla (aspoň podle toho, co vidím na monitoru já, v reálu sytost čárek může být jiná, tak mě neber do slova). Nezabývej se tím, jestli by mohl nebo nemohl ovulační test ukázat graviditu, protože ve finále ovulační test detekuje úplně jiný hormon než ten těhotenský, takže je naprosto zbytečné nad tím polemizovat.
Sílící ovulační test může znamenat příchod ovulace nebo taky nic. Během cyklu jsou většinou neustále 2 čárky různé sytosti, ale ovulace je detekována až ve chvíli, kdy testovací čárka je silnější nebo alespoň stejně silná jako kontrolní.

martulka88
19. říj 2021

@nikjean Má pravdu. Pokud jsi nebyla na UZ a popřípadě neměříš i k testům BT, tak ti to moc neřekne. "nejsilnější" máš 9.testovaný a i tak testovací čárka není silnější, takže defakto negativní výsledek. Buďto jsi "nezastihla" přesně ovulaci a nebo můžeš mít i anovulační cyklus.

terka22000
autor
19. říj 2021

@martulka88 děkuji za vysvětlení 🙂. Ano, myslela jsem si,že ovulace byla 9 test tzn. 18dc. Než zaschl test, čárky byly stejné silné.

martulka88
19. říj 2021

@terka22000 Vydrž do dnu MS a uvidíš. Já jsem od konce šestinedělí jen testovala a nic. Pak jsem vyzkoušela k tomu přihodit měření BT a opět se nezadařilo. Pak bylinkový čaj a ten mi rozhodil cyklus - místo ovulace přišla menstruace, opět velká bolest, že se snad nedočkáme vytouženého dítěte. Pak jsem šla na gyndu a dokonce viděla folikul a do pár dnů přijde ovulace. Tím chci říct, že k testům si přihoď měření BT - já měřila hned po probuzení v puse.

izzylka
19. říj 2021

@terka22000 po pozitivním ovu testu nastává ovulace 12-48 hodin po....spíš prostě den po pozitivním testu je teprve ovulace. Krom toho, ten lh hormon různě kolísá, takže bych ovu test moc neřešila a prostě ještě pár dní počkala

terka22000
autor
21. říj 2021

@izzylka tak to asi vyšlo! Ale i s pozitivním clearblue testem,nemám pozitivní ovulacni test, tak se na to asi nedá spoléhat. Mám ale den do MS. A stále mě bolí podbrisko jako by měla přijít také jste to tak měly?
@izzylka

nikjean
21. říj 2021

@terka22000
Gratuluju! 🍀
Bolesti jako při MS mi začaly 3 dny před očekávaným příchodem MS, no bolesti mám do teď, jsem 5+3tt., tak doufám, že to normální je. 😅

martulka88
21. říj 2021

@terka22000 Potichounku gratuluji! Já taky testovala dříve jak před MS, člověku to nedá. Ale je dost holek, že jim i tak přišla MS. Ano, je normální mít bolesti v ppdbřišku i v těhotenství - mimi se uvrtává a vše se připravuje na růst. Ale důležité je aby jsi nekrvácela a neměla velké bolesti. Třeba teď u druhého mám bolesti od počátku, někdy i teď a to už jsem za polovinou těhotenství. Každopádně ti přeji, aby bylo vše, tak jak má být a máš prosperující těhotenství 🍀

terka22000
autor
21. říj 2021

@nikjean děkuji a také gratuluji!tak to asi normální bude 😀

martulka88
21. říj 2021

@nikjean Je to normální. Ale nesmí být bodavá a nebo krvácet. U prvního jsem taky nevěděla a doktorka říkala, že je to tělem, jak se připravuje. Teď u druhého mne bolelo i třeba v 21.tt vaječník jako při MS a tak jsme pro jistotu kontrolovali dopplerem srdíčko. Naštěstí je vše v pořádku.

pajasala
21. říj 2021

Gratuluji tehu určitě si. Přeji ať dal testy sílí a je vše v pořádku

terka22000
autor
21. říj 2021

@martulka88 děkuji za uklidnění!🙂 mě přijde,že je to spíše takové pnutí než bolest. Zatím se raduji jen malinkato,kdyby to náhodou nevyšlo. Termín MS mám až zítra, tak se bojim aby menstruace ještě nepřišla. A holky, kdy mám volat doktorce na objednání?

terka22000
autor
21. říj 2021

@pajasala děkuji 😘🙂

nikjean
21. říj 2021

@terka22000 Já jsem objednaná až v 8 tt. Dříve by stejně Dr. prd viděla. 😒 Samozřejmě za předpokladu, že nejsou nějaké výrazné potíže.

martulka88
21. říj 2021

@terka22000 Objednávají okolo 8.týdne, takže by jsi měla jít tak za ty 3-5týdnů 🙂 Někdy je srdíčko vidět už v 6.týdnu, jindy třeba až v 8 a budoucí maminka se zbytečně stresuje 🙂 Já u obou těhotenství TT dělala před MS. A srdíčko jsem měla u obou v 7.týdnu.

terka22000
autor
22. říj 2021

@martulka88 tak mě také objednali až na ten 8. týden🙂takže teď jen čekat,aby se to udrželo 🙂

martulka88
22. říj 2021

@terka22000 tfuj tfuj🍀