Prosím o radu ohledně vitamínů na početí. Co brát?

terezka8967
30. bře 2024

Zdravím dámy, můžete mi poradit prosím nějaké zázračné vitamíny na početí? 🙏🏻 Snažíme se s přítelem 2,5 roku a začínám být zoufalá. Před 4 roky se to povedlo ale bohužel samovolný potrat a od té doby stále nic. Přes doktory to řešit zatím nechci nebo spíš mám strach co bych uslyšela. Každopádně gynekoložka řekla že je vše v pořádku takže už vážně nevím kde by byl problém. Hlídám si ovulaci a plodné dny. Akorát mám problém, pokaždé když se přítel do mě 💦, ihned mám infekci řešila jsem to už přes antibiotika a různé mastičky a nic nezabralo. Ihned se to vrátilo, máte některá zkušenosti a víte co s tím 🙏🏻? Jestli to třeba není ten problém že mé tělo to prostě nepřijímá. Budu ráda za veškeré rady ❤️

uzivatelkapetra
30. bře 2024

@terezka8967 zázraky od vitamínů nečekej. Nestačí jen vědět, že máš ovulaci. Chlap by si měl v první řadě nechat udělat spermiogram. Možná máš imunologický problém.
Není to vše hned na umělé oplodnění, jej rozšířená vyšetření, ať se ví, kde je problém.

lencaa11
30. bře 2024

@terezka8967 poslala bych chlapa na vyšetření i skrze bakterie atd ..a sebe taky pokud máte po sexu zánět něco je špatně

terezka8967
autor
30. bře 2024

@lencaa11 no doktorka mi řekla že mám vysoké Ph a že je možné že se s přítelem prostě nesneseme. Byla jsem u doktorky tento rok tak 10x a pokaždé mi řekla že je vše v pořádku ale mě to nepříjde normalní asi to chce někoho jiného. A ohledně přítele to vyšetreni dobry napad

terezka8967
autor
30. bře 2024

@uzivatelkapetra To já vím, jen zatím jsem ještě chtěla zkusit přírodní cestu. Na vyšetření se chystám do pronatalu. Cetla jsem na jejich strankach o imunologii a že to řeší právě umělým oplodnění v nějaké fázi. Pritel si delal testy a spermie ma aktivní. Tak prave se ptam na vitaminy jestli treba nekomu pomohli dostat do tela to potrebne a tak

lencaa11
30. bře 2024

@terezka8967 to může bejt právě buď že on může mít nějakou bakterií ,hodně teď se řeší chlamidie ,různé jiné infekce atd...imunita vaše na to reaguje chtělo by to změnu lékaře a pořádne vyšetření vás obou komplet ...

terezka8967
autor
30. bře 2024

@lencaa11 dobre , dekuji moc zamerime se na to

wladimira
30. bře 2024

@terezka8967 to vypadá na imunologii ze mas protilátky proti spermiím a poroto se tělo bráni tak jak se bráni

terezka8967
autor
30. bře 2024

@wladimira No jak to tak vypada tak vitaminy mi budou naprd a budu to muset resit vazneji🙂

tulipdona
30. bře 2024

Po dvou letech žádný vitaminy nic nepomůže.

Vám pomuze už jen centrum asistovane reprodukce. Proč nikam nechodite?

Z toho co píšeš je jasné alergie na sperma. Jděte co car, pokud je to jediný problém budeš rychle těhotná.

reeeza
30. bře 2024

Pokud se snažíte takovou dobu tak už to prostě řešte s odborníky. Nebo se nechte ovládnout strachem z toho co vám diagnostikují ale jen tím defakto ztrácíte drahocený čas.
Navíc je to třeba neopodstatněný strach, jen vaše domněnky, třeba na příčinu ani nepříjdou a budete oba v pořádku...i v tom případě je třeba se obrátit na pomoc odborníků 🤷‍♀️
Nebo na příčinu příjdou a bude třeba prostě jednat dle výsledků. Je lepší vědět na čem jste nemyslíš??? 🤷‍♀️
Myslím že v životě celkově se vyplácí čelit strachu zpříma než před ním utíkat a zavírat oči...

martina1317
30. bře 2024

Jeste muzes zkusit uvolneni panevniho dna pres konecnik - rozhybani kostrce, pry to take hodne pomaha… drzim palce

levandule_k
30. bře 2024

@terezka8967 4 roky je hodně dlouhá doba, to bych šla někam do CARu se nechat vyšetřit. Koneckonců navrhovanou léčbu můžeš odmítnout, ale budeš vědět, co ti je.