Prosím o názor na možné těhotenství

ivca93
1. lis 2018

Zdravím všechny. S přítelem se pokoušíme o miminko. Zhruba okolo ovulace jsme spolu týden denně spali (se vším všudy) a menstruace se zatím nedostavila. Měla začít v sobotu, tj. dnes 5 dní zpoždění. Párkrát mi po ránu bylo nevolno, ale žádné zvracení. Jsem dost zimouhřivá a aktuálně cítím tlak v podbřišku. Nebolí to a ani při močení. Několik dní mám hustý bílý výtok. Dnes dělaný test byl negativní. Děkuji za názory/zkušenosti.

jednaholkaa
1. lis 2018

Jestli mas pravidelnou MS a ted 5 dni zpozdeni, tak to uz by neco na testu melo jit videt. Ani po limitu nic?

hermij
1. lis 2018

@ivca93 Jak dlouho je to od ovulace?

ivca93
autor
1. lis 2018

@jednaholkaa po limitu jsem nekoukala, myslela jsem, že nemusí být výsledek správný.

ivca93
autor
1. lis 2018

@hermij Ovulaci jsem přesně nepočítala. Chtěla jsem tomu dát nejprve volný průběh, než začnu sledovat vše co půjde 😊. Vycházela jsem z faktu, že mam cyklus 28dni a ovulace bývá cca 9-13 den od začátku mestruace. Proto jsme zkusili denní soulož během celého týdne.

hermij
1. lis 2018

@ivca93 jj, v takovém případě by se pozitivita už mohla ukázat, tak držím palečky 🙂 Šance při plném zdraví a styku před ovu je asi jen 30% :D Prostě se musí probojovat ta nekvalitnější spermie, tak když ne nyní, tak příště ;)

ivca93
autor
1. lis 2018

@hermij taky si říkám že jsme zdraví a v produktivnim věku (já 25 a přítel 28), ale to čekání je hrozný 😁 Děkuji moc

jaaaninda
1. lis 2018

@ivca93 a to víš, že u tebe dochází k ovulaci 9-13den cyklu nebo z čeho usuzuješ? Při 28denních cyklech může dojít k ovulaci nejpozději 18DC. Každopádně by ti test už něco ukázat měl, ale je možné,že ovulace proběhla ještě později, zkus za dva dny znovu. Ať se brzo zadaří 🙂

leniczka23
1. lis 2018

@ivca93 ovulace mohla byt dyl..tezko rict..mela jsem.cyklus 28dni a ovulku 15dc..nicmene zkousela.bych test ob den a polud nic do 14 dnu od ocekavane ms tak sup na gyndu.

ivca93
autor
1. lis 2018

@jaaaninda šlo jen průměrné hodnoty, nejčastější u žen. Zkusím, díky 😉

ivca93
autor
1. lis 2018

@leniczka23 budu to zkoušet a když tak gyndu navštívím. Díky moc 😉

nikolavod
1. lis 2018

Já měla týden po zpoždění negativní test, ani duch... Pozitivní byl až za týden, takže 2týdny po zpoždění a to už byla krásná silná čárka😎 držím pěsti🤗 já mám teď taky zpoždění 4dny, ale ještě čekám s testováním, kvůli předchozí zkušenosti s dcerkou😎

ivca93
autor
1. lis 2018

@nikolavod super to mám radost 😊 já se na mimčo cítím už něco přes dva roky, čekala jsem až se "bude cítit" i přítel, takže se nemůžu dočkat až to klapne 😊

nikolavod
1. lis 2018

@ivca93 to chápu😊 já poprvé testovala jak maniak😅 a teď radši počkám😎

petulejan
2. lis 2018

Já mám 28 dní cyklus a ovulaci 14ty den,takže uvidíš sama jak to teď klapne,ale to co se píše,není jistota 😉

leymea
2. lis 2018

Ja pri cyklech 28 dni mela ovu 17DC. 🙂

ckei
2. lis 2018

@ivca93 já mám třeba cykly 28dnu a ovulaci 18dc. Jinak u druhého bylo něco úplně nepatrného až 6dnu po vynechané ms,a viditelná čárka na první pohled az 9.den....takze ještě je určitě čas.

ivca93
autor
2. lis 2018

@leymea proste jsme zkusili "zlatý střed" a když to neklapne tak budeme počítat 😊

hermij
2. lis 2018

@ivca93 Jen bych ráda doplnila info: 28denní cyklus a ovu kolem 14. dne jsou skoro mýtus = má asi jen 30% žen, takže buďto to neřešit, anebo pokud chcete vědět přesně, tak je nejspolehlivější měřit bazální teplotu. Samozřejmě UZ je spolehlivý, ale to by žena musela chodit denně. Vyzrálý folikul na UZ totiž neznamená, že se uvolní a žena ovuluje. Může tak nastat třeba za 2, 5, 8 dní... A ovu testy jsou pozitivní i v dnech kolem ovu a naopak v den ovulace už tu pozitivitu v moči nemusíte zachytit, ovulace totiž často probíhá v klidu ve spánku. vše je ověřené info z odborné literatury a od gynekologů ;)

mona91
2. lis 2018

@ivca93 a byl ten test s citlivosti 10? Já měla umele na utrogestanu cyklus přesně 28 dni a evidentně jsem asi otěhotněla hned po MS těžko rict ale první test 3.den spozdeni byl mini duch a to až po limitu jen ze jsem na to zapomnela pak se to opakovalo, citlivost 25 jsem měla úplně negativní a další desítku asi 6den spozdeni

zelenaesmolda
2. lis 2018

@ivca93 pokud se pokousis o dite tak spat spolu denne je nesmysl,idealni je tak 2-3x tydne,sperma musi dozrat

ivca93
autor
2. lis 2018

@mona91 ano 10

ivca93
autor
2. lis 2018

@zelenaesmolda díky za info, to je dobré vědět 😉

dmiska
2. lis 2018

@zelenaesmolda to taky není úplně pravda - obě děti vyšly hned první měsíc, ani jednou jsme nic nepocitali a u první byl sex zhruba obden, u druhého každý den (dovolená 😀) a žádný problém ;)

mona91
2. lis 2018

@dmiska no oni to doporucujou lékaři protože mužské populaci klesá plodnost a je dokázáno ze se obnovuji spermie po 24-48 hodinách. Ale stále jsou zde plodní samci 😉