Problém s početím 2. dítěte. Máte zkušenost?

malalulu
10. srp 2023

Ahoj holky, měly jste některá problém s početím druhého dítěte? Snažíme se už nějaký ten čas, vím přesně kdy mám ovulaci, ale bohužel se nám nedaří. Jsem z toho trochu vedle hlavně proto, že první dítě se nám povedlo téměř ihned po 2 měsících, ale tj. 10 let zpátky a teď tak nějak bojujeme. Nevím zda s tím nemá co dočinění i ovulace, jelikož se mi ovulace posunula na týden před MS. Díky za každý názor 🙂

agneska7
10. srp 2023

@malalulu ano fáze po ovulaci je příliš krátká . A jinak my jsme se o druhé dítě snažily 3 roky 😏 první taky vyšlo dá se říct hned , no a třetí přišlo ani nevíme jak 😂

jaja01k
10. srp 2023

Jestli máš od ovulace do menstruace jen týden, mohl by to být problém. Tahle fáze by pro úspěšné početí měla být alespoň 10 dní, ideálně 14.

malalulu
autor
10. srp 2023

@jaja01k U prvního jsem ani nevěděla, co je to ovulace a u druhého mi dělá problémy. To je hrozný. Ovulace mám tak cca 7-8 dni do MS.

gruyerre
10. srp 2023

@malalulu ahoj, tak ta krátká luteální fáze je opravdu dost problém. I kdyby se vajíčko oplodnilo, nestihne se zahnízdit a menstruace ho spláchne. Je nutné luteální fázi prodloužit. Mně třeba pomohl vitamín B6 (pyridoxin), ten na to zabírá, ale ty potřebuješ prodloužit o dost, aspoň tak o dva spíš tři dny. No zkus to, snad ti to pomůže.

levandule_k
10. srp 2023

Zkus tinkturu z drmku, mohl by prodloužit luteální fázi.

Účinky zde: https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-st...

Jakmile otěhotníš, nebrat.

Nebo to řeš na gyndě.

Za 10 let také mohlo dojít k poklesu kvality spermatu u partnera...

lencaa11
10. srp 2023

@malalulu pokud ji máte ověřenou od lékaře tak nejspíš řešit co by pomohlo na prodloužení cyklu pokud to není ověřené co měřit teplotu bazální a uvidíte nějake vitamíny pro oba

cherie24
10. srp 2023

I na internetu najdeš spoustu (babských) rad, jak prodloužit luteální fázi. Týden je opravdu málo, v tom bych viděla ten hlavní problém, proč se nedaří, vajíčko se prostě nestihne zahnízdit... Já to tenkrát řešila nějakými bylinkami a vitamíny, myslím že skupinou B. Měla jsem to tak chvíli po prvním porodu při kojení. Já k tomu teda i špinila od ovulace až do MS a MS přišla cca za týden od ovulace. Nešlo mi tenkrát o těhotenství, jen o to, že to byla celkem nepříjemná otrava. Googlila jsem, zkusila jsem, pomohlo to. Druhá pak byla na první dobrou.

marketa1218
10. srp 2023

@malalulu Nám také nejde druhé, dceři budou 4 roky. Už to řešíme no.