Proběhla už ovulka?

tyna159
1. zář 2021

Zdravím všechny, potřebovala bych upřímně poradit. Už rok si měřím bt a poslední tři měsíce jsem používala i ovu testy. Vždy jsem měla ovulku 16. nebo 17. DC.... Ale tenhle měsíc je jiný, tentokrát jen měřím bt bez testů ale jsem už 25. DC a dle FF mi ještě neproběhla ovulka. Moje před ovu teploty byly standardně 36,4-36,5 pak pokles maximálně na 36,2 a potom dva dny vzestu na 36,7 kde se držela teplota do menstruace... Ale teď jsem měla nejnižší teplotu 35,9 a drží se mi to na preovulačních teplotách. Myslíte že ovulka proběhla ten 18.dc nebo je to po roce první anovulační?. Zrovna jsme si řekli že když všechno jde tak jak má tak to zkusíme zda se zadaří. Přikládám graf. Děkuji za názor 🙂

gbp
1. zář 2021

@tyna159 hodnoty teploty nejsou dulezite. dulezita je krivka grafu. pravidlo je 3 po sesti, tedy tri vysoke teploty po sesti predchozich nizsich.

gbp
1. zář 2021

@tyna159 takze abych to doplnila, mohla byt 18 (taky uz sem to tak mela), ale taky 22 nebo 23 a nebo jeste bude a proto ti to neukazuje. uplne se tim netrap, me treba stacila navsteva zachodu k ranu a uu sem mela teplotu "blbou" nebo i alkohol mi to delal. vic sexu a min mereni 😘 drzim palce

tyna159
autor
1. zář 2021

@gbp dobře, moc díky 🙂 no i příznaky co mám pravidelně tak byly kolem toho 18. proto mě zaskočila ta teplota. Asi máš pravdu, asi se na to měření už vyprdnu, předtím jsem měřila po vysazení antiko abych věděla jestli vše funguje, pak jsem to měla jako ocharu a teď když vím že to funguje a už to chceme tak se nemusíme nějak chránit. Moc díky, tak uvidíme jak to dopadne 🥰

gbp
1. zář 2021

@tyna159 delala jsem ze stejneho duvodu co ty a byla si pomerne jista, ze ovulaci mam kazdy mesic. a kdyz sem byla na ultrazvuku u doktorky, rikala, ze to na ovulaci nevidi 🤷🏼‍♀️ tak ja nevim. odpoved na otazku, jestli graf muze ukazovat problehlou ovulaci a pritom ze by nebyla, sem nikde nenasla 🤷🏼‍♀️ ale me teda ani ovulacni testy neukazovaly nikdy nic 🤷🏼‍♀️

tyna159
autor
1. zář 2021

@gbp aha :o no já tomu taky moc nevěřila té teplotě, tak jsem zkoušela ty ovu testy a ty mi teda vycházeli pozitivně, takže věřím v to, že ta ovulka proběhla i v minulých měsících. Hele a kdy myslíš že má smysl se testovat jestli se podařilo? Vím že ideálně den po vynechane MS, ale když nevím kdy reálně proběhla ovu tak se to špatně určuje 🙆‍♀️

gbp
1. zář 2021

@tyna159 taky sem byla lovec duchu 😅🙈 no ale vis co? k cemu ti ta informace je? jsi zvedava? zvedava budes muset byt jeste pekne dlouho 🤷🏼‍♀️ chces byt stastna? to sice muzes, ale taky pak muzes byt pekne zklamana 🤷🏼‍♀️ prumerne asi vis, za jak dlouho mas ms. tak to klidne nech byt tyden. ja mela slabsi druhou carku v den ocekavane ms, bylo mi uz asi tyden divne.

tyna159
autor
8. zář 2021

@gbp ahoj, tak nevím ani kdy ji mám čekat. Dle grafu to vypadá že ovulka prý proběhla až 25dc což se mi stalo jednou před rokem hned první měsíc po vysazení antiko, jinak jsem to měla furt pravidelně. Jinak už od toho 18dc se každý den cítím příšerně. Furt mě bolí podbříšek (což jsem přisuzovala ovulaci, která zřejmě nebyla) a děje se to každý den. No dám tomu ještě 10 dnů a jestli se MS nedostaví tak pak testu, myslím že dřív nemá smysl když ani nevím v jaký fázi sem.

gbp
8. zář 2021

@tyna159 hele ale byla, to je dulezite. kdyby byl nejaky vykyv, jeste by mohla byt 23 a ta 25 jen uskocila. ale toho 18 si ted teda taky nemyslim. klidne muze byt pozdeji, nebylas na dovolene, na ockovani, nezhubla, nepribrala...to muze ovlivnit tisic a jedna vec a kdyz to cekas a sledujes, muzes si vsugerovat i ty priznaky 🤷🏼‍♀️ ja mela skoro kazdy mesic nejake 🤦🏼‍♀️ ale jak rikas pockat 7-10 dni ideal a kdyz se nebude nic dit, zkusit test. hod se do klidu a uzivej si slunicka. jestli byl sex idealne, tak ted nekdy by mohlo byt uhnizdovani. ja sem mela 7. den. usnula sem ten den u vody, doted si to pamatuju ☺️ drzim palce

tyna159
autor
8. zář 2021

@gbp a měřila sis bt že jsi to věděla nebo jsi to prostě jen cítila? 🙂 je pravdou že se nemůžu už dočkat až se dozvím na čem jsem, i kdyby MS přišla tak alespoň vím že to prostě zkusíme znovu, ale tohle období "ničeho" je děsný 🤦‍♀️😄

gbp
8. zář 2021

tohle je muj tehotensky graf 😅 nemam vyznacenou ani ovulaci - proste posledni nizka teplota. pak to plus je pozitivni test. mezitim jsem si nejak premerila, protoze bylo "neco jinak". a to zahnizdovani jsem si spojila posleze. kdyz jsem delala test, mela jsem uz radu ruznych priznaku, ale takovych, ktere sem nikdy necekala a ktere ani nejsou uplne tradicni 😄🙈
ale mas pravdu, ze ten cas od ovulace k menstruaci je nejhorsi. presne jak pises obdobi niceho. snazila sem se vzdy tesit na ms, ze zacne dalsi kolo 😄 ale ono to cekani ma neco do sebe. me to za ty roky hodne dalo a naucilo. melo to tak byt i kdyz to nekdy dost bolelo, rozhodne to za to stalo ❤️ dcera me uci stale a myslim, ze jeste hodne nauci ☺️

kristousenecek
8. zář 2021

@gbp koukám ;),no já taky schválené zkouším ,ale pro jistotu jdu 16.9 na ultrazvuku ,jen sem začala po měsíčkách měřit po prvé tak uvidíme jestli svoje tělo znám ;D začátky sou asik ok ne

bruckner
8. zář 2021

@tyna159 jo, právě běžela kolem 😂😂😂

tyna159
autor
5. říj 2021

@gbp zdravím, tak se snažím další měsíc, ale přijde mi, že čím víc to miminko chceme, tím míň to vychází 😄 respektivě tenhle měsíc mi vyšel ovu test pozitivní 17.DC kolem jedenáctý dopoledne. Jenže jsme se s partnerem bohužel celý týden předtím neviděli a dostali jsme se k sobě až můj 18.dc tak jsme toho hned využili, protože chápu že k ovulaci dochází po pozitivním ovu testu cca po 24 až 48 hodinách a potom jsme to pojistili bohužel až 21dc, ale to už bylo podle mě pozdě. Jenom nevím kdy potom vlastně ovu proběhla podle teplot, protože se mi držela 4 dny na stejné úrovni a potom až hodně stoupla. Myslíš že je možné že jsme se tím jedním tulením trefili? Snažím se najít nějakou naději, když mám zase dlouhé chvíle při čekání na MS :D přikládám graf a moc děkuji za odpověď 🙂

gbp
5. říj 2021

@tyna159 tri po sesti. mas malo tech pred. ale asi mohla byt. s testama ja zkusenost nemam, resp. mi nic neukazovaly 🤷🏼‍♀️ nechce se mi prohledavat cela diskuze, uz nevim, co sem ti psala...ale pridam ti sem odkaz.
az ti to pujde, tak to min sleduj, fakt to pomaha to tak neresit 🙈 ja vim, ze je to blba rada. ale nam se povedlo, az kdyz sem to vzdala.

gbp
5. říj 2021

tak ty skvele stranky uz bohuzel nefunguji. je mi lito 😒