Příprava na těhotenství po revizi. Co by mohlo tělu pomoci se zregenerovat?

kaml24
3. dub 2024

Ahoj holky, chtěla bych doporučení, jak tělo připravit na další těhotenství. Bohužel jsem na podzim prodělala potrat v 8tt bez revize, teď jsem po zamlklém těhotenství ve 12.tt, následovala revize. Další 3 měsíce si dáme určitě pauzu od pokusu o otěhotnění (chci si to v době psychicky urovnat), ale fyzicky bych se na to ráda připravila. Nemám nadváhu, nekouřím, piju výjimečně, ale je mi už 36 let. Budu brát nějaké vitamíny s listovkou. Máte doporučeni, co by mohlo pomoct ještě tělo "zregenerovat"? Vzhledem k tomu, že je to podruhé během roku, ráda bych i nějaké testy na genetiku, imunologické apod. Poradíte, kam se obrátit, kolik to stojí? Jde mi jen o můj klid, že je vše ok, případně problém řešit. Tři roky zpátky jsem měla bezproblémové těhotenství, tak zda se něco nezměnilo.
A vaše zkušenosti, kdy se vám po revizi podařilo znovu otěhotnět? Hltám teď informace žen s podobnými zkušenostmi.
Díky moc.

janches
3. dub 2024

@kaml24 ahoj, já jsem byla po potratu ve 24tt na revizi, ta se nepovedla, takže jsem byla na revizi revize...děloha dostala dost zabrat... potom jsem měla hrozný strach, že to už nepůjde, že budu mít už malou děložní sliznici atd. Svému tělu jsem přestala věřit... začala jsem pít kontryhelovy čaj, který mě dost pomohl. 4 měsíce jsem čekali a pak se na první pokus zadařilo. Ale dej svému tělu čas, který bude potřebovat. Je potřeba si vyčistit i hlavu, srovnat se s tím, co se stalo a pak s čistou a otevřenou myslí jít do dalších pokusů 🍀. Moc držím pěsti, aby bylo vše v pořádku. Jinak genetiku atd. jsem neřešili, takže v tomto ti neporadím. Každopádně dost častá komplikace je leidenska mutace, tu bych chtěla určitě na tvém místě vyšetřit. 😊🍀

andelka
3. dub 2024

U nás se nic neřešilo, stalo se mi to ve třetím těhotenství. Zamlklé v 19 TT s následnou revizí. Důvod se nezjistil. Předtím dvě těhotenství v pohodě. Po 6 týdnech jsem se cítila líp, věděla,že funguju, brala jsem tuším Inofolic. Povedlo se na první pokus tři měsíce po potratu a všechno bylo ok. Bylo mi skoro 35..

kaml24
autor
4. dub 2024

@janches @andelka teda holky, to je mazec. Moc díky za odpovědi, snad se nám taky brzy úspěšně zadaří..

anonym055
6. dub 2024

@kaml24 u nás první dvě těhotenství ZT v 11 a 12 tt - oboje revize. Třetí těhotenství ukázkové a máme z něj roční dceru ❤️😊 (otěhotněla jsem hned následující měsíc po druhé revizi).. nyní jsem byla těhotná po 4. A opět ZT v 13 tt - opet tevize... je to už měsíc, ale nějak mě tato ztráta sebrala víc než jsem čekala.. můj gynekolog mi vypsal žádanou na genetiku do Českých Budějovic.. tak uvidíme, co nám tam zjistí.. 😊 chtěli jsme malý věkový rozestup z dětí, ale nějak se teď bojím, aby se zase neopakoval špatný konec.. tak snad nám dají nějaké odpovědi 🙂 jinak jsem nic extra neuzivala pouze listovku

madlilinka2
16. dub 2024

Ahojky, jdu si pro radu. Minulý rok v dubnu jsem prodělala zamlkle těhotenství, skoncilo to laparoskopii a letos v dubnu jsem potratila skoro na začátku 4. Měsíce. Teď mám 2 týdny zpoždění a napadlo mě si udělat test jen tak, první byl pozitivní a tak jsem si koupila další dva a oba dva byly taky jasně zřetelně. Dnes jsem začala hnede spinit, tak jak u minulého těhotenství, poboliva mě v podbrisku a boli mě bradavky. Myslíte, že to může být teda těhotenství nebo jen opožděna menstruace? Zatím nechci plasit a utíkat k doktorovi. Pořád mám obavy...