Případné těhotenství v době dovolené v Egyptě. Bylo by to riskantní?

levandulkaaa
10. říj 2022

Hezký večer holky,
s manželem se snažíme o miminko a uvažujeme o dovolené v Egyptě, teď v listopadu na týden.
Pokud by se nám nyní zadarilo, tak bych byla cca ve 4-5tt, tedy opravdu hodně na začátku.
Bylo by to riskantní?
Od letu až po případnou Faraonovu pomstu?
Samozřejmě bych na to nebrala ty jejich léky, kdyby to náhodou nastalo a nasadila bych si jen Smectu.

Děkuji předem za odpověď.

Hezký den.

ivivi
10. říj 2022

My v Egyptě byli, paradoxně jsme se po... až po návratu domů :D Jídlo v Egyptě nám naprosto vyhovovalo. Přesně podle našeho gusta. Asi bych to neriskovala. My uvažovali o Egyptě, jak budou jarní prázdniny. Ale jsem teď nově těhotná a nebudem to riskovat. Asi spíš dáme nějaké město v Evropě 🙂 A moře pak s mimčem třeba v září.

badyr
10. říj 2022

@levandulkaaa byla jsem na 15 dní v Egyptě na začátku druhého trimestru, vše v pohodě. Celkem jsem byla v Egyptě 3x a žádného faraona jsme já, ani manžel nechytili. A začátek těhotenství je prostě buď a nebo, stát se něco může, i když budeš doma.

sorboni30
11. říj 2022

@levandulkaaa otehotnet muzes hned nebo i za mesic, pul roku.. s takovou by jsi nemohla jet nikam. Každopádně na zacatku tehu bych to urcite neresila. Nektere zeny nevi, ze jsou těhotné i ve 3 měsíci a fungují normálně

malanoha
11. říj 2022

Prosimtě, jestli jeste nejseš ani těhotná, tak neřeš coby kdyby. Taky muzes otehotnet za dva roky...to se nehnes doma z gauče?

sorboni30
11. říj 2022

@levandulkaaa na faraonovu pomstu pomaha kakao. Kdyz byl nas znamy, chirurg V Egypte, chytlo ho to a nepomohly zadne jeho nasazene leky 😀 Tak psal mamce a ta mu rekla, ze si ma dat dve male lzicky kakaa. Suche obyc kakao a zapit. Po pul hodine zas dve lzicky. Do dvou hodin byl v pohode a mohl si dat uzivat dovcu 👌

jjasmina
11. říj 2022

@levandulkaaa pokud nejsi těhotná neřeš, ale já upřímně v době plánování nemám dobré zkušenosti, dokonce 2x byla nutná hospitalizace no. Těžko říct

zlaticko22
11. říj 2022

@levandulkaaa je to chvilka co jsem řešila něco podobného, otěhotněla jsem pár týdnů před svatební cestou, ale do exotiky, ne Egypt, takže co se týče faraonové pomsty, to ti neřeknu... každopádně já hlavně řešila velmi dlouhé cestování a samotný let 12hod, byla jsem zrovna 6/7tt... bála jsem se hodně, ale zvládli jsme to. Byla jsem ale v koutku duše připravená i na nejhorší, do letadla zabalené vložky, kdyby nedejbože apod... Pročítala jsem na toto téma hodně diskuzí a nakonec se rozhodla, že pojedeme a zvládli jsme to. I sestřička mi řekla, ať si to užiju, nemyslím na nic špatného a bude to dobré a měla pravdu,,,
Jsou případy, kdy ženy napíší, že během letu nebo chvilku potom potratily.. otázka je, že nikdo nemůže říct, že to bylo z tohoto důvodu, nebo by se to stalo, ikdyby seděly doma. Ten začátek je prostě opravdu buď a nebo. Nikdo ti asi nic nezaručí, ikdyž budeš celé těhu ležet v posteli...
Konečné rozhodnutí je na vás, ale pokud ještě těhotná nejsi, tak bych asi zatím neřešila a těšila se na dovču. ❤

anetkad
11. říj 2022

já nebyla teda v Egyptě, ale byla jsem na úplném začátku v Řecku, byla jsem u dr. ten jen zkonstatoval, že těhotná jsem, ale že ještě nic nevidí a mám si užít dovolenou, kdyby něco, tak do místního špitálu, vrátili jsme se a na kontrole už malému blikalo srdíčko, teď mám v postýlce skoro půlročního chlapečka 🙂

andykaa
13. říj 2022

@levandulkaaa ahoj, byla jsem v 1. trimestru v Egyptě (před tím jsem tam ale jezdila každý rok cca 12 let, takže organismus tušil a já jsem dobře věděla co a jak). Bylo to v pohodě, nádherná dovolená, dodnes na ní s manželem s láskou vzpomínáme.
FP nás přepadne většinou 9.-11. den, ale je důležité to nenechat rozjet. Tenkrát jsem okamžitě nasadila Smectu a zvládla jsem to jen s pár průjmy, Antinal je lepší, ale v těhotenství jsem se bála ho vzít. Lékař mi cestu nedoporučil, ale spíš kvůli neznalosti a nesympatii k této zemi.

pettypet
14. říj 2022

@levandulkaaa spíš nikdy nevíš, jak ti bude. V prvním těhotenství jsem byla v Řecku a super, dokonce jsme i jezdili na čtyřkolce, cestovali po ostrovech na vlastní pest, žádný válení. Nějakou menší otravu jídlem jsem si tam strihla a nic se nestalo. V druhém tehu jsem byla týden na kolech a dobrý, taky mi nic nebylo. Ve třetím těhotenství jsem 3 měsíce skoro prolezela. Bylo mi blbě a nikam se mi nechtělo. Za mě bych jela, ale mrkla bych se na pojištění, jestli tohle něco kryje, kdyby ti bylo příliš špatně na cestování, pro všechny případy.

carolineg1
16. říj 2022

@levandulkaaa žila bych přítomnosti a neřešila co by kdyby....🤗😉

skarol
16. říj 2022

Hele je to celkem nová informace, ale Smecta už se těhotným nedoporučuje...

janule0123
17. říj 2022

@levandulkaaa to teprve chytneš tak pozitivní test 4-5tt .. možná ani to😎neřešila bych.. později bych řešila z pohledu případně zdravotní péče a možných komplikaci …