Poradí někdo?

petulka07
20. srp 2020

Ahojky, vcera jsem byla na preventivce u gyn. Noo, cekala mne informace, kterou doted nechapu, na ultrazvuku videl gestacni vacek-plny, odpovidajici 6tt, bez srdecni akce, vzali mi krev a za hodinu si mam zavolat na vysledek, hcg negativni 🤔🤔 tak co to tedy je, ze by primar nepoznal nejakou cystu, nechapu to, mam dojit po ms 9.9 🙈

pepickovapavlinka
20. srp 2020

@petulka07 tak ona někdy i cysta může vypadat jako gestační váček 🤷🏻‍♂️🤷🏻‍♂️

amazonkajanik
20. srp 2020

@petulka07 mamka měla před lety cystu a těsně před operací zjistili,že i mimodelozni,takže to může být cokoliv

petulka07
autor
20. srp 2020

@pepickovapavlinka ale ze by na to primar koukal tak dlouho?? A nepoznal ze jde o cystu??

petulka07
autor
20. srp 2020

@amazonkajanik tak snad jako primar vi kam koukal 🤔🤣 tim ze hcg nevativni tak mimo asi ne 🤔 ale hlava mi to nejak nebere, jeste si pamatuju jak rikal nevidim srdecni cinnost, vezmeme krev

zrzeckas
20. srp 2020

Holky a když máte embrio, ktere se prestalo vyvyjet a zaniklo... Muze klesnout hcg az na nulu nebo tak, ze by se to bralo jako negativni? .... Toto me totiz jeste napadlo, pokud je bez srdicka

pepickovapavlinka
20. srp 2020

@petulka07 já taky byla u dr na utz viděl něco co vypadalo jako gestační váček.Podotýkám že jsem měsíc v kuse krvácela takže tento nález překvapil jak dr tak mě.Ale nedokázal říct jestli to je gestační váček.Poslal mě do nemocnice vzali krev HCG negativní a na UTZ už nebylo nic.Takže to byla cysta

pepickovapavlinka
20. srp 2020

@zrzeckas než HCG klesne chvilku to trvá takže to asi ne

terezanovotna30
20. srp 2020

Ono to asi vždycky tak jednoznačně poznat nejde. Já jsem loni otěhotněla a v osmém týdnu na prvním ultrazvuku viděla moje doktorka dva gestacni váčky (to si byla jistá, že jsou to váčky) a pak další dva "úkazy" (nevím jak to jinak napsat 😁) a to vůbec nevěděla, co to je. Že buď taky váčky ještě méně vyvinuté než ty dva anebo cysty. Na vyšetření v nemocnici na to taky koukali a nebyli schopni to přesně určit. Ve zprávě jsem nakonec měla, že to byly dvojčata a ty dvě nevím co už nikdo neřešil. Ale dost možná to byly původně i čtyřčata nebo opravdu dvě cysty. Viděli to tři doktoři a nikdo si nebyl jistý, takže možné je všechno. Já jsem nakonec podstoupila revizi, takže všechno šlo pryč.

amazonkajanik
20. srp 2020

@petulka07 hele,já bych se dnes ničemu nedivila. Je fakt,že mamka byla v 94roce. Tam to bylo,že dle testu těhu nebyla,ale tehda primář udělal krev a byla. Celou dobu se vedla,jakl že má jen cystu. Naštěstí primář nelenil,vzal okamžitě na sál. Mamku operovali 5h,přišla o jeden vaječník a půlku druhého,těžká otrava krve 😟

petulka07
autor
20. srp 2020

@pepickovapavlinka taky si myslim prave

zdenule23
22. srp 2020

@petulka07 u mne před lety mudr řekla nevidím srdíčko asi spinká k ultrazvuku zady 😡 uvidíme v pondělí kdy jdete na screening.. A tam mi oznámili že bych měla být v 12tt ale že miminko zamlklo v 9 týdnu tak mne objednali na vyskrab následující den ale vzali mne až ve středu.. Toť má zkušenost s doktorkou u prvního těhotenství. A u posledního těhotenství jsem byla 5tt+2 dny a byl tam zatím váček a i cista.. A srdeční akce někdy kolem 7 tt..

marketanova
24. srp 2020

Co dělat, když se snažíme o druhé dítě a nejde to, myslíte, že by jsme měli navštívit kliniku? Třeba se poptat po darování?

zdenule23
24. srp 2020

@marketanova jak dlouho se snažíte