Počítání ovulace apod., jaká dobrá duše mi to vysvětlí?

dyslovka
15. srp 2016

Ahoj,

Nedavno jsem tu psala, ze se mi opozdila menstruace a ze testy mam negativni. Acki jsem mela nektere priznaky, ktere pak s MS odesly, tak byly zrejme vsugerovane 🙂 Tak MS nakonec dorazila po tydnu zpozdeni, ale byla takova zvlastni, vicemene ze mne odchazely jen takove drcky, omliuvam se, pokud to nekomu prijde nechutne, ale nevim jak to jinak popsat. Takove fakt velke kusy a vzdycky nez ze mne vypadly, tak jsem mela velice silnou krec v brise. A pak ze mne cely den nic nevyteklo, ale tak nestezuju si, konecne MS, co se dala prezit 😀 🙂 k jadru problemu.... Hodne jsem cetla o tom pocitani ovulace a podobne, ale tak nejak jsem z toho porad jelen ☹ rekl by mi nekdo, jak to je? Strucne a jednoduse prosim 😀 😀 omlouvam se za takovy dotaz, ale uz chci, aby se to povedlo 🙂

3deti
15. srp 2016

@dyslovka ahoj ja to s tou ovulkou,taky nikdy nechapala,tak jsem zvedava co ti poradi...🙂 samotnou me to totiz desne zajima....ale ja osobne bych to vube nepocitala a pockala,az se povede ,cekam uz treti a nikdy jsem na tomto neulitavala🙂

dyslovka
autor
15. srp 2016

Ja na tom taky neulitavala, vzdycky jsem si rikala, ze to prijde, az to prijit ma, jenze posledni dobou to v sobe nejak neumim podusit ☹

charaka
15. srp 2016

Su aj testy na ovulku, ale dobre je sa riadit napriklad aj "cervikalnum hlienom", staci hodit do googla...

http://www.fertility.sk/sk_SK/plodnost-a-zdravi...

charaka
15. srp 2016

@charaka *cervikalny hlien

pet_8
15. srp 2016

@dyslovka Soukromě posílám odkaz na jedny stránky a tam si to přečti, je to tam dost dobře napsané... Abys věděla, kdy je ovulace, musíš se sledovat. Pokud nemáš fajn gynekologa, který to bude sledovat s tebou (ultrazvuk a hlídání folikulu), tak můžeš sama sledovat děložní hlen, bazální teplotu, stav čípku a dělat si ovulační testy. Všechno má svoje pravidla a jejich nedodržení může vše zkreslit. Ale dá se poměrně rychle vypozorovat, jak tvoje tělo funguje (nebo nefunguje)...

lichtakova
15. srp 2016

@dyslovka ja teda z toho dotazu presne nevim,co ti neni jasne.Co je ovulace,vis?

yerry
15. srp 2016

Ovulace se dostavuje zhruba v pulce cyklu. Plodný dny jsou kolem 10 dne a konci asi 17 den cyklu (je to plus mínus, Každá to má jinak. Kazda má jinak dlouhý cyklus) tzn ze ode dne kdy ti začne MS úplnou necele dva tydny a přichází plodný obdobi. V teto době se meni Hlen, teplota, muže přímo třebas napětí v prsu nebo lesk páchání v podbřišku a hlavně větší chuť na sex. Ale zase Každá to má jinak a nektere nemají příznaky žádný.
Existují ovu testy ( Uprimne Já jsem si tímto způsobem ovulaci nikdy nezjistila )
Spis doporučuji par cyklu pozorovat co a kdy dela tvoje tělo a tak poznat kdy je nejvhodnější chvíle se příteli 🙂

dyslovka
autor
15. srp 2016

Tak co je ovulace vim 🙂 jen nevim, jak spocitat plodne dny 🙂 ale podle posledniho prispevku a toho odkazu, co jsem dostala do zpravy, uz mam vetsi jasno 🙂

kamste
15. srp 2016

a pak už jen přičíst nebo odečíst den(dny) podle délky skutečnýho cyklu

shega
15. srp 2016

Od zacatku menses odecti 14 dni a to by mel byt den ovulace v predchozim cyklu. Z toho vysledujes, ktery den cyklu mas ovulaci. Od zacatku cyklu bych to nebrala, protoze nekdo ji ma 10DC jiná treba 21 DC.

kamste
15. srp 2016

v principu to vychází takhle:
den ovulace = délka cyklu děleno 2
plodné dny začínají 3-4 dny před ovulací a končí 3-4 dny po ovulaci

dyslovka
autor
15. srp 2016

@kamste: dekuju, takhle jsem to potrebovala, jednoduse a strucne 🙂 dekuji moc 🙂