Počítání dpo. Od kdy se počítá?

verca_0
24. zář 2020

Zdravím, pro někoho možná stupidní dotaz, ale mě napadlo od kdy se asi počítá dpo.. jestli den po pozitivním testu už je 1dpo, nebo se to počítá až od dalšího dne, kdy by mohlo proběhnout k oplodnění, jestli mi rozumíte 😀 dam příklad , ze ve středu pozitivní test a nevím jestli ve čtvrtek už je 1dpo nebo tím, ze ovulace přijde až cca 24 hodin po pozitivním testu, tak až pátek je 1dpo, snad jsem to napsala srozumitelně😀

palja
24. zář 2020

@verca_0 dpo je den po ovulaci. Z testů přesně nepoznáš, kdy ovulace bude, proto je přesnější měření bazální teploty - to pak můžeš hodit do aplikace a ta ti to krásně vypočítá. Pozitivní ovulační test neznamená, že je hned ovulace, ta proběhne po testu zpravidla do 36 hodin.

verca_0
autor
24. zář 2020

@palja no a pravé já premyslim od kdy to mám brát, protože nevím, kdy ta ovulace přesně proběhla a kdy by teoreticky mohlo dojít k početí, tak jsem se nad tím zamyslela jen a přemýšlím 😀

katule1990
24. zář 2020

@verca_0 Je to den po ovulaci, takže když nevíš přesně, kdy byla, tak to nevíš přesně, kdy je 1 DPO. Já jsem si měřila bazální teplotu a tam bylo většinou pěkně vidět, kdy ovulace proběhla a kdy je pak 1 DPO 🙂.

verca_0
autor
24. zář 2020

@katule1990 a mužů se zeptat kdy po pozitivním testu proběhla ovu? Samozřejmě vím, ze to má každý jinak, spis jen pro zajímavost ☺️

katule1990
24. zář 2020

@verca_0 S tímhle bohužel nepomůžu, mně ovulační testy totiž nikdy nevycházely pozitivní, max. slabá čárka nebo duch. Přitom podle ultrazvuku i bazální teploty ovulace vždycky probíhala. Takže jsem se pak už jen měřila teptotu a testy nedělala. Ale obecně myslím, že ovulace většinou nastává 1-2 dny po pozitivním testu.

palja
24. zář 2020

@verca_0 já jsem měla jednou ovulaci ještě ten den po pozitivním testu a další měsíc až dva dny po testu takže je to různé (měřím BT)

clo1
25. zář 2020

@verca_0 většinou den po pozitivním testu nastává ovulace. Někdo ji má ale až 2 dny po pozitivním testu, tzn.pak až 3 dny po pozit.testu je 1dpo

majili
25. zář 2020

@verca_0 podle bazální teploty a zároveň prováděných testů mi to vycházelo úplně různě. Jednou jsem měla tři dny pozitivní testy a ovulace dle bazální teploty proběhal den mezi, potom jsem měla 2 krát pozitivní test a ovulace byla další den. Jednou mi dokonce vyšel pozitivní test až den po zvýšení teploty, tedy po proběhnutí ovulace. Takže bych se těma testama úplně neřídila a nemám v ně velkou důvěru 😒

verca_0
autor
25. zář 2020

Dekuju všem za odpověď, já úplně koukam jak ty testy jsou nespolehlivé teda .. i když i já mám takovou zkušenost, 2x po sobě jsem byla u dr na ultrazvuk , pokaždé test pozitivní , ale folikul žádný .. takže já už testům taky nevěřím, a proto teď radši chodím na utz😫

verca_0
autor
26. zář 2020

A když už jsme tady, můžu se zeptat jak dlouho jste se snažili a co myslíte , ze vam pomohlo ?☺️

katule1990
26. zář 2020

@verca_0 My jsme se snažili 3 roky a pomohlo až IVF.😕

verca_0
autor
26. zář 2020

@katule1990 tak hlavně ze mate vysněné miminko 😍 ne každému to jde samo, a přišli doktoři na nějaký problém, jestli se mužů zeptat ? My se s manželem snažíme rok a půl, jsme mladí, zdraví , ale pořad to nejde, tak mě zajímá jak to mají ostatní 🙂

katule1990
26. zář 2020

@verca_0 Ještě nemáme, ale brzo bychom měli mít, jsem 32tt 🙂. Ano, doktoři zjistili u manžela špatný spermiogram. Přitom je zdravý, sportovec, zdravě jí, nepije, nekouří. Držím palce, ať se vám brzy zadaří 🍀.

verca_0
autor
26. zář 2020

@katule1990 tak to je super , at se vam dari, za chvíli budete mít prdolku u sebe☺️ A my dekujeme, snad už to brzo přijde 😇

majili
27. zář 2020

@verca_0 my se snazime rok a 2 mesice a uz mame za sebou druhou inseminaci a cekame na vysledek momentalne 😊

verca_0
autor
27. zář 2020

@majili tak držím palce , nás už doktor taky chce poslat na inseminaci , už jsem měla clostil a zkusili vše a pořad se nám nějak nedaří i když vypadá vše v pohodě , tak ze se tomu někdy musí pomoct no, pokud tedy nechceme čekat než se to povede, ale to člověk nikdy neví, rádi bychom aby to vyšlo co nejdříve doma , ale nebráníme se tomu.
Jak dlouho trvá ta inseminace ? To je asi chvilka co? A není to nepříjemné ,?

majili
28. zář 2020

@verca_0 trva to chvilicku uplne. Mne to teda zabolelo docela dost, ale je to jen par vterin, takze se to da vydrzet. Byla to takova rezava bolest jakoby a takovy tlak, asi jak prochazi tim cipkem a pak jsem i spinila, ale neni to fakt nic, co by se nedalo zvladnout a klidne na to jdu znova, pokud by to tento mesic nevyslo.

verca_0
autor
28. zář 2020

@majili tak já moc držím palce 🤞🏼 Co by jsme proto neudělali, ze ? I přes nějakou bolest ☺️ Tak nám to zase nevyslo, dneska jsem dělala test, už nevím co, tento měsíc potrvzena ovulace z krve, všechno v pohodě , sliznice, hlen, užíváme doplňky stravy, sex jak má být, cipky na podporu ovulace a proste nic, tak my už asi taky ta inseminace 😣