Platí se za vyvolávací injekci, a doporučily byste ji?

klara015
19. led 2017

Ahoj, zajímá mě zda se platí za vyvolávačku a kolik?
Už jsem 26 dní bez ms (od vysazení).Těhu testy negativní.
V úterý jedu k dr., když mi nabídne vyvolávačku mám jí odmítnout, nebo je bezpečná?
A mám špatně stavěné kyčle,nebude ta injekce přítěží?
Děkuji 😘

kulistice
19. led 2017

Za vyvolávačku se neplatí, doktorka ti jí píchne normálně....Já na vyvolávačkách byla asi 3x, vždy se nakonec MS dostavila, ale jen slabounká...pak mi dala Duphaston a opět jen slabé..nakonec jsem to vzdala a raději tělo "nakopla" čajema a kapakama Gynex...jsou to pořád jen hormony a tělu to podle mě vůbec nepomáhá! Jinak jsem koukala na profil a myslím si, že si dost hubeňounká 🙂Tak je možné, že tělo ví, že by pro něj těhotenství bylo zátěží a zatím na to není připraven...nemyslím to nějak špatně, ale znám kamarádku, která, až když přibral tak dostala MS normálně a teď čeká v únoru mimi 🙂

klara015
autor
19. led 2017

@kulistice dekuji za info. Kapky gynex uz taky uzivam a jeste piju kontryhelovy cajik. Tak uvidim zda se neco dostavi, nebo zda mi dr. navrhne tu vyvolavacku :(
JJ jsem moc hubena, to vim :( Mam ted nastaveny pribiraci rezim. Zatim jsem na 45,3kg ale pro me je to pokrok ze 43kg 🙂
Takze ano vim muze to souviset s vahou, resila jsem to uz s gynekologem a s obvodakem a jsem prave na tom pribiracim rezimu :(
Nevim kam se s vahou vysplham,ale doufam ze co nejvys 🙂 a ze se nam mimco brzy povede 🙂

kulistice
19. led 2017

Dala bych tomu čas a zatím bych se to snažila vyřešit bez vyvolávačky a prášku 🙂 Jestli bereš gynex a piješ čaj a přibíráš, tak si podle mě na dobré cestě 🙂 do prášků a případných injekcí můžeš jít vždycky 🙂 vím, že je to dlouhý, ale tělo se určitě vzpamatuje samo 🙂

klara015
autor
19. led 2017

@kulistice Uvidim co rekne dr. a zeptam se ho zda by to slo bez vyvolavacky 🙂
JJ gynex jsem zacala od vcerejska uzivat a cajik piju uz 2 tydnem 🙂
JJ me telo se asi prave probouzi 🙂)))

kulistice
19. led 2017

Tak to je strašně brzo na nějaké verdikty 🙂 mně se srovnávalo asi půl roku, ale pomohlo to 🙂 Oni prostě dokroři mají svoje postupy a hned píchají injekce a dávají další hormony a přijde mi, že je to většinou zbytečné..jestli je to chvilka, tak tělo opravdu nech nastartovat a když se to nepovede do půl roku/ roka, tak to začni řešit z doktorkou 🙂 já po vysazení dostala MS asi po 41 dnech, ale byla jsem ráda 🙂 pak se to zkracovalo a pak se zadařilo i mimi 🙂 určitě se povede a myslím, že za chvilku budeš jak hodinky 🙂

babovka_babovicka
Autor odpověď smazal
Zobraz
klara015
autor
19. led 2017

@babovka_babovicka me jde o to ze ms mi zatim nenabehla :( zatim 26 dni a v utery uz to bude 31 dni bez ms, tak se prave ptam zda nechat pichnout ci jeste pockat.
A ano jde mi o otehotneni, uz bychom s manzelem chteli 🙂

babovka_babovicka
19. led 2017

@klara015 mně někdy nenaběhne i 80 dní 🙂) ;) a říkám - podařilo se bez problému... jediné co jsem si nechala udělat je hormonální profil u svého dr. a to, když konečně MS přišla, zastavila jsem se u něj 2. den probíhající menstruace v ordinaci a on mi vzal krev..
Řekl mi, že vše OK, že problém v krvi není.. tak jsem to dál neřešila a otěhotněla opravdu hned 🙂
Držím palce 🙏👍

klara015
autor
19. led 2017

@babovka_babovicka No uvidim v to utery 🙂,treba si taky budu muset hold na ms pockat 🙂)
Dekuji 😘

luj89
19. led 2017

@klara015 ahoj, po tak ,,kratky,, dobe ti nejspis vyvolavacku nabizet nebudou 🙂. Ja po vysazeni mela cykly 15 - 55 dni a ani me nenapadlo to resit s gynekologem. Proste jsem to brala tak, ze telo potrebuje cas. Pila jsem caje a uzivala Zenske kapky od Gresika, ale stejne to chce spis trpelivost a cas. Muj gynekolog mabten nazor, ze do pul roku po vysazeni se telo srovnava se zmenou a neni treba to resit napr. temi vyvolavackami. Btw, otehotnela jsem na druy pokus i s cykly pres 40 dni a LF asi 8 - 9 dni 🙂

luj89
19. led 2017

@klara015 Jeste me napada jedna vec... Jak to myslis s temi kyclemi vs. Injekci?

klara015
autor
19. led 2017

@luj89 aby to nejak neovlivnilo prip. bolest?

luj89
19. led 2017

@klara015 Tyjo tak ted ti asi nerozumim.. Jako jestli te ta injekce kvuli spatne stavenym kyclim nebude bolet? Kosti na injekci prece nemaji vliv, picha se to do svalu.

klara015
autor
19. led 2017

@luj89 jj asi blbost,ja jen aby me to nebolelo 🙂

kulistice
20. led 2017

@klara015 Ještě mě napadlo, jak dlouhý cyklus si měla při antikoncepci? Klasicky je cyklus 28-34 dní a to je normální...přijde mi trochu zbytečné to řešit, když nemáš MS jen 26 dní...to ještě může klidně dorazit ne? Podle mě se zbytečně stresuješ a to tomu tělu taky nepomáhá...také si myslím, že to gynekolog ještě řešit nebude...

klara015
autor
20. led 2017

@kulistice Ja nemela pri brani ha vubec menstruaci (cca nejakych 8 let) takze nevim co je u me normalni :(
A gynekolog rekl at dorazim, takze to mozna nejak resit budeme 🙂 snad

kulistice
20. led 2017

jo tak, to potom jo...já jsem vždycky dělala týden přestávku....tak uvidíš, co ti řekne gynekolog 🙂

klara015
autor
20. led 2017

@kulistice ja jsem brala ha qlairu (bere se v kuse bez prestavky) Proto jsem ted rozhozena ze ms neprisla :(
Ale jednou kdyz jsem musela do nemocnice kvuli chripce,tak mi vysadili antinu a to jsem ms hned dostala a pekne 7 dni dlouhou. Tak se ted divim ze nic :(

kulistice
20. led 2017

Tak to znám taky..když jsem vysadila, dostala jsem jí pěkně a říkala si, že je to v pohodě a pak když jsem si myslela, že to bude v pohodě, tak to nepřišlo :( asi tím, jak to člověk bere déle a déle, tak se to tělo pak déle a déle vzpamatovává....a před anikoncepcí si měla MS pravidelně?

klara015
autor
20. led 2017

@kulistice pred antinou to jsem ji mela docela nepravidelnou a bolestivou a snad porad a zvracela jsem :( Pak mi byla nasazena ha (mercilon),ale ta mi opet nevyhovovala tak jsem si nechala napsat novou (qlaira) a to uz bylo bez ms a uz mi bylo dobre.

terezapetrova
20. led 2017

@klara015 po 26ti dnech bych ještě vydržela bez injekce, to bych rekla, ze není zadna doba na dobu cyklu 😉

klara015
autor
20. led 2017

@terezapetrova ja nemam ms po celou dobu brani ha cca 10let, tak to prave jedu resit s gynekologem.

terezapetrova
20. led 2017

@klara015 tak to jo, kdyby to bylo tou vahou respektive procentem tuku v tele je fajn, ze nabíráš, kolik meris k te vaze? ja mela stejny problem ale mam vlastne stesti pac menzes uz nepotrebuju, uz mam odrozino 🙂

klara015
autor
20. led 2017

@terezapetrova merim 165cm, ja jsem zatim bez deti :(

terezapetrova
20. led 2017

@klara015 to se všechno zpravi 🙂 neboj a hlavu vzhuru 🙂

kulistice
20. led 2017

Tak to je ta váha opravdu malá, to neměla MS ani moje sestra a to měla 45 kg při 163 cm...Sama teď nedávno řekla, že jí přijde, že se jí cyklus upravil, až když má cca kolem 52 kg...takže to bych brala za dost důležitý faktor....

klara015
autor
20. led 2017

@terezapetrova no doufam ze jo:( protoze trpim taky neustale mykozama a to me taky hrozne ubiji :( a ted proste jsem si myslela ze to pujde hned a ono prd, a kdyz vidim manzelovo nadseni do ditete ze se tesi a asi nam to nepujde hned tak me to docela boli :( A ted svagrova ceka 2 ditko (uz ma 3 letou holcinku) a vzdy se ji to povedlo napoprve tak si rikam ze ve me bude problem :(

klara015
autor
20. led 2017

@kulistice Ja vim snazim se jist ale nepribiram :( Ikdyz 45,3kg je uz u me pokrok 🙂

urtica
20. led 2017

@klara015 Kláro, mně trvalo dva roky než se mi ms srovnala, velmi mi v tomto směru pomohla TČM. Vyvolávačka nic neřeší, tělo nenapravuje - doktoři to dokážou vyvolávat a zastavovat, ale naučit tělo , aby normálně, bez pomocí prášků, menstruovalo - to neumějí.

terezapetrova
20. led 2017

@klara015 musíš bejt v poho i psychicky aneboj 🙂 cas te ještě netlaci ne? 🙂 ale s téma mykozama to chápu, to ja na to taky desne trpim a vůbec tyhle zensky věci, ja třeba uz téměř 2mes spinim a uz jsem z toho taky docela otravena :( 🙂