Plánované otěhotnění-vitamíny/doplňky stravy. Poradíte?

ezpevak
11. zář 2020

Ahoj všem, prosila bych o radu, zda je dobré si tělo "nabombit" (speciálními potravinami/vitamíny/doplňky) pře plánovaným otěhotněním, než je má klasická pestrá strava? Případně prosím o malý příklad. Děkuji mnohokrát 🍀

jjasmina
11. zář 2020

Já brala jen listovku, víc nic

venes
11. zář 2020

Ahojky, ja brala asi pul roku pred otehotnenim Inofolic a pak Femibion 1. Zadarilo se nam hned napoprve. Ted u druheho miminka jsem brala pred otehotnenim jen listovku a zadarilo se 3. mesic, kdyz jsem zjistila, ze jsem tehotna opet Femibion 1.

ezpevak
autor
11. zář 2020

@venes děkuji moc.
Můžu zhruba měsíc před otěhotněním společně Inofolic i Femibion 1 a po otěhotnění nechat Femibion?

venes
11. zář 2020

@ezpevak Nekombinovala bych (Oboje obsahuje listovku), pokud nemas problemy s ovulaci nebo rozhazenym cyklem, tak bych Inofolic klidne vynechala 🙂 Ja tenkrat meli problemy s cystami na vajecniku a rozhazenym cyklem, proto mi ho doktorka doporucila, ze to vse hezky srovna. 🙂

katerinax
11. zář 2020

@ezpevak byl mi doporucen Orthomol natal 🙂

zirawka
11. zář 2020

před otěhotněním kys. listovou a po otěhotnění Folgravid

liliczech
12. zář 2020

Ja kyselinu listovou, a ted jsem se taky docetla o a ananasu a bananech... 😊 Prochazim IVF

honzinenka
13. zář 2020

Kyselina listová se doporučuje brát cca půl roku před početím. V rámci balíčku u gynekologa jsem dostala ještě vitamíny Chytré miminko, ale pan porodník v Motole se vyjádřil, že to je jen marketingový tah, že speciální vitamíny potřebují jen maminky na dietě, vegetariánky a vegany..Partner ale říká, že ty vitamíny byl dobrý nápad, miminko je celkem hodné a bystré. 🙂