Ovulační test. Kdy mám ovulaci?

elenamorova
26. srp 2021

Ahojky, snažíme se o miminko a bohužel to nějakou dobu nevychází... Podle gynekologa jsem v pořádku .
Vůbec nevím kdy mám ovulaci, tak jsem si po skončení menstruace zacla dělat ovulační testy... Vubec nevím jestli tedy dneska mám ovulaci . Poradíte prosim ? Prikladam fotku ten úplnne poslední je dnešní. Mam bolesti v podbřišku Uz druhy den . Podle hlenu ti nepoznam, protože jsem mela nedavno zánět bartoliniho žlázy a po prasknutí ,ze mě odchází ještě trocha hnisu...
Poraďte prosím , vůbec mi nejde vypočítat cyklus ,protože mam nepravidelný...
Poslední ms byla 9.8 -5 dní

michaelarousova
26. srp 2021

@elenamorova jeste zsdny neni pozirivni☺️ Testuj dal☺️Sle jestli ovulace opravdu probehla testem nezjistis☺️Musis merit bazalni teplotu☺️

jaja01k
26. srp 2021

@elenamorova Já bych řekla, že pozitivní ještě není. Ale už je silnější, tak testuj dál, jestli bude ještě sílit.

elenamorova
autor
26. srp 2021

@michaelarousova musí tedy být úplně zbarvená čárka jako ta druhá?

michaelarousova
26. srp 2021

@elenamorova ano stejne silna nebo silnejsi☺️ Kdyz pak je silnejsi a silnejsi vetsinou jsem testovala 2x denne☺️

elenamorova
autor
26. srp 2021

@jaja01k ja vůbec nevím jaky mam cyklus, minulý byl 38 předminulý 30... Jsem z toho úplně na palici už... Tenkrát jsem byla u dr, protože me hrozne bolelo na pravé straně a ten mi řekl ,ze tam dojde brzo k ovulací , že vidí az 5 vajíček k uvolnění ... S přítelem jsme do toho dělali kdy to šlo a taky nic...
Tak teda nevím uz

elenamorova
autor
26. srp 2021

@michaelarousova ten test předposlední ,je z rána tem poslední teďka a zda se mi ,ze je o malinko silnější 🤔

michaelarousova
26. srp 2021

@elenamorova mozna ano ,uvidis zitra☺️

nihanin
26. srp 2021

Ahoj ani jeden zatim není pozitivní spíše zítra by mohl bejt zkus testnout ještě 🍀

katule1990
26. srp 2021

Ano, jak už se psalo, žádný test není pozitivní. Za mě jsou ale ovulační testy na prd, nikdy jsem ho neměla pozitivní, přesto jsem každý měsíc ovulaci měla. Pokud chceš vědět, kdy máš ovulaci, tak měř bazální teplotu. Jinak doporučuju sex obden, to máte jistotu, že se trefíte 🙂.

elenamorova
autor
27. srp 2021

@katule1990 my kolikrát zkoušeli každý den a pořád nic..🤷

katule1990
27. srp 2021

@elenamorova A jak dlouho to zkoušíte? Někdy zase může být lepší chvíli počkat, aby spermie dozrály. Uvidíš, třeba ovulaci tím testem zachytíš, ale u mě fakt nikdy nic, přitom podle ultrazvuku i bazální teploty ovulace normálně probíhala.

bigbig
27. srp 2021

@elenamorova Každý den je moc často Spermie dozrávají cca po 2 dnech. Při častějším styku můžou být nedostatečné zralé na oplodnění a paradoxně se ovulace může prošvihnout. Spermie si dokáže počkat na vajíčko v těle ženy i 5 dni, takže obden bohaté stačí. Dokonce se říká i co 3 dny. Samozřejmě pokud je chuť, nemá cenu si nějak moc bránit, ale minimálně nemá cenu se do toho nutit, protože to může být kontraproduktivní.

nikjean
27. srp 2021

Jak už bylo řečeno, žádný test není pozitivní. Určitě sis přečetla příbalový leták, kde je jasně popsáno, jak pozitivní test vypadá - tzn. testovací čárka musí být silnější nebo alespoň stejně silná jako kontrolní. Je potřeba testovat dlouhodobě, nicméně ani tato metoda není úplně spolehlivá. Doporučuji měřit bazální teplotu, pro lepší zhodnocení výsledků a lepší orientaci. Zdravý pár má šanci na početí v plodných dnech pouze 25 % a optimální doba pro početí se udává rok, tak nevěš hlavu, jednou se zadaří. Doporučuji se na to tolik neupínat a užívat si sex.

elenamorova
autor
27. srp 2021

@bigbig to je právě ono , je prostě chuť jinak by jsme asi nemeli sex jen tak kvůli dítěti...

elenamorova
autor
27. srp 2021

@katule1990 snažíme se necelý rok... Dneska jsem si dělala další test a zda se ze sílí ...dneska ma přítel prijit z prace driv tak na nej asi počkám a zkusíme... Kvůli minulému zánětu jsme nemeli sex asi tyden tak snad by to mohlo vyjit...

elenamorova
autor
27. srp 2021

@bigbig děkuji za odpověď... Vůbec jsem nevěděla ,ze teda spermie dozrávají jednou za dva dny🤔 a to uz mam dve deti