Ovulace v průběhu braní Duphastonu

lucka_16
26. led 2017

Ahoj holky,
brala jsem clostilbegyt 5-9DC, poté mi byl nasazen duphaston od 16DC, přičemž ovulační testy byly pozitivní až 18DC, na pohotovosti na utz 17DC byl folikul 17,77mm. Je nějaká šance, že ještě praskne a vajíčko bude mít naději na oplodnění a uchycení? Bylo mi řečeno, ať duphaston beru dál a nevysazuji.
Otěhotněla jste některá s ovulací během braní duphastonu?

lory303
26. led 2017

Ahojky, já mam od pristiho mesice taky predepsany clostik + duphaston... Duphaston mam brat od 16DC - 10 dní ... clostík od 3DC - 5 dní... podle me ten folikul praskne urcite, pocitej tak zitra nebo pozítří. Jak dlouhe mas cykly?

lucka_16
autor
26. led 2017

Cykly nevím, po 80DC jsem vždy klusala pro vyvolávačku. Úplná anovulace a nulový progesteron. Myslíš teda, že praskne jo? Všude píšou, že D. ovulaci blokuje☹

lory303
26. led 2017

@lucka_16 fakt? to si nemyslim, uziva se prave az po ovulaci, takze by to nemel byt problem a cetla jsem, ze po nem hodne maminek otehotnelo... Ale je to na dobre ceste pokud ma folikul uz 17,77mm. Byt tebou tak dnes a treba v sobotu to pojistim sexem.

werumka
26. led 2017

@lucka_16 On teoreticky ještě prasknout může, když máš Duphaston teprve dva dny... ale progesteron mění strukturu děložní sliznice a hlavně mění i prostředí a konzistenci děložního hlenu. Ten je při ovulaci takový, aby v něm spermie přežily a doputovaly k vajíčku. Při braní progesteronu zhoustne a stane se pro spermie neprostupný. Nechápu, že nejdřív nebyla zkontrolovaná reakce vaječníků na Clostil, než byl nasazený Duphaston. Clostil se dá brát párkrát za život a tohle je pak úplně vyhozený cyklus ☹

werumka
26. led 2017

@lory303 Duphaston (progesteron) má význam po ovulaci - mimo jiné proto, že způsobuje i to, že se zbylé folikuly vstřebají...

lucka_16
autor
26. led 2017

@lory303 Já ho měla nasazený už před ovulací právě.

lucka_16
autor
26. led 2017

@werumka Děkuju, myslím si totéž. Další cyklus ho nasadím dle sebe, a až po ovu. Bude to náš poslední cyklus přirozeného snažení. Tak snad.

werumka
26. led 2017

@lucka_16 Držím palce, na clostil reaguješ dobře, tak je velká šance, že se to podaří 🙂

kettkav
26. led 2017

@lucka_16 Já měla teprve 16 DC pozitivní ovu test a od 18 DC jsem nasadila Duphaston. Vyšlo to.

lucka_16
autor
26. led 2017

@kettkav Já nasadila D. 16DC a poz. ovulační test až 18DC☹

lucka_16
autor
26. led 2017

@werumka Děkuju, doufám, že poslední pokus vyjde.🙂

luska__
26. led 2017

Me bylo řečeno, ze duphaston ovulaci zastavuje a musi se nasadit az po
Ovulaci , kterou ideáne po clostiku pojištuji pregnylem.
Nechápu mého bývalého gynekologa. Nebýt mého risku nikdy nejsem tak , kde jsem ted 😣

werumka
26. led 2017

@lucka_16 A Ty jsi měla takhle dlouhý cykly vždycky? Přišli na nějakou příčinu těch anovulací?

kettkav
26. led 2017

@lucka_16 Tak to případně příště zkus až po ovulaci. Ale třeba to vyšlo 🙂

no_title
26. led 2017

hele, já jsem pravděpodobně otěhotněla během braní Utrogestanu, to je něco podobného jak Duphaston, ono prý když je ta ovulace jakoby nachystaná, tak to prý nezablokuje a spustí se i tak, ale je třeba až 18. DC, i když bereš Duphaston od 16 DC. Ze začátku to množštví progesteronu v krvi není tak velké, horší by bylo, kdyby byla ovulace nachystaná až na 25. DC, to už by asi zablokoval.

no_title
26. led 2017

a kdyžtak s Clostilem choďte radši do CARu. Oni na to ti obvoďáci často kašlou, leckdy neudělají ani kontrolu, prostě napíšou Clostilbegyt a Utrogestan na 3 měsíce a kontrola za 3 měsíce, což můžou být 3 úplně zbytečně promrhané cykly (když se Clostil může 12x za život)

lucka_16
autor
26. led 2017

@werumka Až po vysazení HA. Přišli na to, kvůli nulovému progesteronu nedocházelo ani k ovulaci, ikdyz LH rostlo, cyklus vůbec neběžel, zasekl se jakoby na cca 10DC (sliznice super, folikuly žádné) a tím to haslo na celý rok. Takže MS jen po vyvolávačce, jinak nic.
Dnes přišla dle testů ovulace 19DC, od 16DC beru ten D. takže asi zmařený cyklus.

lucka_16
autor
26. led 2017

@no_title Ovu byla dle testů dneska 19DC, a D. mám od 16DC. Kdy si měla ovu ty?

lucka_16
autor
26. led 2017

@no_title 12x jo? Já myslela jen 6x😕

no_title
27. led 2017

@lucka_16 6x po sobě a 12x za život. Tak mi to řekli v CARu. Ovu nevím, kdy jsem měla, ale podle plodného hlenu 18.DC a Utrogestan jsem brala od 17.DC. Popravdě, pokud neberu Clostil, tak mám cykly anovulační, takže jsem ani nepočítala s tím, že by ovu byla.

lucka_16
autor
27. led 2017

@no_title Děkuju ti, to jsem nevěděla. já ho měla teď poprvé, takže ještě pokusy mám, ale nebylo mi po něm úplně dobře, tak ho mám na dva cykly a pak do CARu.

no_title
27. led 2017

@lucka_16 a kontrolu míváš v těch cyklech, kdy ho bereš?

gabrielka_h
3. srp 2017

@kettkav dobírala jste prosím Duphaston všech 10dní nebo jste dobrala jako by jen ty dny, které Vám zbývaly?
Já mám Clostil od 5-9DC a Duphaston od 15-24DC ale ovu jsem měla teď 17DC a začla jsem brát až dnes - 20DC kdy mi BT ovu potvrdila. Mám tedy dobrat jen 4 dny nebo všech 10dní ?
děkuji za odpověď

uzivatelkapetra
3. srp 2017

@gabrielka_h jedla bych celých 10 dní

gabrielka_h
3. srp 2017

@uzivatelkapetra Děkuji za odpověď 🙂 Doufám, že to nebude pozdě ale ovu testy mi nikdy stejně silnou nebo silnější čárku neukázaly tak se spoléhám na BT.