Ovulace. Poradíte, prosím?

packa22
8. dub 2022

Ahoj ženy, maminky, snažilky. Potřebovala bych pomoct co se týká ovulačních testů. Začala jsem si testy dělat dva dny po MS, tj. 10DC. Včera už jsem měla silnější čárku než kontrolní a tak jsme na to hupsli, a dnes jsem čekala ze čárka bude slábnout . Ráno byla stále stejná jako včera a teď večer je také testovací čárka stejná (je tmavší než ta kontrolní). Ovulace tedy přijde ale když mám už druhy den pozitivní test, říkám si kdy. Je to 24-42 hodin po prvním pozitivním testu nebo posledním co udělám ? Děkuji 🙏🏼

martulka88
8. dub 2022

@packa22 ovulační test se považuje za pozitivní, pokud je čárka stejná nebo silnější oproti kontrolní. A poté do 48hodin přijde ovulace.

packa22
autor
8. dub 2022

@martulka88 to vím, ale když mám druhy den test pozitivní ? Tak od jakého testu to mám počítat? Od prvního nebo posledního pozitivního ?

martulka88
8. dub 2022

@packa22 Teoreticky je pozitivní ten nejsilnější.Avšak bych radši na to hupsla ještě dnes a i zítra. Já jsem si raději měřila BT, jelikož u testů jsem nikdy neměla šanci ovulaci zachytit.🙂

packa22
autor
8. dub 2022

@martulka88 děkuju moooc, ja se v tom prave ztratila.Myslela jsem ze bude pozitivní jen jeden den a ne dva dny a ty proužky jsou si celkem podobný jak ze včera, tak dnešní.

kocila
9. dub 2022

@packa22 pozitivni mas 12DC,staci testovat 1x za den a hlavne cca ve stejnou dobu..ano i 2dny po sobe muzou byt testy pozitivni,protoze zalezi jak rychle ti stoupa LH a jak dlouho mas zvyseny LH v moci…od pozitivniho testu se snazte (spermie vydrzi prezit a cekat na ovulaci treba i 1-3dny,to ale zalezi na mnoha faktorech).Pokud mas standardni cykly 28dnu a pozitivni test mas 12DC,tak ovulace o tebe asi nastava 13-15DC…pro presne zjisteni je treba merit k tomu bazalni teplotu,ktera vyhodniti ovulaci ale zpetne

packa22
autor
10. dub 2022

@martulka88 tak si představte, že mi jedna paní napsala abych zkusila tehotensky test. Mě by to nenapadlo, jelikoz jsem 27.3 měla MS. No výsledek mě překvapil 😮

ls_86
11. dub 2022

@packa22 milé překvápko😊

packa22
autor
18. kvě 2022

Holky, jen napíšu jak to dopadlo, kdyby někdo měl podobný problém. Ovulační testy mi vycházely 5 dní po sobě pozitivní, kontrolní čárka byla silná nebo silnější a pak jsem prubla tt, který vyšel také pozitivní. Jak mamatesty, tak clearblue a včetně digitálu který mi ukazoval 1-2 týdny . Bohužel se jednalo o cystu.

ewistat
7. lis 2023

Holky, měla bych takový dotaz:
Všude čtu, jak po pozitivním ovulačním testu dochází k ovulaci za 24-48 hodin a pak vzroste teplota
Já měla malinko slabší než kontrolní v neděli a včera dopoledne a odpoledne pozitivní, večer a dneska už negativní. Dnes ráno ale teplota vysoko. Podle testu by měla být tedy ovulace dnes?.. břicho mě bolelo dost v neděli a včera, dneska nic. 🤷 kdy tedy byla ovulace? Včera? Když je dnešní teplota už nahoře? 🤔 Podle testu by měla být asi dnes, ale když už teplota stoupla, tak asi včera. 🤷 Je možné, aby byla ovulace v den pozitivního testu?
BT včera je bohužel zkreslená, protože jsem celou noc skoro nespala
Děkuju moc