Ovulace. Myslíte, že jsem se nestihla otestovat ve správný čas?

lea25081
9. říj 2023

Ahoj holky,
s přítelem se snažíme o miminko.. vím, že na ovulačním testu musí být obě čárky stejně silné, podle fotky 7.10. mám nejvíce silnou čárku, ale stále je trošku světlejší. Myslíte, že je možné, že jsem se třeba nestihla otestovat ve správný čas? Četla jsem, že by se ovulační test neměl dělat hned po ránu, tak se testuji vždy odpoledne, tak nevím jestli je možné, že by dopoledne mohla být jinak silná čárka než odpoledne?
Děkuji za rady.🙂 🙏

deli_lah
9. říj 2023

Je to možné, já třeba nikdy neměla ten krásně pozitivní ovulační test 😉 ale také se může stát, že teprve bude.

misha31
9. říj 2023

Pokud neznas, jak funguje tve telo, nejlepe delat ovu testy v ramci celeho cyklu a jakmile zacne silit, tak 2x denne. Ja tedy mela vzdy silnejsi nez kontrolni

lencaa11
9. říj 2023

@lea25081 vždy lepší dělat od konce Ms do další Ms 2 krát za den dopoledne a pak večer každopádně to není záruka ovulace tak bych se milovala podle chuti a nechala to na miminku najde si cestičku

reeeza
9. říj 2023

Ahoj, test 7. mi prijde dostatečně silný, fakt v poho.
Důležité je zjistit, jestli už čárka slábne- to ti potvrdí, že ten test ukazuje opravdu vrchol LH hladiny. Takže při vyšších hodnotách to chce měřit častěji, 2-3 x denně. 12-72 hodin od nejvyšší hodnoty LH by měla nastat ovulace. Čili v době ovulace je již na testu slabší čárka.
Plus řiď se i konsiszencí hlenu, libidem, někdo cítí i zhruba kdy mu praskne na vaječníku folikul a uvolní se vajíčko.