Ovulace, jak se jí za chce. Poradí někdo?

kvetuska145
15. lis 2020

Ahojte, mela jsem jit na IUI, ale diky malym folikulum to nevyslo, pritom minuly mesic mi vysla pozitivni ovulka. Cykly dlouhe cca 40 dni, nekdy min nekdy vic. Jsem 20 dc, zada me docela boli i bricho, myslite ze mam jeste dal testovat kdyby nahodu ovulka byla pozdis? Piju nosifol, zkousela jsem kde co, a uz nevim co delat. Kontryhel mne prijde, ze jeste vic prodlouzi cyklus. Brala jsem nekolikrat duphaston, a nekdy ovulace byla nekdy ne. Ale vetsinou, kdyz jsem ho jeden mesic jedla, tak dalsi mesic nastala ovulace. Problem byl v tom, ze mi moc nesedel a mela jsem po nem jenom 1 slabou ms. Mam takoby dotaz, myslite ze ho mam zase nasadit? Dr mi dal zatim jenom clostik a zacinam stim az po Novem roce, protoze mi dalsi plodne dny vychazi na Vanoce.
Rada bych poprosila jenom nazor. Jednou to vyslo a bylo to kdyz jsem vysadila duphaston a ten dalsi mesic. Jenze to nedopadlo a zjistili mne, ze ve me spermie nepreziji. Neni tu nekdo kdo ma stejny problem? Jsou na to nejake leky? 😔🙏🏻🙏🏻🙏🏻

misak48
15. lis 2020

Jestli máš cyklus 40 dní a jsi teprve 20, tak je veslice pravděpodobné, že ovulace teprve bude. Doba od ovulace do MS bývá 12-16 dní (já třeba mám jen 10), takže máš ještě čas. Na zkrácení cyklů mi pomohly kapky jeřábu ptačího (ale už nevím, jaké jsem dávala dávkování). S ostatním neporadím, nemám zkušenost 🤷

kvetuska145
autor
15. lis 2020

@misak48 dekujj moc! ☺️ja si to taky myslela, ale proc teda mne dr rekl ze tenhle mesic nic a nepozval si mne jeste jednou aspon? 😏uvidim jestli mne vyjde pozitivni test, kdyztak si zajdu na utz ke svoji dr. Nebo da se to nekde v nemocnici? Protoze moje dr tam ted je max 1 za tyde, kvuli korone.

palja
15. lis 2020

@kvetuska145 já nevím, proč ti to tak rozsekli přesně na půlku cyklu, takže ovu musí být 20dc. Já mám cykly 32-36dní, několik měsíců beru fertipronu a ta mi cykly zkrátila o pár dnů. Ovulaci mívám 17dc-19dc je to pokaždé jinak. U těch delších cyklů je nevýhoda, že spotrebujes hodně ovulačních testů a taky někdo stihne cykly dva a ja6jen jeden. Když vím, že se blíží zhruba den ovulace, tak dělám i 4 testy za den (protože třeba v 10 test negativní, ve 14 jasně pozitivní a v 16 už zase slábne, takže negativní a pozitivní test bych prosvihla). Ovulaci mám většinou do 10 hodin od pozitivního testu.
Takže bych ještě určitě testovala 🍀💞✊

kvetuska145
autor
15. lis 2020

@palja super dekuju, ja testovala zatim jenom parkrat myslim 3-4 mesice a z toho dva mesice jsem mela pozitivni ovulacni test 20dc presne oba dva dny. Kdyz se blizil 19 dc tak delam taky rano a vecer. No dneska na utz rikal ze jsou male, tak nevim cemu verit. Jestli najdu pozitivni test v tydnu, tak volam dr ze chci jit na utz a zavolala bych do caru, kdyby se to potvrdilo a dala bych jim co pro to teda. A nebo opravdu maji pravdu. Jsem z toho docela smutna, cekat zase do konce ledna a pak zacinat znovu. 😞😏

misak48
15. lis 2020

@kvetuska145 já mám občas pocit, že ti doktoři neberou dlouhé cykly vůbec v potaz 🤷 prošla jsem si tím teď sama, v létě jsem otěhotněla v cyklu, kdy jsem měla ovulaci 29 nebo 30 DC. Doktorovi jsem to rikala, ale stejně pořád stresoval s tím, že je těhotenství o víc než 14 dní menší než odpovídá těm jejich tabulkám podle ideálního cyklu 🤦 přece asi, že... O Mimi jsme nakonec přišli, ale to s tím nesouviselo... Takže teď začínáme nanovo po revizi dělohy a moje tělo se po tom zákroku zhouplo tak, že první regulérní cyklus jsem teď měla 21 dní... Oproti těm 40 předtím docela rozdíl...
Každopádně já bych v tvém případě asi zkusila měřit bazální teplotu. Ta ti sice neřekne ovulaci dopředu, ale potvrdí ti, jestli probíhá nebo ne a kdy. Já třeba totiž ovulační test neměla nikdy pozitivní, ale díky BT vím, že ovuluju...

kvetuska145
autor
15. lis 2020

@misak48 to me mrzi, drzim palce at to vyjde co nejdriv ☺️prave, prisel mi takovy, ze proste tenhle mesic nic tak zdar. 🙄😏 nam se to taky jednou uz podarilo, ale nasli mi i ten problem no😞 ted dodelam testy, a od dalsiho cyklu budu merit aspon ty dva mesice nez na to pudu a ukazu jim to pk. A jakou si mela aplikaci na to?🥰

misak48
15. lis 2020

@kvetuska145 díky 🙂 u nás je to trochu veselejší, snažíme se už o druhé. Taky ti moc přeju, abyste se dočkali 🍀
Teď už se v grafech vyznám, takže si to zaznamenávám jen do úplně obyč menstruačního kalendáře v telefonu. Ale mezi prvním potratem a tím úspěšným těhotenstvím jsem používala Fertility Friend a ten je super. Pomáhá to i ten graf vyhodnotit a tak 🙂 jinak jsem vždycky měřila obyč digi teploměrem, ten speciální na dvě desetinná místa jsem nikdy neměla, přijde mi to zbytečné. Ale spousta holek by ti tady tvrdila, že není...
Jinak celá STM včetně měření je krásně popsaná tady v těch článcích, hodně mi to tenkrát pomohlo 🙂 https://www.rodina.cz/scripts/k.asp?serial=27

palja
15. lis 2020

@kvetuska145 já taky měřím bazální teplotu, to jsem nenapsala, teplota to vždycky potvrdí. Aplikaci mám fertility friend, je to sice v angličtině, ale lepší aplikaci neznám.
Tělo není stroj, takže se může stát, že budeš mít anovulační cyklus, já mívám anovulační většinou 2 cykly do roka.

kvetuska145
autor
15. lis 2020

@misak48
@palja
Dekujz moc holky 🥰 bazalni teplomer mam.
Ja si to taky rikam, ze telo neni stroj, ale zrovna jak ba potvoru musi tenhle mesit stavkovat😔 neda se nic delat☺️ Minule vanoce jsem prave byla tehotna a na silvestra jsem skoncila v nemocnici a nenapadlo by me, ze se to do ted nepovede 😏 uz je to nekdy na palici, ale zatim to jeste tak moc nehrotim, nejhorsi je, ze ted v te korona dobe, clovek nikam nemuze a doma pak premyslim nad blbostma. Ale neni to nejhorsi jeste😀♥️

levandulka_fialova
15. lis 2020

@kvetuska145 Určitě bych testovala dál, u 40 denních cyklů bude až tak nejdřív ten 24.DC, spíše ještě trochu později. Přidala bych měření teploty, sice ovulaci zjistíš až zpětně, ale i podle grafu lze vyčíst, co se s tělem děje a kde by mohl být zádrhel. Pokud se nasadí Duphaston před ovulací, zablokuje ji a v tom cyklu už nebude. Takže Duphaston až po potvrzené ovulaci! Zvážila bych změnu dr., pokud vůbec neuvažuje nad ovulací později při takto dlouhém cyklu. Myslím, že jsou to základní informace, které by měl vědět, stejně tak pokud ti řekne, že máš nasadit Duphaston 20.DC a neřeší, kdy byla ovulace. Zjistili proč spermie uvnitř nepřežijí? Kvůli PH nebo nebo jiného? Existují gely na podporu početí nebo čípky, které PH upravují (čípky Myovunelle, název gelu teď nevím).

kvetuska145
autor
15. lis 2020

@levandulka_fialova proto jsem duphaston nasazovala az po ovulaci. To mi dr rekla, ale jak jsem byla potom v brne udelali mne vysetreni, rekli jenom ze pujdu na IUI, a jezdila jsem ted 14 dni na utz, a dneska jsem byla naposled 19 dc a doktor rekl ze folikuly sou male, rikam ze mam vetsinou cyklus 38 dni nekdy i 43 dni a nic na to nerekk jenom, ze prijdu dalsi mesic ale to klapne az po vanocich. Ale jestli budu mit pozitivni test, tak tam zavolam a at si mne nepreji. 😞👿

A leky nebo tak mi vubec nerekli, jestli to jde nejak lekama spravit. 😏

kvetuska145
autor
15. lis 2020

@levandulka_fialova vlastne si vzpominam uz co mi rekl, mam kysele prostredi v pochve a prej pres to hrdlo se nedostanou, zlikviduji je nez stihnou dojit k vajicku. Ale rikam si, kdyz uz to jednou vyslo, sice nedopadlo, tak to musi vyjit. Dekuju moc objednam🥰🥰🙏🏻🙏🏻

marketanova
15. lis 2020

Já to tak mám se syndromem polycystyckých vaječníků, ale doufám,že hormony zaberou, jinak půjdeme s manželem na kliniku, už jsem se zajímala o vajíčka.

levandulka_fialova
15. lis 2020

@kvetuska145 Tak to bych zkusila opravdu ty čípky, za pokus nic nedáš. Pak jsou ještě klasické výplachy Tantum Rosa, to by taky mohlo prostředí stabilizovat. No pokud to byl přímo nějaký CAR, tak nevím teda, to taky není od nich moc dobrý přístup. Tak držím pěsti, ať to klapne!

kvetuska145
autor
16. lis 2020

@levandulka_fialova dekuju moc! Zkusim, za to fakt nic nedam. Budu si merit tu teplotu akorat a uziju si Vanoce, a pak na to vletim, a budu na ne vic tlacit. Oni porad totiz rikaji, ze jsem mlada a neni kam spechat🙄😔 tu vetu uz nesnasim.

@marketanova Taky chodim uz na kliniku, tak drzim palce vsem 🥰

kvetuska145
autor
16. lis 2020

@levandulka_fialova jo a rozhodla jsem se, ze pokud najdu pozitivni test, tak ani nevolam a jedu tam rovnou i bez objednani, na utz se bere podle toho kdo jak prijde ani minule jsem se uz neobjednavala. Protože takovy pristup, me pekne stve. 🙏🏻😏 jo a slysela jsem jeste o vyplachu sodou? Je to vhodne na ten muj problem?☺️

levandulka_fialova
16. lis 2020

@kvetuska145 Se sodou zkušenosti nemám, spíš bych asi zkusila ten výplach Tantum Rosa.

kvetuska145
autor
16. lis 2020

@levandulka_fialova dobře dekuju, odpoledne to vse koupim☺️

kvetuska145
autor
24. lis 2020

@levandulka_fialova
@misak48
Holky co myslite 29 dc? Je mozne ze by od 19 dc kdy mne dr rekl, ze mam male folikuly, by nakonec vysla? Mne to prijde uz dlouho doba, mrzelo by me, kdyby byla a oni me odbili 😞

palja
24. lis 2020

@kvetuska145 podle mě bude úplně pozitivní buď v noci nebo ráno. Čárka musí být buď stejně silná jako kontrolní nebo výraznější než kontrolní. Takže ovulaci bych očekávala do 36hodin od pozitivního testu (podívej se do návodu jak to tam přesně píšou).
U každé je to jinak, já mívám ovu od pozitivního testu do 10 hodin. Teď mám taky zrovna delší cyklus a ovu je teď, 24dc.

levandulka_fialova
24. lis 2020

@kvetuska145 jestli ten poslední je dnešní, tak zítra určitě znovu testuj, vypadá, že by opravdu mohl být zítra pozitivní, tzn. čtvrtek, pátek ovulace.

kvetuska145
autor
24. lis 2020

@palja jojo vim, ze musi byt stejna kontrolni carka 🙂

@levandulka_fialova A co ted? Mam jet k doktorovi na utz? 😬

levandulka_fialova
24. lis 2020

@kvetuska145 Zavolala bych dr., jak to vidí, že máš pozitivní ovulační test a chtěla bys to IUI zkusit a uvidíš, co ti řekne. Jinak to zítra zkuste doma 😉

misak48
24. lis 2020

@kvetuska145 jo to je přesně ono. Já s touhle délkou cyklu měla taky ovu až 30 DC když jsem naposledy otěhotněla. Jako je to.na palici. Že na to nehledí obyč gynekolog je blbé, ale dá se to vzít. Ale zrovna v tom CARu by s tím podle.me měli počítat... Zkusila bych tam zavolat...

kvetuska145
autor
24. lis 2020

@levandulka_fialova
@misak48
Udelam rano test, a zavolam tam. Abych si popripadne mohla vymenit smenu,nebo uvidim co mne reknou, ale potesilo by mne to, kdyby jsme to IUI zkusili. Dekuju moc holky 🙏🏻🥰

palja
24. lis 2020

@kvetuska145 držím palce ať vám to vyjde 💞🍀✊

kvetuska145
autor
25. lis 2020

@palja slábne, takže asi nic tenhle mesic opravdu😞 no tak snad rok 2021 bude uspesnejsi🥰 zkusim jeste vecer, a pristi mesic merit.

palja
25. lis 2020

@kvetuska145 a nemohla jsi mít ten pozitivní v noci? Prý by se ovulační testy neměly dělat z první ranní moči (to jsem se dočetla na internetu).
Já píšu jen z vlastní zkušenosti jak to mám já, někdy ten test je pozitivní v noci, poznám to jen podle teploty, když to prošvihnu. Tento měsíc jsem se strašně těšila "na další šanci otěhotnět" a podle grafu mám anovulační cyklus 🤦‍♀️(mívám to 2x do roka), takže jsem si objednala drmek a čaj od Mojžíšové a nezbývá než doufat, že se to někdy povede.
No každopádně ti moc přeju, aby se ti podařilo otěhotnět, ať už tento rok nebo ten příští 💞🍀

misak48
25. lis 2020

@kvetuska145 a co ostatní příznaky jako hlen? Já si totiž taky myslím, že klidně ovu může být dneska na základě toho včerejšího testu. Mě se třeba nikdy nepovedlo ho zachytit úplně pozitivní. Vždycky max takhle silnější, ale podle teploty pak zpětné vím, že ovulace proběhla...

kvetuska145
autor
25. lis 2020

@palja dekuju moc, taky mivam nekdy anovulacni. 😞

@misak48 hlen mam a mela jsem ho od pondeli hodne, ted trochu zeslab ale i tak je poradl. Jenomze na IUI je asi pozde. Protoze je asi dneska ovulace. Picha me v podbrisku a uz vcera jsem si rikala, ze takhle me to boliba. Takze si myslim ze to zkusime jenom doma. Ale stve me, ze doktor si me nepozve proste treba i pozdis na kontrolu. Nechcu si pripadat jak debil, kdybych tam nahodu jela a nic tam nebylo. 😞