Otěhotnění při plném kojení. Je šance?

27. zář 2020

Hezký večer, mám dceru 7 měsíců a téměř plně ji kojím, má jen oběd a pak ještě dokojím. V noci se kojí taky dost. Chtěli by jsme se začít s manželem snažit o sourozence ale nevím zda je vůbec šance při kojení otěhotnět. MS jsem dostala 3 měsíce po porodu a je celkem pravidelná cca 28 až 35 dní. Ovulaci jsem na sobě už taky poznala. Myslíte si že je nějaká šance na otěhotnění? Kdo otěhotněl při plném kojení.? Dá se tím něčím dopomoct?

lolam10
27. zář 2020

Pokud mate MS a tedy ovulaci tak by to nemel byt problem...je fama ze kojeni je antikoncepce

jaja01k
27. zář 2020

Když už ti normálně funguje cyklus, tak samozřejmě otěhotnět můžeš, šance je stejná, jako kdybys nekojila.

hezz17
27. zář 2020

1.dite bylo temer na prvni dobrou... na 2.dite jsme cekali 7 mesicu. Kojila jsem az do 4.mesice tehotenstvi. Jestli to bylo tim nevim, ale neco na tom bude. Kojeni sice neni antikoncepce, ale taky to není zadna podpora plodnosti 😁

jade85
27. zář 2020

Pokud máš ovulaci, tak otěhotnění samozřejmě možné je, ale zamýšlela bych se, jestli to opravdu chceš. Máš plně kojené miminko, co s ním bude, když otěhotníš a přijdeš o mléko (nestává se to vždy, ale často)? Osobně bych počkala aspoň do roka, než bude mít první dítě aspoň zavedené příkrmy.

katherinka33
27. zář 2020

Já otěhotněla při plném kojení. MS jsem dostala poprvé od porodu asi rok, pak už byla pravidelná. Dcerka byla opravdu prsomilka, takze jsem kojila na požádání. Kojila jsem dál do šestého měsíce těhotenství, pak se sama odstavila.

dixi86
27. zář 2020

Na 1.dite, ktere prirozene nemelo byt, jsme cekali 5 let. Druhe se povedlo pri 20x kojeni denne na druhy pokus, kojila jsem az do 1/2 tehu.

zdenda9
9. říj 2020

Kojim a otehotnela jsem ☺

keksik002
9. říj 2020

Kojeni není antikoncepce

somalicats
9. říj 2020

Jo, ani mi nestihla přijít menstruace 😀. A to jsme se chránili, ochrana evidentně selhala.

madbetka
9. říj 2020

Ano, jde to. Podruhé jsem otěhotněla v necelých 5m nejstarší dcery, tou dobou plně kojené. Potřetí v 9m druhé dcery, kdy jsem kojila dokonce tandem. Všechny tři děti máme na první pokus (plánované).

lotosek
9. říj 2020

Pohlídej si, jak dlouhou máš luteální fázi - od ovulace do MS. Při kojení bývá často problém, že je kratší, pod 10 dní. Dokud jsem kojila několikrát denně, tak jsem ji měla i třeba jenom 6 dní, to je málo. Teď kojím jednou denně a asi budu muset odstavit úplně, nedaří se, zatím jenom biochemka. 😢

antoinet
9. říj 2020

Ano, jde to, když máš cyklus a já malý věkový rozdíl sourozenců můžu jen doporučit a to mám rychle po sobě 3 děti 🙂