Otěhotnění při kojení, když nemám cyklus. Stalo se to některé?

jade85
20. říj 2019

Ahoj, už skoro 20 měsíců kojím, i teď poměrně často (max pauza třeba 6 hodin), od porodu jsem ještě neměla ms. S manželem se nijak nechráníme (ani přerušováním). Vím, že teoreticky otěhotnění možné je, ale zajímaly by mě vaše zkušenosti, otěhotněla jste některá v podobné situaci? 🙂

aronek
20. říj 2019

@jade85 ahoj, po druhé a po třetí jsem otěhotněla vždy až po úplném odstavu. Nějak jsem s tím počítala, kojila třetí dítko, MS nikde a pak hup na preventivce na mně koukalo z UTZ miminko 🙂 Takže ano otěhotnět lze i když plně kojíš. Malé bylo něco přes rok, když jsem otěhotněla. Teď kojím obě naráz, ale už jsem se postarala, aby další dítko nepřišlo.

rebe
20. říj 2019

Ovulace předchází menstruaci, takže můžeš otěhotnět při první ovulaci a menstruace už přijít nestihne. Takových je spousta.

sudylichozrout
21. říj 2019

@jade85 ahoja, ja jsem takhle otehotnela 7 mesicu po porodu 🙂 Jeste jsem nemenstruovala, slo o prvni ovulaci po porodu.

jade85
autor
21. říj 2019

@aronek tyjo tak to muselo být dobrý překvápko 😃

@rebe to já vím, jak to technicky funguje. Spíš mě zajímaly konkrétní zkušenosti, komu se vážně podařilo strefit do té první ovulace 😉

@sudylichozrout 7 měsíců, to je docela brzo...já už si pomalu začínám po těch 20 měsících říkat, jestli se neprokojím rovnou do přechodu 😂

priefi
21. říj 2019

@jade85 jednou prijde ovu a to otehotnit muzes, to pak taky uz neprijde ms. Ms chodi AZ po ovulaci, takze pokud budes ovulovat, muzes otehotnet nehlede na to, ze ms jeste neprisla

priefi
21. říj 2019

@jade85 jinak prakticky.... starsiho jsem kojila do 18m, prvni ms prisla, kdyz mel 9m. Od 11.mjsme se snazili o druhatko, otehotnela jsem, kdyz syn mel 17m, ale pak sp. V 18m odstav, a tehu az za 4m.
Znama nemela ms a pak zjistila, ze kdyz prdola mela 9m, tak prisla 1.ovulka a na preventivce zjistila, ze zacina 2.trimestr 😉 (v roce prdoly)

luj89
21. říj 2019

co tak čtu, tak hodně holek dostalo ms kolem 2. narozenin dítěte. Já ve věku dcery 22 měs., četnost kojení se nezměnila. Držím palce 🙂

jade85
autor
21. říj 2019

@luj89 tak to máme ještě pár měsíců čas 😂. Zatím se nesnažíme, spíš tomu necháváme volný průběh, ale těhotenství by mě asi potěšilo

krupka3
28. říj 2019

Ja jsem teda mela po porodu 8t ocistky, kere plynule presly v tyden MS, a tu jsem potom vice ci mene pravidelne uz mela az doted, dalsi rok a pul. Sama jsem to nezazila, ale vim o spouste zen, ktere otehotnely nevedomky pri tehle prvni ovulaci behem kojeni.