Operace na průchodnost vejcovodu. Kdy se začít snažit?

pro89
11. pro 2020

Ahoj , chci se zeptat za jak dlouho jste se snažili po operaci ? Bylo tam všechno v pořádku , ale i tak mám narizeny sestinedeli. Ovulaci mám teď , ale jsem par dnů po operaci takže na to tenhle měsíc kasleme , ale příští bych už do toho šla ?
Zároveň se chci zeptat pomohlo to někomu k otěhotnění i přesto ze tam bylo vše v pořádku ?

piggy123
11. pro 2020

@pro89 to je vždycky individuální. Záleží, jak dobře se hojíš a jak velký byl zásah.

Mě plánovaně laparoskopicky zprůchodnili vejcovody a odstranili endocystu. Během operace našli a odstranili ještě spoustu ložisek endometriózy (močovody, děloha, slepé střevo...). Takže zásah byl obrovský a rozsáhlý.

No, a řekli nám, že se hned další cyklus můžeme začít opět snažit 😂 Žádné šestinedělí, žádné čekání.

pro89
autor
11. pro 2020

@piggy123 a podařilo se ? Tak to tak vidím ze příští cyklus na to skocime 😂

piggy123
12. pro 2020

@pro89 už je to půl roku od té operace a nepodařilo se ani přes 3 IUI. Půjdeme na IVF. Endometrióza je svinstvo....

klchudik
12. pro 2020

Nám se podařilo rok po operaci, loni touhle dobou jsem akorát ležela v nemocnici

piskle89
14. pro 2020

Já byla na konci srpna. Pravý ok, levý museli odstranit. Mohli jsme se začít snažit hned další ovu. To proběhlo biochemické. Ale jinak teď jedu už pátý cyklus od operace a zatím nic.