Opar a zvýšená bazální teplota. Je to možné?

lujhu
29. srp 2024

Je možný mít zvýšenou bazální teplotu ? Mám ji 37,2 ale tělesnou mám 35,2 mam normální příznaky pásového oparu malátnost slabost bolest ale ta teplota my přijde divná beru antivirotika zirvin po 4 hod není možný že bych mohla bejt těhotná? 25/8 my vyšly lehce pozivni testy tak se trošku bojím, do lékárny se teď moc nedostanou jsem slabá jak proutek bylo by to nebezpečné??

1pomnenka
29. srp 2024

Pásový opar a začátek těhotenství by byl průšvih.

lujhu
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
lujhu
autor
29. srp 2024

@1pomnenka no právě tak snad ne 🥺

klpoiu
30. srp 2024

Mas puchyrky?? Bez nich to neni pasovy opar. Malatnost ,spabost mi k pasovemu oparu taky moc nesedi. Ano bolest hlavy,nevolnost byt muze,ale to povetsinou pri rozlehlých oparech. Nestovice i pasovy opar na začátku těhotenství nemusi byt uplne pruser. Poškození plodu je spise vzacnejsi nez jiste. Nic ale pomoct nemuze, Je to prostě bud a nebo.

lujhu
autor
30. srp 2024

@klpoiu Mám puchýřky,

1pomnenka
30. srp 2024

Plané neštovice jsi měla? Pokud ano, tak by to pro případné těhotenství nemuselo být tak hrozné.

marge_s
30. srp 2024

Copak jste se vsichni zblaznili? Ma opar, bez prodelanych nestovic by ho asi mela tezko, ze. Ano, i malatnost na to logicky “sedi”, Boha jeho, ona nechce diagnozu, ona se pta na ty veci s teplotou 🤦🏻‍♀️

klpoiu
30. srp 2024

@marge_s A ty ses zblaznila??? Pac si na jeji dotaz neodpověděla ani pismenko. 🤣🤦🏼‍♀️ Ja treba reagovala na jeji dotaz,zdali nemoc muze byt pro těhotenství nebezpecna.

marge_s
30. srp 2024

@klpoiu ne nezblaznila, tem teplotam nerozumim (teda priznam se ani z toho textu).
Ale tvl ptat se ji jestli ma puchyrky… 🤦🏻‍♀️ nic uz jsem zticha

klpoiu
30. srp 2024

@marge_s A vis ze u pásového oparu jsou puchyre,vid. Ze bere Zirvin jsem, ano moje blbost, uplne prehlidla. Takze me netrklo,ze ma diagnozu potvrzenou. Ja se aspon snazila odpovedet na neco, nybrz ty sis přišla jen rypnout. Lepší obcas mlcet! 😉

lujhu
autor
30. srp 2024

@1pomnenka ano měla

marge_s
30. srp 2024

@klpoiu Jako fakt si myslis, ze sem bude psat, ze ma pasovy opar aniz by ho mela? Ma opar a ji antivirotika, zajimalo ji, jestli se obavat tehotenstvi podle BT. Neptala se jestli ho ma 😱 tak se nediv, ze se divim, kdyz ma dva prispevky a dva upochybnuji jestli ho ma 🤷🏾‍♂️ jo mohla jsem drzet hubu, ale nechtela

P.S. Asi tezko budes mit opar nez prodelanych nestovic, ze, toliko k utesovani Pomnenky

A ok, k BT 1. telesnou teplotu urcite nema 35,2, 2. Logicky bazalni a telesna je totez, ne, akorat bazal je v klidu? 3. U toho oparu proste teplota byt muze
Ale jak se chova BT nevim, nikdy jsem nesledovala 🤷🏾‍♂️

@lujhu hele pouzila jsi stejny typ teplomeru?

marge_s
30. srp 2024

Tak jo, dala jsem si tu praci a mereni behem infekce muze byt timto zkreslene. (Jako prislo mi to logicky a google teda potvrdil). Jednoznacnou odpoved ti stejne da test, ale vyhlasila bych konec paniky a moc k tomu neprihlizela 🙂 zatim….

Preji brzke uzdraveni, je to desne otravna vec

klpoiu
30. srp 2024

@marge_s Ale ja moc dobre vim jak vznika pasovy opar. To mi opravdu vysvetlovat nemusís! Neptala jsem se na vysev puchyrku abych ji dala diagnozu. Neptala jsem se na nestovice nebo tvrdila ,ze muze mit opar bez nestovic. Ze ma diagnozu potvrzenou jsem proste v rychlem čtení prehledla, jinak bych se neptala na vysev. A ocividne tez asi nectes peclive. Pac ona i pise,ze mela lehce pozitivni test a jestli je nemoc pro těhotenství nebezpecna. Proto muze byt zvysena bazalni teplota.
A co se tyce bazalni teploty, musim te opravit. Ne neni to totozne. Bazalni teplota se meri po delsi klidovem rezimu,nejcasteji po spanku. Klidne muze mit svou telesnou teplotu 35,2 a bazalni 37, protoze pro těhotenství takto bazalni teplota bývá uplne bezne. Klasicka teplota merena treba v podpaží bývá oproti bazalni nizsi. Bazalni se meri v pochve kvuli jeji presnosti. A ano, i jakákoli infenkce může bazalni teplotu pomenit,jelikoz v tele probíhá ozdravny proces.

klpoiu
30. srp 2024

@marge_s Kazdopadne se uz nebudu a ani nechci obhajovat,nedej boze se dohadovat. Odpovedi ma a snad ji to dobre dopadne.

marge_s
30. srp 2024

@klpoiu kdyz bude mit 35,2, tak je podchlazena. To neni normalni teplota, tonje twplota, kterou ti treba nameri spatne pouzity digital apod. Teplota je stejna, akorat ten rozdil je asi takovy jako kdyz meris diteti v zadku a podpazdi 🤷🏾‍♂️ proste zvysena bude zvysena a normalni bude normalni, ne? Cekala bych rozdil ten pul stupen.

marge_s
30. srp 2024

@klpoiu ted v tom nehledej nic osobniho, jen mi to vrta hlavou 🫢

lujhu
autor
31. srp 2024

@marge_s jo stejným teploměrem

lujhu
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
marge_s
31. srp 2024

@lujhu ja teda na fotce nevidim nic, ale nejsem lovec duchu. Mini stin jsem mivala pri biochemickem, po tydnu od prvniho stinu bych pri tehotenstvi cekala neco viditelnejsiho. Nemam rada plane utesovani, ale rekla bych ze nadeje stale zije 🤔 strasne mic drzim palce

klpoiu
31. srp 2024

@lujhu Tohle nevypadá moc nadejne. Na testu by bylo videt jiz vic.

lujhu
autor
31. srp 2024

@klpoiu přesně no, já právě ani nevím kdy byla ovulace a dnes mám jakoby 4 den zpoždění ale pravidelný to nemám takže bůh ví 😃 třeba to je ohledně tomu vyru co léčím 🤷

marge_s
31. srp 2024

@lujhu ja myslela, ze nechces byt tehotna 🤦🏻‍♀️🤣 ja myslela nadejne jako ze je ndeje ze to tehotenstvi neni.

lujhu
autor
31. srp 2024

@marge_s no to asi není podle testu 😀