Nízká (předovulační) BTT a pozitivní těhotenský test. Někdo stejně?

veronka_123
9. lis 2020

Ahoj,

už téměř rok si měřím BT takže vím, jak se mé tělo v dané fázi cyklu chová. Tento měsíc je mi ale záhadou. V minulém cyklu jsem v den očekávané MS objevila velice slabounkou čárku na TT. V ten den se ale dostavila MS (teplota ale neklesla jak tomu bylo po jiné cykly ale v ten den zůstala vysoká) tak jsem to považovala za biochemické těhotenství. MS proběhla v běžné síle a délce, zároveň další dny klesla i BT. A tak jsem jako každý měsíc pokračovala v měření a od 10dc jsem začala testovat ovulačními testy očekávanou ovulaci. Co mi ale bylo divné - ovulační testy byly od prvního testování nezvykle silné a v podstatě od 11dc byly pozitivní. Když to ale trvalo 4 dny tak mi to nedalo a zkusila jsem těhotenský test a na něm jasné 2 čárky. Zkusila jsem pro jistotu i jiné značky a jsou taky pozitivní. Co mi je ale divné, teplota byla celou dobu předovulační a až včera mírne stoupla a dnes povyskočila ještě víc, prostě jako by proběhla ovulace. Vůbec tomu nerozumím. Je možné, že těhotenský test ukazuje i ovulaci, nebo to může být cystou (nikdy jsem žádnou neměla), nebo nečím jiným? To těhotenství se mi prostě nezdá i když bych si to moc přála, těhotná jsem už byla a teplota hezky zůstala nahoře+se nedostavila MS 😕 Nemáte některá stejnou zkušenost?

Přikládám fotky testů i grafy BT za minulý a tento měsíc.

Moc díky.

ba2te
9. lis 2020

Ahoj 🙂 No je to teda zajímavý, zmatená bych z toho byla taky, ale těhotná jsi - tt testy nelžou a ovulaci doopravdy neukážou 🙂 Podle testů je těhotenství teprve na začátku, tak si to příroda zařídila po svém a bohužel nezbyde než čekat, jak se bude dále vyvíjet.
Moje zkušenost je taková:
1. těhotenství - 13 DPO, BT zůstala nahoře, testy sílily, vše v pořádku, na konci 1. trim. ZT a následná revize.
2. těhotenství - 13 DPO, BT klesla, já naštvaná, že to zase nevyšlo, ms však nikde a tt pozitivní. Pak už jsem radši BT neměřila, testy sílily, těhotenství v pořádku a dcera je zdravá 😇.
Hodně štěstí 🍀

sudylichozrout
9. lis 2020

@veronka_123 Ahoja, tehotna jsi, ale je totazkou, zda dobre. Protoze pokud je test takto slaby, pricemz od posledni ovulace (otehotneni) uz je minimalne 30 dnu, spise vice, tak bych se trochu bala mimodelozniho tehotenstvi, pripadne spatne uchyceneho tehotenstvi, ktere jeste navic neodeslo komplet s menstruaci. Doporucuji navstevu gynekologa.

veronka_123
autor
9. lis 2020

@ba2te Diky. Ja mam z minuleho tehotenstvi taky zkusenost, ze BT se drzela krasne nahoru a na konci 1.trimestru ZT. Dokonce jsem mela az do revize vsechny priznaky tehotenstvi. Ale tohle je pro me fakt zahada 🙄

veronka_123
autor
9. lis 2020

@sudylichozrout Diky, zacinam se toho fakt desit. Uz jsem pred par mesici mela ZT ale to jsem mela vsechny tehotenske priznaky, vynechanou MS a vysokou BT. Tohle je opravdu divne ☹

sudylichozrout
9. lis 2020

@veronka_123 Je to divne. Drzim palce, at to dopadne co nejmene spatne (dobre psat nebudu, protoze dobre to asi moc neni).

kosi_cek
9. lis 2020

@veronka_123 , je to divné , tipovala bych, že ten pozitivní test se váže předchozímu kratičkému těhotenství, ale teď jde o to, jestli to je problém nebo ne, ta síla testu (nebo ty zobrazené týdny) samozřejmě vůbec neodpovídá tomu, že by se to udrželo v pořádku a BT koneckonců také ne. Mám taky za sebou SP (pozdější) a tak nějak jsem se právě spoléhala na BT, že když po potratu spadne do předovulačních hodnot, znamená to pro mě, že vše v pořádku odešlo (samozřejmě i podle toho, jak jsem se cítila)..Je ale pravda, že s ovu testy nemám žádnou zkušenost a těhotenský test pro kontrolu po odkrvácení jsem si taky nedělala, tak vůbec nevím, jestli by mohl být pozitivní a jak dlouho po potratu by ještě pozitivní být mohl. Klasicky na gyndě se sleduje pokles HCG nejlépe až do nuly, ale já na gyndě nebyla..

veronka_123
autor
9. lis 2020

@kosi_cek No ja bych si taky myslela, ze to je zbytkove hcg, jenomze test pred MS bol podstatne slabsi nez tento 🙄 Takze asi budu zitra volat dr. a doufam, ze mne co nejdriv zkontroluje. Ale tak nejak mam blbe tuseni na to mimodelozni ☹

veronka_123
autor
9. lis 2020

@kosi_cek Jinak ja jsem si delala po ZT a revizi kontrolne testy a trvalo temer 7tydnu dokud byly opet negativni. Jenomze na revizi jsem byla po TZ v 9tt a to je trochu rozdil no 😕

veronka_123
autor
10. lis 2020

Tak dnesni zahada - tehotensky test zesilil. Tak ja uz fakt nevim 😂

ba2te
10. lis 2020

@veronka_123 Já si zde počkám na rozuzlení. Jak už sem psala - počkala bych na verdikt Dr. a utz. Ale dle mého prostě mohla být ovulace hned po MS a pak by to odpovídalo. Neviděla bych za tím hned nějaký zdravotní problém. Já měla předovulační BT 36,0-36,3, po ovulaci 36,5-36,8. Vyprdla bych se na řešení té BT - kolik je holek, co ji neměřili a kdoví, co by naměřili hodnoty 🙂 Jako ale - když zavoláš Dr. a popíšeš situaci, aby Tě případně vzal/a co nejdřív, tak se myslím nic nestane 🙂 🍀

veronka_123
autor
10. lis 2020

@ba2te Diky, no zachvilku jdu k dr. tak jsem moc zvedava. Dam vedet 🙂

sudylichozrout
10. lis 2020

@veronka_123 Dej. Drzim palce.

veronka_123
autor
10. lis 2020

Tak je to porad zahada 😂 Ve vejcovodech a vajecnicich dr. nic nenasla, v deloze na prvni pohled taky ne 😀 Pak jsem ji rikala o digitalnim testu, ze ukazal 1-2 tydny tak to rikala, ze je zvlastni, protoze vidi v deloze nejakou tecku, ktera by tomu i odpovidala. A pry delozni sliznice u me nevypada jak u mimodelozniho tehotenstvi. Takze mi odebrala hcg a ve ctvrtek se uvidi. Kdyz bude abnormalne vysoke tak pujdu rovnou do nemocnice a bude se patrat kde to je. Pry je ale mozne, ze mohla ovulace probehnout napr. 3 den menstruace, ze se stavaji i takove pripady 😅 Bohuzel k te bazalni teplote mi nevedela rict nic, ale u ni jsem vzdycky mela pocit, ze s ni pracuje nerada. Takze musim do ctvrtka doufat, ze z toho mimodelozni nebude 🙏

sudylichozrout
10. lis 2020

@veronka_123 Ty jo, tak to jsem zvedava tedy. Ale podle me tehotna jsi.

veronka_123
autor
10. lis 2020

@sudylichozrout No kdyby to bylo tehotenstvi mesic stare tak by uz melo byt videt a v pripade mimodelozniho by pry uz zacinalo i zlobit. Ted zavisi jenom na hcg, kdyz bude v tisickach tak je jasne to mimodelozni jenom je otazka kde se schovava. To mi ale prijde, ze by v tech tisickach byt nemelo kdyz ty testy nebyly tak silne, i kdyz co ja vim. Dnes uz byl tedy ten test vyraznejsi ale porad ne stejny jak kontrolna carka. Jsem asi fakt pripad pro vedu 😂

Nevim ale snad fakt nejsem slepa a ty testy postupne tmavnou 😂 Prijdu si jak blazen

niki1107
10. lis 2020

@veronka_123 Ahoj, ty jo, tak držím pěstičky, ať je vše v pořádku a jsi jen ojedinělý případ 😃. Ale co se týče testů, tak to na mimodelozni úplně nevypadá, tam roste hcg dost pomalu a tobě čárka sílí hezky 🙂.

sudylichozrout
10. lis 2020

@veronka_123 Bud je to tehotenstvi mladsi, protoze se ti spustila jeste druha ovulace nekde pred menstruaci, nebo je neprosperujici a posledni zname ovulace.

themuffin
12. lis 2020

@veronka_123 ahoj, tak jak jsi dopadla? 🙂

veronka_123
autor
16. lis 2020

@themuffin Ahoj, porad nevim 😕 V deloze a vejcovodech porad nic. Tak mi dr. nabrala hcg, s tim ze pokud by bylo nizke tak pockame jestli nebude MS a kdyz hodne porostlo tak to bude jasne mimodelozni a posle me do nemocnice. Jenom ze odpoledne mi volala sestricka s tim, ze hcg odpovida vyvijejicimu se tehotenstvi a mam prijit na dalsi kontrolu ve ctvrtek 🙄 Akurat ja blbka jsem byla v takovem soku, ze jsem se nezeptala na hodnotu toho hcg. Tak nevim ale desim se toho mimodelozniho. Ale zas mi je divny, ze kdyby to bylo "tehotenstvi" z predesleho cyklu, tak bych uz byla v polovine 7tt a to by uz asi bylo videt ne?

themuffin
16. lis 2020

@veronka_123 tak ti přeju mooooc štěstíčka, aby to bylo "normální" těhotenství 🍀🍀 známá taky před dvěma lety zjistila, že je těhotná až ve 4 měsíci, protože ms normálně měla.. Akorát si neměřila BT..

veronka_123
autor
16. lis 2020

@themuffin Diky. ❤ No kdybych otehotnela v minulem cyklu tak by to ok nebylo, to by bylo to hcg vazne hodne nizky a to by uz asi to podezreni na mimodelozni bylo na miste. Ale kdyz jsem nejakym zazrakem fakt otehotnela v dobe MS tak by to bylo obrovske stesti. Tak uvidime 🙏

themuffin
29. lis 2020

@veronka_123 ahojky, můžu se zeptat, jak jsi dopadla? 🙂

veronka_123
autor
30. lis 2020

@themuffin Ahoj zatim nijak 😂 Porad se ceka co z toho bude. Presla jsem asi 7x utz v nemocnici, mimodelozni nenasli, objevil se jenom nejaky nepravidelny vacek v deloze, ktery se zrejme zacal i zmensovat tak cekam a doufam, ze to odejde samo 🙏

themuffin
30. lis 2020

@veronka_123 to je na prd 🙈 takové čekání a nakonec nic..

veronka_123
autor
1. pro 2020

@themuffin Ja jsem to cekala od zacatku, ze to asi ok nebude tak jsem s tim smirena. Spise doufam v prirozeny potrat aby jsem nemusela na revizi 🙂

veronka_123
autor
10. pro 2020

Ahoj tak doufam, ze uz posledni aktualizace. Nakonec jsem musela na laparoskopii, protoze to hcg mi porad mirne stoupalo. Zrejme to nakonec byl tubarni abort. Vylozene plod se nenasel, ale nasla se nejaka tkan, ktera, zda se, produkovala hcg. To mi po 48h kleslo o 1200jednotek tak doufam, ze uz bude klesat i nadale at se to potvrdi a konecne to bude definitivne uzavrene 🙂🙏

themuffin
10. pro 2020