Nemohu otěhotnět. Někdo, kdo prožil něco podobného?

lilien282
26. únor 2021

Dobrý den,

Moc se omlouvám, vím, že tahle diskuze už je tu několikrát, ale snad pochopíte, že bych si potřebovala popovídat a zjistit aktuální informace od Vás, a nejlépe ty pozitivní :o)
S přítelem se snažíme již 3 rok o mimčo, nemyslím si, že bych se nějak stresovala, hlídala a tak ... ale prostě nic... byla jsem již na vyšetření i přítel... spermiogram vzorový, ovulace mám taky, průchodnost je v pořádku a hormonální profil taky... již malm za sebou i 2x IUI a stále nic :( je tu nějaká snažilka co prožila běco podobného? Beru různé vitamíny, piju kontrhel ale nic ... 😔moc Vám všem děkuji!

klokanka31
26. únor 2021

@lilien282 Ahoj, můžeš mít blokaci v hlavě, a to prostě nepůjde... Zkus se zaměřit na něco jiného a ono to půjde. Já na malou čekala 13 let ☺

palja
26. únor 2021

@lilien282 my jsme se snažili 2 roky, ne teda tak dlouho jako vy. Pomohlo na to úplně přestat myslet, zaměřit se na něco jiného. My jsme tenkrát začali řešit větší bydlení, vzali jsme si hypotéku a pak jsme jeli na dovolenou. Už jsem ani nedoufala že někdy přirozeně otehotnim a dnes první měsíc se povedlo. Držím palce ať už dlouho nečekáte 🍀

ornelia
26. únor 2021

Souhlas, není třeba na to stále myslet. Má známa se strašně dlouho snažila na nic jiného nemyslela a několika let nic. Když se na to vykašlala tak otěhotněla a hned po dvou letech taky druhé🙂

lilien282
autor
26. únor 2021

@palja moc děkuji! Já bych taky jela někam alespoň víkendový welnes ale v téhle době je to tak na prd. Strašně moc děkuji za Vaši odpověď

misu8
26. únor 2021

Pitomý je, že jak je všechno zavřený, nikam se nesmí, tak člověk sedí doma a v tý hlavě to prostě šrotuje. Myslím, že když člověk po něčem touží, navíc takto dlouho, je úplně přirozené, že na to myslí. Podle mě na to prostě nejde nemyslet. Když jsem se snažila já, tak jsem tuhle radu nesnášela a nejčastěji ji slyšela od těch, co otěhotněly hned. Takže já na to prostě myslela neustále a i tak se po pul roce povedlo, ale bylo zamlkle. Pak mi zjistili vrozenou vadu v deloze, musela jsem na zakrok a za necely rok jsem byla zas tehotna, po 3. IUI. Tentokrat to taky nejak neslo, pul roku doma, pak 5x iui a nakonec ivf a povedlo se, snad je vse v poradku. Nechci nic zakriknout. A to u nas byly problémy, které snizovaly sanci otěhotnět. Takze osobne si myslim, ze i kdyz na to člověk myslí, tak otěhotnět lze. Obzvlášť pokud jste oba zdraví. 🙂

juliiiie
26. únor 2021

@lilien282 Ahojky 🙂 rada se připojim k tvé diskuzi, jelikož my se snažíme také 2,5 roku. U nás bylo taky všechno pořad v poradku a po 2 letech mi najednou zjistili při dalším vyšetření HP sníženou funkci štítné žlázy a zvýšeného prolaktinu 😞 tak jsem byla nakonec rada, ze k něčemu došli a mohou nás léčit, jinak jsem už šílela z toho, ze netuším proč nám to pořad nejde 😏 také máme teď 2.IUI za sebou.. tedy zatím čekám jak to druhé dopadne, jsem totiž teprve 9DPO... úplně chápu jak se citis.. je to hrozny, když se člověk něco přeje a ono to nejde a někdo ani nechce a jde to hned🤷🏼‍♀️
A jestli se tedy muzu zeptat kolik ti je let??

aneta_v
26. únor 2021

@lilien282 my se snažili 4 roky, předtím zamlklý potrat, těhu na první pokus, a pak prostě nic. Skončili jsme v CARu, 3x IUI, 2x KET, nic. Pak jsme jeli na 14 dní na dovolenou, odkud jsme si přivezli teď už 2.5-letý suvenýr 🥰🥰 Druhá dcera se povedla na první hlídanou ovulaci. Myslet jsem na to nepřestala ani na minutu, myslela jsem na to každý den i na té dovolené

katerina_j
26. únor 2021

Ahoj, připojuji se k vám 🙂 jak se snažením trvající víc jak dva roky, tak s pocitem, že v této blbé době se hlava nedá ničím pořádně rozptýlit. My máme všechny vyšetření v pořádku, ale mám strach, že v mém případě hraje roli hlava. 12 let mi lékař zakazovali otěhotnět a před třemi lety, když jsem zvažovali adopci, tak mi řekli, že to mám na vlastní triko zkusit. Dneska 1. DC 🙄 🙂

magicka77
26. únor 2021

@lilien282 4 roky snahy, mezitím průchodnost vejcovodů - oka, spirmio - oka, imunita oka, hormonální profil oka...ovulace každý měsíc - ukázková, 5x IUI...nic..mezitím x dovolených, 2 x stěhování a zařizování bytu, odstátnicovala jsem při zaměstnání - opravdu jsem na to x měsíců nemyslela a nic. Pomohlo první IVF - dnes jsem 40 tt + 1 a čekám, kdy už se nám maličká ukáže 🙂 držím palce 🙂

lilien282
autor
26. únor 2021

@juliiiie jeee urcite to vse bude dobre a zachvilku se ti objevi dve carky! Moc bych Ti to přala 🙂 me je 32 coz neni uz uplne nej :D ale asi ano asi je to v hlave vzdy kdyz jsem po IUI ciham kde me co pichne a hned jojo to bude ono a pak se objevi cervena mrska :D

majili
26. únor 2021

@lilien282 jeste bych zkusila udelat imuno vysetreni a genetiku. U nas je problem protilatky proti spermiim a tudiz by to prirozene neklaplo asi nikdy a ani IUI nemelo smysl.

pexi
26. únor 2021

Moc držím pěsti. My jsme čekali 2 roky. Teď jsem těhotná 🙂 u mě to bylo spíš asi v hlavě. Ani ne tak, že bych na to stále myslela, ale měla jsem špatné období v životě a dlouho hledala, co s tím. Když jsem se konečně trochu odrazila ode dna, tak se prakticky hned zadařilo 😅

mimio86
26. únor 2021

My byli podobný případ jako ty. 3 roky snazeni,hromada vyšetření včetně imunologie a genetiky. Oba naprosto zdraví a nikdo nám nedokázal říct,proč se nedaří. Podstoupila jsem 7 embryotransferu a bez sebemensiho výsledku (co bych dala za biochemicke,aspoň bych vedela,ze to jde a jedou třeba vyjde ...ale nikdy ani duch). Ze vseho nejvíc jsem byla alergicka na řeči typu: nemysli na to a ono to pujde/to chce čas/řekni kamarádovi/. Řekla bych ze jsem byla v pohode,žádné urputné snažení,myšlenky,zoufalost. Proste normální prani mít dite. Zkusila jsem všechno,protože jsem si jednou nechtela vyčítat,ze nemáme mimco kvůli zanedbane “maličkosti” - Mojžíšovka, bylinky,psychoterapie, protože co když mam jen blok....Na cele uměle oplodnění jsem se už vykaslala,protože mi prislo,ze z nás jen tahají penize. A pak najednou,ve chvíli kdy jsem byla srovnání s tím,ze dite nebude a řešili jsme velké problemy ve firmě jsem to nedostala 🙂. Teď Jsem v 5. měsíci a vlastně ani nevim jak. Chci tím vším jen říct, neztracej naději,věci se asi dějí tak,jak mají - tim jsem vždy utesovala a opravdu verim,ze na tom něco je.

minieee
26. únor 2021

Mam syna 6 let, ten se podaril asi třetí mesic po tom, co jsme si rekli, ze to zkusime. Pila jsem kontryhel kvůli nepravidelné MS a když jsem si říkala, ze asi nefunguje, protože MS zase nepřišla, jak měla, byla jsem těhotná. 😄 Teď se snažíme cca 2.5 roku a stále nic. Ovulaci poznam, zkusila jsem drmek a macu, nepomohlo. Příští tyden jsme byli objednání na konzultaci do CARu, ale aktuálně prodelavam covid, takže jsem musela termín zrušit. A asi to tak ma být, asi nemám přivést miminko do této bláznivé doby. Když to šlo jednou, pujde to znovu, až bude ten správný čas. 🥰
Všem držím palce, ať se brzy splni vaše velké/malé přání. 🍀

nina004
26. únor 2021

@lilien282 My sme sa snažili 4 roky kým sa podarilo. Po druhom IUI sme centrum vzdali, mne to bolo veľmi nepríjemné asi kôli konizácií. Nakoniec sa nám podarilo otehotnieť ani nevieme ako.V ten mesiac k tomu bola asi len 1 príležitost,tak sme tomu ani neverili. Možno to bol u nás blok v hlave, ja som merala teplotu, robila ovu testy,ale v ten mesiac na to vôbec nebol čas. A ten náš zázrak sa má za 5 týždňov narodiť. Držím ti prsty, viem aké náročné je také dlhé snaženie 🍀🍀🍀

lilien282
autor
26. únor 2021

@minieee taky Vám moc drťim palce a ne jen s miminkem ale i s Coviden !!! Hlavne zdravy a treba se to zrovna po dobu karanteny zadari 🥰

juliiiie
26. únor 2021

@lilien282 moc ti děkuji 😊 já tobě taky 🍀 Noo, mě je 31 takže jsme na tom úplně podobne 😄 ale dvě moje kolegyně z práce poprvé otěhotněly ve 35.. tak si pořad tak říkám, ze není všechno ztraceno a ze nejsem jediná 🙏 ze proste jednou to mimi přijde ❤️ Tak samo přeji i Vám 🙏

madamas
26. únor 2021

@minieee Máme to stejně, syn 6 let, početí asi 4. nebo 5. cyklus snažení. Druhé miminko ale nepřicházelo a já se dva roky utěšovala tím že když to šlo jednou..kde ty věcy, zjištěna nízká pohyblivost spermií, takže syn byl buď náhoda jako blázen nebo se to časem zhoršilo, to už se nedozvíme. Absolvovali jsme dvě neúspěšná IUI, nakonec ivf a teď už čekám na výsledky prvního screeningu 🙏 V dubnu to budou čtyři roky co jsme si řekli : Jdeme do druhého 😏 Přeji ať se vám poštěstí ať už přirozeně nebo pomocí lékařů 🍀

westie
27. únor 2021

Treba te nas pribeh povzbudi, i kdyz je trochu jiny nez ten tvuj.
Po nekolika letech nechraneneho styku (nerikala bych tomu snazeni) jsme zjistili, ze ja jsem uplne v poradku, manzel hrozny spermiogram, diagnoza byla, ze prirozene to nepujde nikdy. Sli jsme na IVF, z toho hodne dobrych embyi, jedno zavedeno, neuchytilo se, dalsi mesic zavedeno jedno zamrazene, chytilo se, ve 14. tydnu zjisten a pak potvrzen Down s rozsahlym poskozenim nekolika organu, byla minimalni sance, ze by miminko prezilo do tretiho trimestru, takze jsem sla na preruseni a mela pocit, ze jsem na konci sil. Za tri mesice dalsi zamrazene embryo a z toho mame syna. Po porodu cisarem jsem dostala instrukce se rok a pul idealne chranit pro jistotu kvuli jizve a pak si pry muzeme uzivat nechraneny sex, protoze jsme jasny pripad. Tak jsme si uzili jednou a mame z toho dceru.
A kdyz jsem se po narozeni dcery zpetne ohledla, co se se mnou vlastne celou tu dobu delo, tak jsem si s hruzou uvedomila, ze jsem tech par let na zscatku byla v silene kreci, v hlave mi podvedome jela porad ta touha po diteti, i kdyz jsem si myslela, jak nejsem nad veci.
A pro samou peci o syna jsem vubec nepremyslela nad moznosti, ze otehotnim prirozene. A zadarilo se hned. Takze u nas to bylo o me hlave. A manzel mi pozdeji priznal, ze i on to mel podobne a ze se na hlavu chlapu a jeji vliv dost zapomina.

minieee
27. únor 2021

@madamas no teda, to by mě tedy nenapadlo. Každopádně moc gratuluji a držím palce, ať je vše v pořádku. My se do CARu take chystáme, jen ještě musime chvíli vydržet. Jsem teď tedy ještě o dost zvedavejsi, co nam reknou. 😄

madamas
27. únor 2021

@minieee Ono zase co máme za problém my nemusíte mít vůbec vy, jen jsem to napsala jak to nakonec bylo v našem případě. Je fakt že manžel bral často antibiotika na boreliózu tak to taky mohlo mít vliv. Každopádně na něj nezabraly žádné alternativní přípravky ani drahé vitamíny, zkoušeli jsme kde co než jsme se pustili do ivf. Každopádně CAR je dobrá volba protože budete mít jasno jestli problém je nebo není.

minieee
27. únor 2021

@madamas to je jasne, jen me váš příběh zaujal. Me by třeba nenapadlo, že může být takový zadrhel, když už se jednou povedlo. Ale tělo není stroj, takže možné je ledacos. Uvidime, co řeknou nám a podle toho se zaridime. 🤷‍♀️Třeba to bude jen nějaká "prkotina"... Kdo vi. 😄

klokanka31
27. únor 2021

@westie U mě byl problém taky jen v hlavě... Je zajímavé co psychika dokáže.

drndadrnadova
27. únor 2021

Soucítím se všemi , kterým to nejde jako mě - nikdy jsem si nemyslela, že mě to takle semele. Podařilo se někomu tu hlavu opravit? Čím? Mám totiž pocit, že můj život (i vzhledem ke koroně) se počítá od měsíčků do měsíčků a nic mě nezajímá. To že si pořídím psa nebo budu stavět dům - to dělat nebudu 🙂.

majili
27. únor 2021

@drndadrnadova ja myslim, ze to nejak nepomuze, kdyz myslis na neco jinyho. Ja mela par mesicu v hlave jen praci a na dite jsem si vzpomnela jen sem tam a stejne se nedarilo. Ja myslim, ze to nema vliv, to by asi zadna tady nikdy neotehotnela.

klokanka31
27. únor 2021

@drndadrnadova Napsala jsem ti soukromou zprávu

tasimia
27. únor 2021

Ahoj. Nám se povedlo po 9letech, když už jsem to vzdala (neúspěšně IVF, IUI, protože mi tvrdili, že přirozeně to nepůjde atd.) Opravdu doslova jsem řekla, že na to se*u. Že dítě nechci, že půjdeme pracovat do zahraničí atd. A pak přišla naše princezna.

siima12
27. únor 2021

@lilien282 Mě pomohlo když jsem si dělala ovulační testy. Když vyšel pozitivní hned jsme do toho šli a podařilo se. Taky jsme se dlouho snažili tohle pomohlo mě a nemyslet na to

martinececka
1. bře 2021

My se snažili 3 roky a otehotnela jsem až minulý měsíc a skončilo to blbě mimodelozni těhotenství a odebrání levého vejcovodu