Může negativní RH faktor ovlivnit šance na otěhotnění?

cekamnazazrak
1. črc 2021

Mám za sebou již 7x KET.. z toho 2x biochemické těhotenství.. teď jsem zjistila, že mám krevní skupinu 0 negativní.. je možné že negativní RH faktor nějak souvisí s neúspěchy? máte někdo zkušenosti? 🙏

klokanka31
1. črc 2021

@cekamnazazrak Já mám taky nula negativní, 1.těhotenství po 12 letech mimoděložní, 2.biochemické, 3.v pořádku

cekamnazazrak
autor
1. črc 2021

@klokanka31 a před tím 3. jsi nedostala žádnou injekci nebo prášky na to... já už jsem jak tonoucí se stébla chytá... 🙈

adula000
1. črc 2021

Já mám A-, přítel B+ a otěhotněla jsem 2x, vždy po třech měsících snažení.
Injekce se dává, ale až nějak v půlce těhotenství

terezia10
1. črc 2021

Ne nesouvisí

anetka9
1. črc 2021

Nene…muze to pak mit vliv na zloutenku u ditete po narozeni, ale na otehotneni ne. Tam jenom si davat pozor, ze po jakemkoli tehotenstvi (krome biochemickeho) se dava injekce na potlaceni vytvareni protilatek (ja ji dostala i po revizi, kdy ani embryo vubec nebylo, nevzniklo, jen plodove obaly, ktere rostly a chovaly se jakoby tam embryo bylo)

klokanka31
1. črc 2021

@cekamnazazrak Jen po mimoděložním mi píchli nějakou injekci, že v dalším těhotenství aby s mým negativním Rh faktorem nebyl problém.

michaelarousova
1. črc 2021

@cekamnazazrak podle me ne ☺️ Mam A- a 2x jsem otehotnela prakticky hned ☺️ Vzdy teda jsem dostala injekci☺️

anita003
1. črc 2021

Taky mám 0- a po 2 letech snažení jsem si taky začala myslet, že to bude tím... Naštěstí jsem pak zkusila Gynex a ten zabral hned stejný měsíc... A stejně tak to bylo u 2. dítěte - bez Gynexu nic, s ním hned...

luhana
1. črc 2021

@cekamnazazrak
Nesouvisi. Take mam 0- akorat jsem ve 28 tt a pak druhy den po porodu dostala injekci, kvuli pripadnemu dalsimu tehotenstvi. Mam ale stejnou zkusenost jako @anita003 aniz bych chtela delat reklamu, otehotnela jsem po trech tydnech uzivani Gynexu. Ale mohla to byt samozrejme jen shoda nahod. O dite jsme se pokouseli asi pul roku. Preji ti hodne stesti, at to brzy vyjde 😊

tynka9
1. črc 2021

Nemyslím si, že by to mohlo jakkoliv souviset. Já jsem Rh- a sice na prvního jsme čekali 9 měsíců, ale to bylo určitě stresem z práce, pak jsem upustila páru a těhotná jsem byla hned a další 2 děti pak na první dobrou. Po porodu a v těhotenství jsem akorát dostala injekci, protože děti byly + po manželovi, tak aby bylo vše v pořádku. Ale nevím, jakým způsobem by to mohlo ovlivňovat otěhotnění.

elizsebik
1. črc 2021

@cekamnazazrak to záleží spíš jakou skupinu a RH faktor má partner,
Jestli dítě zdědí RH+ takže tvůj organizmus začne vyrábět protilátky na mimi, na to se dělají injekce a sleduje se to, jestli mimi bude RH- jako ty, takže mělo by to být v pořádku 😊

95newmommy2020
1. črc 2021

Já mám A- dítě je 0+, manžel je 0+. Protože jsme na to nesli klasicky ale IVF včetně genetiky nás obou, nakonec i embrya. Rikali mi ze na otěhotnění to vliv nemá. Jen pak v tehu mi casteji měřili nějaký protilátky a ač byly negativní, tak mi soupli Rophilac a po porodu hned taky. Malej měl slabší žloutenku, a to bylo vše. Mě by teď spis víc zajímalo jestli ta injekce ho mohla nějak negativně ovlivnit ?