Moje zkušenost.

makob
19. dub 2020

Ahoj, chtěla jsem se podělit o zkušenost,třeba tím někomu odpovím na jeho otázky. Dva roky se snažíme o miminko. První dítě napoprvé. Už chodím k odborníkovi. Manžel je v pořádku. Já zatím vše v pořádku, mělo se mi zkontrolovat žluté tělísko, ale protože je situace jaká je, tak vše se pozastavilo.Před rokem jsem měla biochemické a tenhle měsíc opět. Piju kontryhel, před ovulací maliník, zobu bromelain a drmek forte. Po prvním měsíci se zadařilo, ale po čtyřech dnech zpoždění je po všem. Pila jsem už čaj Mojžíšové atd. Testy mi sílily, digi test negativní. Čípek celou dobu tvrdý, ale pak se trochu víc pootevřel a hlen byl vodnatý a už to bylo jasné. Všem přeji, ať se vám co nejdřív zadaří. Nemyslet na to, fakt nejde😣

denissima
19. dub 2020

@makob ahoj, jsem na tom dost podobně. První dítě hned, teď už se skoro 2 roky nedaří druhé. Také jsem zkoušela různé doplňky stravy, vitamíny, čaje...Chtela jsem začít cvičit dle Mojžíšové, ale u fyzioterapeutky jsem byla jednou, pak mi to prekazila karantena. Zrovna teď to vypadá, že MS zase dorazí, tak fakt už nevím, co dělat..

makob
autor
19. dub 2020

@denissima hlavně jsem teď fakt myslela, že se zadařilo, ale ani menstruační bolesti nemám. Myslela jsem, že mi chybí progesteron na udržení, proto jím ten drmek. Teď už fakt nevím. A fakt, jak na to nemyslet?? Vím, že i dýl to někomu trvá, ale to první mě tak rozmazlilo.

katka9184
19. dub 2020

Ahoj, přidávám se do klubu... Snažíme se teda "jen" 4 měsíce, doufala jsem, že teď už to vážně vyšlo a nic. Už začínám špinit, MS má dorazit ve středu.
Od příštího cykly chci zkusit ten drmek a čaj od Ludmily Mojžíšové.

denissima
19. dub 2020

@makob já jsem si teď taky myslela, že se zadarilo, ale už spinim. Taky se mi nedaří na to nemyslet. Myslím na to skoro porad. Já jsem to u prvního brala jako samozřejmost, že jsem otěhotněla, ani mi nedochazelo, jaký jsem měla štěstí, že se zadarilo hned.

denissima
19. dub 2020

@katka9184 ahoj, ten čaj jsem těd pila 8 tydnu. Je docela dobrej. Ale efekt zatím žádnej teda.

katka9184
19. dub 2020

@denissima No, bylinky jsou na dlouho... Ale nikde není psané, že musí pomoci.
Beru od ledna i Femibion a teď od března gynex, ale taky nic. Chci si koupit ještě malinik od dalšího cyklu.

denissima
19. dub 2020

@katka9184 Muzu doporučit Inofolic. Teď mi teda nepomohl, ale u prvního jsem ho začala pít a hned jsem otěhotněla. Třeba na to tehdy měl vliv.

katka9184
19. dub 2020

@denissima A můžu se zeptat na co přesně je? V tomhle moc zkušená nejsem. Většinou vše jedu přes byliny

denissima
19. dub 2020

@katka9184 Je v tom inositol, ktery je dobry na ovulaci a kvalitu vajíček.

acttivia
19. dub 2020

Já jsem se o druhé snažila 2 roky, první přišlo taky rychle (asi po 3 měsících snažení). Oba s partnerem jsme prošli různými vyšetřeními a vše v pořádku. Opravdu nevím, kde byl problém, pila jsem kontryhel, měřila BT, dokonce mám i bolestivou ovulaci, takže vždy poznám kdy se snažit. No nakonec jsem nastoupila do práce (dcera šla do školky) a asi po půl roce jsem si říkala, že mi stejně asi jedno dítě stačí, procestujeme svět, chtěla jsem v létě na super dovolenou někam úplně daleko a najednou v lednu pozitivní těhotenský test, takže po skoro 3 letech od začátku snažení jsem těhotná. Samozřejmě přišlo před tím smíření se situací a nemyslela jsem na to, ale ostatní na to myslí taky a otěhotní, tak opravdu nevím... možná jsem čekala podvědomě až si dcera sama o sourozence řekne.

szuzia
19. dub 2020

@makob Ahoj, nám první pokus v lednu minulého roku nevyšel, tak jsme to nechali být. Plně snažit jsme se začali v prosinci, ale stále nic. Beru Fertility Blend, Drmek a piju čaj podle Ludmily Mojžíšové. Nyní jsem se rozhodla čaj obměnit za čaj podle báby Radnické. Cvičím jógu (i když momentálně dost nepravidelně 😀 ) Hormonální profil mám v pořádku. Také jsem se rozhodla měřit bazální teplotu a hlídat ovulaci pomocí testů (nedávat jen na své pocity). Manžel dostal žádanku na spermiogram, ale bohužel ho v této době nikdo neobjedná. Bere Baby start plus, ale objednali jsme i kotvičník a čaj na zvýšení potence. Minulý měsíc jsem tu červenou vlnu zvládla, ale tento měsíc byl zase špatný 😢 Tak snad se to teď zlepší. Přeji Ti a všem ostatním hodně štěstíčka 🍀

katka9184
19. dub 2020

@denissima Tak já na to kouknu a objednám taky

jako_mala_holka
19. dub 2020

Taky doporucuju inositol, pomohl mi Nosifol forte duo active, 2 sacky denne, ma dva druhy inositolu... mela jsem cykly 35-55 dnu, bez ovulace, zkousela jsem vsechno mozne, od caju az po gynex, i jine pripravky s inositolem, ale az po tom Nosifolu a davce 2 sacky denne se to upravilo na cykly kolem 30 dnu... tez tedy doporucuju (obecne) skocit na odbery a nechat si zkontrolovat krev (i kvuli stitne zlaze), pripadne folikulometrie u zeny a spermiogram u chlapa, pokud uz je to dyl nez rok... at se dari
Jinak tedy ty pripravky jsou drazsi, ja objednavala konkretne ten Nosifol na otehotnet.cz, tam byla tusim nejlepsi cena... je tam i drmek a spol, ale to mi nepomohlo vubec

katka9184
19. dub 2020

@jako_mala_holka My se snažíme o druhé teprve 4ty měsíc, takže je to ještě poměrně krátká doba a cyklus mám skoro pravidelný na den.
Ale zkusit ho mohu, třeba se stane malý zázrak 🙏😊

jako_mala_holka
19. dub 2020

@katka9184 no rozhodne si tim neuskodis, myslim, ze u tebe by stacil i 1 sacek denne, kdyz nemas problem s cyklem, budou pak kvalitnejsi vajicka... jo a vsechny tyhle pripravky muze brat i muz... ja jsem branim vseho mozneho stravila skoro 2 roky a vim, ze co mi nabehla ovulace (hlidala jsem testama), to vyslo snad druhy nebo treti cyklus... kolik jsem spotrebovala nosifolu, uz nevim, protoze jsem nejdriv brala jeden sacek, pak dva... ale pomohl, kdybych to vedela driv, tak jsem si mohla usetrit penez... ale samozrejme jsem stastna, ze to vyslo nakonec 🙂 preju hodne stesti, at je druhatko brzo na ceste

katka9184
19. dub 2020

@jako_mala_holka Možná se vykaslu na drmek forte a koupím rovnou tohle, když na to slyším chválu.
Aha, tak super. Naordinuji to i mužskýmu😁.
Tentokrát jsem měla ovulaci vážně bolestivou, test nebyl žádný extra teda, pak už slabl, ale sex byl skoro denně. Tak jsem si říkala, že by to mohlo konečně vyjít. Hm, jenže už začínám špinit a ms má dorazit ve středu.

loylii
Autor odpověď smazal
Zobraz
tervi
19. dub 2020

@makob A nemůže to být imunitní problém?

makob
autor
19. dub 2020

S dcerou jsem špinila čtyři dny, ale byla to úplně jiná Barva. Tak jsem si řekla, že je něco jinak a ejhle🙂 měla jsem ovulaci posunuto o čtyři dny

katka9184
19. dub 2020

@makob špinila jsi před MS?

makob
autor
19. dub 2020

@acttivia já jsem si právě taky říkala, že práce a školka je změna. Teď zase jsme spolu doma a zase je to změna. Dcera furt mluví o sourozenci,my o tom ani nemluvíme, to ona... Mě se s tím smířit nejde, vždy vidím nějaký dítě a jsem včudu...

makob
autor
19. dub 2020

@loylii já jsem měla jít na test jestli to žluté tělísko dělá co má, pak ještě na průchodnost vejcovodů. Ale teď se vše pozastavilo,takže mi nic nepředepíše. Já si právě myslím, že to neudržím, proto ten drmek, ale evidentně je to málo. Děkuji za radu 🙂

minieee
19. dub 2020

Ahoj vsem, diky za tuto diskuzi, jsem na tom velice podobne jako nektere z vas. Prvni ditko se povedlo temer hned - 3 mesice jsem pila kontryhel na srovnani cyklu a 4.mesic bylo hotovo. 🤩Ted se snazime uz vic nez rok a pul, zkousela jsem osvedceny kontryhel, gynex (ten mi total rozhodil cyklus), drmek a ted oba s muzem par tydnu macu, tak uvidime. Na gynde jsem byla naposledy v prosinci na bezne prohlidce, domluvili jsme s doktorem, ze tomu dame jeste 2 mesice a nez jsem se stihla objednat, tak se zacal tenhle korona blázinec. MS mam ne uplne pravidelnou, ale ocekavam ji o víkendu. Pak zkusim zavolat dr, jak teď ordinujou a jestli uz je moznost nejakeho dalsiho reseni. Kazdopadne drzim palce vsem, at se brzy splni nase velke - male prani. 🙏

loylii
19. dub 2020

@makob lék Duphaston. U mě se na nic extra nepřišlo, neplodnost bez příčiny. Tento lék nasazen a během 4 měsíců zabralo. Druhé těhotenství s tímto lékem po 2 měsících. Vyživuje děložní sliznici, prodlužuje LT fázi, posiluje žluté telisko. A začínající těhotenství podporuje. Bere se 16.-25 den cyklu a vedlejší účinky žádné.
Jinak doporučuji nastepenou listovku, až polovina žen neumí vstřebat klasickou obyčejnou.

makob
autor
19. dub 2020

@tervi imunitní?

makob
autor
19. dub 2020

@katka9184 já vždy špiním den před

loylii
19. dub 2020

@makob doktoři radi posílají do IVF center, přitom disponujou podpůrnou hormonální léčbou, která nemá vedlejší účinky a stojí pakatel.

katka9184
19. dub 2020

@makob No, já většinou taky. Ale teď jsem začala špinit v sobotu 😑. Ale dnes skoro nic, jen při "zatlačení"

makob
autor
19. dub 2020

@loylii děkuji, myslím si, že to je můj problém. Teď jen potkat doktora 😁

emamir
19. dub 2020

Jak psaly holky výše, přidávám se a radím Inofolic! 😊 po devíti měsících snažení se zadařilo do dvou měsíců od užívání 👍🏼😂 ještě mám doma nedobrane krabičky 😂🤷🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🍀