Maminky fitness trenérky - pracovaly jste v těhotenství?

magicka89
12. zář 2018

Ahoj holky, ráda bych se zeptala, z Vaší zkušenosti, zda jste v těhotenství vedly svoje tréninky nadále?
S manželem se snažíme cca 1,5 roku o miminko, v únoru mi bude 30 a teď se mi vyskytla příležitost splnit si svůj dávný sen a vést kurzy flowinu. Znamenalo by to pro mě udělat si kurz a investovat do vybavení.O to ovšem ani tolik nejde, ale náhoda je blbec a my bychom za ní byli nejšťastnější 🙂 Kurzy bych měla začít od prosince. Moje otázka zní, zda máte některá zkušenost s vedením fitness tréninků i s bříškem a následně např. po šestinedělí ? Když bychom se s manželem dočkali zázraku v nejbližší době? Jinak prosím názory tipu, že na to nebudu mít myšlenky atd. nechci 🙂 Děkuji moc a krásný den

zuzangel
12. zář 2018

@magicka89 Ahoj,.zkusenost nemam a dle me je to hodne individualni dle zdravotniho stavu. Popravde kdyz uz se tak dlouho snazite a zatim nic, tak kdyz se to podari, tak bych byla vice opatrna. Treba budes v pohode a pujde to bez problemu, po 6nedeli uz bych se toho vubec nebala. Budu moc drzet pesti at se brzy zadari a vse je ok 😊

magicka89
autor
12. zář 2018

@zuzangel já právě přemýšlím, zda do toho všeho jít...může se podařit za měsíc, ale taky za dva roky....

fyii
12. zář 2018

@magicka89 jdi do toho! vyzvy jsou od toho je lPpd1prijimat. nema cenu resit coby kdyts15plby, res to az to bude k reseni🙂 kurz si udelat muzes, maximalne ho budes provozovat pozdeji. Treba ti zrovna pomuze se od vseho odpoutat🙂 drzim palce

fyii
12. zář 2018

@zuzangel promin za preklepy, jedno dite na ruce a druhou zachranuju kluka z bazenu🙂

magicka89
autor
12. zář 2018

@fyii kamarádka mi taky říkala, že desky na flowin se nezkazí 🙂a jsi supermanka 🙂 ještě u dobré rady zachrání dítě 😀 :-*

fyii
12. zář 2018

@magicka89 🙂 malymu ted jsou dva a male 4 mesice🙂 do toho zacnu od listopadu pracovat, no s nejakym babysitingem to nejak snad dam🙂 clovek ma rezervy a umi veco o kterych netusil, ale kdyz se chce jde spousta veci. Ale k tobe, me to fakt vzdycky vyslo, kdyz jsem se soustredila na neco noveho a vlastne se to nikdy nehodilo🙂 po 3 IVF a nekolika zamlklych tehotenstvi, nakone prirozene🙂 nahody existuji a proc jim nejit naproti

iowa
12. zář 2018

Jen do toho jdi, přijdeš na jiný myšlenky a "jako na potvoru" to vyjde. A ty podložky můžeš vytáhnout za 2 roky taky, bude to aspoň víc v kurzu 🙂

magicka89
autor
12. zář 2018

@fyii to víš, že to dáš...já se nechci nikoho tady dotknout, jelikož se občas stane, že ženy útočí, by´t se jich to sebeméně dotýká. Hrozně fandím a obdivuji aktivní ženy i v mateřství. Samozřejmě, že děti jsou zázrak, jsou důležité,ale ta maminka je pořád žena. Vidím to u svých kamarádek a taky pozoruji, jak jim z toho víc a víc začíná hrabat, když jsou pořád doma. Proto jsem mluvila o tom, že bych ráda, třeba po 2 - 3 měsících po porodu, pokud by vše bylo oka, tak začít lekce třeba 2 x týdne, na hodinku ptž. budoucí tatínek i babička hlídat budou 🙂
@iowa nakoply jste mě....člověk se pořád soustředí co kdybych otěhotněla atd.atd...Navíc mi bude v únoru 30, byť se tak absolutně necítím,ba naopak ve dvaceti jsem byla tlusťoch, kterému se nic nechtělo..

kattyd
12. zář 2018

Jdi do toho, pokud by se tehotenstvi zadarilo, tak tech 9 mesicu si das pauzu a po porodu to muzes rozjet, aspoň budes mit zabavu na rodicovske. Ja zacla 5 tydnu po porodu cvicit stejne intenzivne jako před tehotenstvim a v pohode to slo. Na rodicaku jsem pak po vecerech dělala lektorku aquaaerobicu a byla jsem za to ráda ze jsem trochu vypadla z toho kolotoce doma. Kamaradka dela lektorku pilates a take chvili po porodu zacla opet vest lekce. Takze urcite bych se toho nebala.

magicka89
autor
12. zář 2018

@kattyd :-* děkuji...já se právě chtěla ještě dopídit, zda nějaké trenérky a instruktorky pokračovaly v činnosti i během těhu 🙂 ?

kattyd
12. zář 2018

@magicka89 během těhotenství je to hodně individuální, nikdy nevíš jak se budeš cítit. Ta kámoška vedla lekce pilates snad do 6m, ale říkala že cca od 4m už necvičila jen ukázala cvik a chodila a opravovala cvičící. Já s cvičením během těhotenství sekla, bolelo mě z toho břicho. Kolegyně co vedla lekce aquaaerobiku a já nastupovala místo ní tak je vedla až fakt do nástupu na mateřskou a to jsem ji teda obdivovala s tím břichem a v tom horku na bazénu tam skákala a předváděla cviky...

magicka89
autor
12. zář 2018

@kattyd no to jo...některé ženské jsou neuvěřitelné 😀 já jsem se setkala bohužel pouze s odsouzením, kde všichni tvrdí , včetně mojí kamarádky, která má dvě děti, že jsem blázen...že sport k těhu nepatří

kattyd
12. zář 2018

@magicka89 já mám asi to štěstí že mám v okolí hodně sportovně založené lidi i maminky tak jsem spíš divná že já teď necvičím 😅

magicka89
autor
12. zář 2018

@kattyd tak to máš štěstí :-* ale je to dobře...ten pohyb je strašně důležitý a sbližuje lidi 🙂

hankaros
12. zář 2018

V tehotenstvi jsem si udelala pulrocni kurz jogy a ve dvou mesicich mimina si odskakuju 2x tydne na hodinu vest lekci. Za me jdi do toho.

katka900
12. zář 2018

Já hodně přemýšlela o nějakém kurzu atd. Ale nevím, zda nekde poblíž je.

lalusheee
12. zář 2018

@magicka89 fakt jo. Bože no a pak ať se nedivi že jsou jak velryby a nemůžou dýchat do schodů. Já taky aktivně cvičím a nepřestanu. Máme doma svoje velký fitko takže to mám pohodlný že nikam nemusím. 😊😊

magicka89
autor
12. zář 2018

@lalusheee to je super...a ráda slyším, že je to pro některé ženy normální a přínosné :-*
@hankaros super 🙂 musí to být hezké okořenění, že?

legelata
12. zář 2018

Ahoj, sice nejsme přímo trenérka, ale bývalá vrcholová sportovkyně a dodnes sportuji velmi intenzivně.
Nejproblematičtější je první trimestr, tam ti doktoři sportovat nedoporučí vůbec. Já vždy v prvním trim. cvičila jen jogu, i když jinak cvičím s vlastní vahou, trx i zvedám. No a loni jsem pak ve 13 tt potratila - samozřejmě to vůbec nemuselo být tou jogou, ale člověka napadá lecos a pak si třeba zbytečně vyčítá.

No a při dceři jsem třeba nemohla cvičit vůbec, protože půlku těhotenství jsem problila, ležela i ve špitále a pak se tak zadýchávala, že jsem sotva chodila na procházky se psem. A to jsme měla v plánu, že budu cvičit s trenérem atd.

Tím chci říct, že dopředu ti to nikdo neřekne, jak se budeš cítit. A v prvním trimestru bych určitě netrénovala. Naopak v druhém, pokud ti bude dobře, bych se toho nebála. No a po porodu to chce nejdříve zpevňovat core a abys neměla diastázu a svaly se blbě nezafixovaly, takže do trénování hned bych taky nešla.

magicka89
autor
13. zář 2018

@legelata já už jsem se bavila s jednou známou, co to měla podobně...miminko má z umělého oplodnění, přirozeně to bohužel nešlo..trénovala celé těhu a když se necítila, jenom holky kontrolovala a motivovala....takže jsem to myslela spíš takhle...po porodu mi je jasný, že je zapotřebí nejdříve zpevnit core a svaly pánevního dna a až poté naplno začít. Děkuji za názory a zkušenosti. Vím, že mi nikdo neřekne dopředu, jen jsem stále váhala, zda do toho jít...Děkuji

magicka89
autor
13. zář 2018

Holky tak v neděli jdu na kurz...jedna holčina se o moje budoucí hodiny začala taky zajímat a to mě nakoplo 🙂 děj se vůle boží...a já se budu těšit až k nám naše dušička zavítá, ať je to za měsíc, či rok. Beru to jako nový impuls a odpočinek od snažení, které je někdy úmorné :-*

jenssy
13. zář 2018

@magicka89 Ahoj, jsem fitness trenérka a už rok vedu intervalové kruhové tréninky s vlastní vahou těla a pomůckami jako je flowin, bosu, míče, TRX, činky apod. A mimo jiné jsem v 18 týdnu těhotenství. Jela jsem celý první trimestr téměř bez omezení, jen jsem se vyhýbala poskokům, posilovala jsem i břicho. Nyní už se hlídám víc, leckteré cviky už přes bříško neudělám a břišáky už neposiluju, ale skupinovky vedu stále - jen víc mluvím, kontroluju klienty a méně sama cvičím 🙂

magicka89
autor
14. zář 2018

@jenssy ahojky :-* moc děkuji za zkušenost :-* to je bezvadný :-* jsem z toho všeho strašně nervózní, jak zvládnu trénovat atd.,ale strašně se těším 🙂 a Tobě přeji ať si to užiješ co nejvíce a máš pohodové těhotenství a zdravé miminko :-*