Kyselina listová. Jakou používáte?

verunda18
5. kvě 2020

Ahoj holky,
Jakou používáte kyselinu listovou? Nebo co všechno používáte?
Používám kyselinu livsane a nevím jestli třeba není lepší? Děkuji za odpovědi.

jjasmina
5. kvě 2020

Já používala před otěhotněním tuhle

mamavlka
5. kvě 2020

Femibion

maruska2244
5. kvě 2020

@jjasmina tu používám já a měsíc na to jsem otěhotněla, i když to bohužel nedopadlo.

lenickamimi
5. kvě 2020

Femibion 1

zuzita15
5. kvě 2020

Idealne tu, ktera obsahuje co nejmene pridatnych latek. Napr. zminena Elasti Q: mikrokrystalická celulóza, jahodové aroma přírodně identické, polyvinylpyrolidon, oxid titaničitý, hydroxypropylmethylcelulóza, stearan hořečnatý, mastek, barvivo Sunset Yellow. Dobrou chut. To bych do sebe nedala ani netehotna, natoz potom tehotna ci tehotenstvi planujici. Volila bych spis vhodne potraviny nez doplnky stravy

jjasmina
5. kvě 2020

@maruska2244 i u mě to párkrát nedopadlo, ale nakonec nám bylo dopřáno 🙂

marti89
5. kvě 2020

@verunda18 Žádnou ani umělé vitamíny (problila jsem 4 měsíce už s druhým dítětem) a jím pestře, hodně zeleniny a kvalitního masa, na kontrolách vše v pohodě. Ani spousta mých kamarádek nic nebrala a děti jsou v pořádku, určitý význam má prý stejně jen v 1. trimestru a dál už se nedoporučuje.

krupka3
6. kvě 2020

Rozhodne se nenech zviklat radami at nic neberes. Je prokazano, ze tela nekterych zen si ze stravy nedokazou vsit dostatek, a listovka je jednim z velkych faktoru pri prevenci rozstepu a VVV. Nemusis brat ani hromadu predrazenych vitaminu typu Femibion, listovku hlavne takovou, aby slo o folat. Bezne sezenes za par kc v lekarne, jen si rekni, ze chces folat kyseliny listove. Kdyby nahodou nemeli, objednaji ti do druheho dne.

marta_kovar
6. kvě 2020

Chytré miminko. 😊 Obyč listovka je k ničemu. Samozřejmě jsem to také nevěděla ale potom mi o tom něco řekla moje gynekoložka. Takže jedině rozštěpenou listovku, jinak ji jen spolkneš a vyčůráš a nic ti nedá.

krupka3
6. kvě 2020

@marta_kovar Rika se tomu folat a neni nutne kvuli tomu brat predrazene vitaminy, staci jen folat samotny.

marta_kovar
6. kvě 2020

@krupka3 Tak jde o to, že ty ostatní tablety neobsahují jen listovku ale další vitaminy. A 250 Kč za měsíc mi nepříjde nic předraženého. 😊

krupka3
6. kvě 2020

@marta_kovar Jasne, ale taky se treba snadno daji doplnit stravou. Mne teda prijde dost predrazene zaplatit 250,- mesicne, kdyz chci uzivat listovku, kterou sezenu za 40,-.

verunda18
autor
6. kvě 2020

@krupka3 děkuji za radu

martina_jemelkova
7. kvě 2020

@verunda18 Zrovna vcera jsem si objednala “aktivni” kyselinu listovou Active folic, znama magistra mi rekla, ze klasicka se minimalne vstrebava a tudiz zadny efekt..

verunda18
autor
7. kvě 2020

@martina_jemelkova a kolik jste za to zaplatila