Když se dlouho nedaří. Jaká další vyšetření by nás mohla čekat?

szuzia
7. črc 2020

Ahoj ženy, chtěla bych se zeptat čím vším jste prošli když se dlouho nedařilo. Mám za sebou hormonální profil, ten je v pořádku. Manžel spermiogram. Nižší množství spermií a zjištěna varikokéla 2. stupně. Lékaři tvrdí že v tom problém není. Jaká další vyšetření by nás mohla čekat? Děkuji 😊

aselluska
7. črc 2020

My zkusili čínskou medicínu. Povedlo se napoprvé po více než roce a doporučením na IVF.

nikishkaaaa
7. črc 2020

@szuzia Omlouvám se, ale mohu se pridat? Také mě tento dotaz zajímá

evula19
7. črc 2020

My jsme absolvovali hormonální profil - 2x, spermiogram - několikrát, vše ukázkové. 3x inseminace, 4 měsíce denní cvičení Mojžíšové, Gynex, čaje, Maca, různé doplňky stravy, kineziologická terapie, 2x IVF, druhé se chytlo a máme syna po 3 letech snažení..

szuzia
autor
7. črc 2020

@nikishkaaaa Určitě. Bude jen dobře, když pomůže více lidem.

szuzia
autor
7. črc 2020

@aselluska Můžu se zeptat více konkrétně? Nevím co přesně. Děkuji

szuzia
autor
7. črc 2020

@evula19 Tak to jsme teprve na začátku. Doktor říkal, že je to běh na dlouhou trať.

mona91
7. črc 2020

@szuzia my se o první snažili 2,5 roku, chodili jsem do gennetu na letnou. Spermio naprosto vzorove výsledek alfa samce. Mě řekli ze neovuluju (nepravidelná MS, dlouhé cykly) ale ze na ivf jsem pro ne moc riziková tak jsme zkusili IUI bez úspěchu. Na stimulaci jsem defakto nereagovala. Stitna žláza mi litala hore dole. Měla jsem zhubnou, s nervama na pochodu i když jsem měla denni příjem 5000 Kj to proste neslo ani kilo... každý měsíc jsem zoufale brecela. Pak jsme změnili CAR šli jsme k apolinari tam mě okamžitě poslali na endokrinologii a k psycholozce. Řekli mi ze v září IVF. Ejhle najednou šla váha dolu. V červenci jsem s nasazenou léčbou na stitnici zjistila ze jsem těhotná. Teď mi na kontrole na endokrino zvýšila dávku a za měsíc opět dvě carky na testu... myslím si ze záleží hodně hodně hodně na té psychice ale zároveň i na dalších okolnostech u mě konkrétně ta stitna žláza na kterou v gennetu nechtěli slyset.

szuzia
autor
7. črc 2020

@mona91 Kvůli čemu moc riziková? Ta psychika asi bude problém. V práci jsem permanentně ve stresu a těhotenství by pro mě byla záchrana.

fandysek_1
7. črc 2020

@szuzia prakticky jsme zkusili vše a pomohla, až čínská medicína. V repro centru nehledali příčinu, ale hned nás hnali do inseminace a pak do IVF. Mám víc ve článku.

szuzia
autor
7. črc 2020

@fandysek_1 Děkuji, hned na něj mrknu.

lenatko91
7. črc 2020

Hormonální profil, spermiogram, laparoskopie, cvičení podle Mojžíšové, gynex, kontryhel, 3x IVF a nakonec pomohla čínská medicína. Mám o tom článek 🙂

andyskarsgard
7. črc 2020

Já mám Pcos, manžel vše v pořádku. Snažili jsme se 8 let, duphaston, clostilbegyt.. Nic nepomohlo, zhubla jsem taky nepomohlo. Nakonec jsme konečně letos v březnu šly do ivf, a jsem teď těhotná. Poprvé ve 30 letech. Z 8 leteho snažení jsem byla opravdu už psychicky nadne. Ivf není nejlevnější tak dlouho trvalo než jsme se rozhodly ty peníze na to nasetrit pořádně. 😳

mona91
7. črc 2020

@szuzia kvůli váze a sezonní alergii údajně nemají intubacni set... no hele nevím prislo mi to zvláštní. Doktorka v gennetu přímo mi řekla cituji :,, Pokud se chcete dočkat dítěte tak změňte CAR tady se ho nedockate...,,

szuzia
autor
7. črc 2020

@mona91 Notak to je hustý. Ale důležité je, že změna pomohla 😊

mona91
7. črc 2020

@szuzia jako někdo si gennet hrozne chválí já co mám holky z práce převážně tak na nej nadavaj... ze tam nikdo neresi příčinu ani se ji nepokouší hledat... jooo a to jsem si vzpomnela ještě jsem byla i na pruchodnosti vejcovodu to by se mělo před IUI a IVF taky udělat aby se zjistilo zda tam není problém v e vejcovodech. Za mě to není nic hrozného četla jsem na netu jak je to příšerný ze je to horsi než porod a tak. Za mě teda pohoda s prstem v nose. Nepříjemné to Jo ten kontrast trochu páli tlačí boli ale nic co by se nedalo vydrzet.

szuzia
autor
7. črc 2020

@mona91 Aha, tak to jo. To je dobré vědět. O tom doktor také mluvil, ale zatím mě tam neposlal, tak uvidíme co při další návštěvě. Taky jsem četla, že to je bolestivé. No každá jsme jiná.

knoesell
7. črc 2020

U nás během necelých 4 let proběhl hormonalni profil, spermiogram několikrát , genetika, 6 x IUI, protože nebyl u nás zjištěný žádný problém, diagnostická laparoskopie a hysteroskopie také bez problému,nyní jsem těhotná po 2.IVF, ale prvním transferu 😊

mona91
7. črc 2020

@szuzia a koukla bych se i po ceně to si platis v gennetu jsem za to nechala skoro 4000 a pak to začal dělat i můj gynekolog za 1800...

zuzita15
7. črc 2020

@szuzia jeste se dela imunologie. Jinak u nas krome obcas linejsich spermii nic nenasli. Po 4 letech snazeni, 2x IVF a 3x IUI nam pomohla dvoutydenni dovolena 😉 Druhe slo na prvni pokus
Cinska medicina nezabrala a myslet jsem na to nikdy neprestala.
Hodne stesti

zuzita15
7. črc 2020

@mona91 u IVF je jedno, jestli jsou pruchodne vejcovody, tam se vklada embryo primo do delohy a vejcovod muze byt klidne nepruchodny. Dulezity je to u IUI

mona91
8. črc 2020

@zuzita15 to Jo to je jasný ale mě třeba chtěli udělat všechny vyšetření, pak bylo IUI a až po všech peripetiích se mělo přistoupit k IVF

szuzia
autor
8. črc 2020

@zuzita15 O imunologii jsem slyšela, ale prý se dělá až jako jedna z posledních. Já mám imunitu celkově špatnou. Může to mít vliv? Já mám období kdy na to relativně nemyslím, ale pak mám období kdy je to extrém a mám pocit, že se z toho zblázním. Děkuji 😊

zuzita15
8. črc 2020

@szuzia jj jako prvni se nedela, ale znam holky, co po vysetreni na imunologii otehotnely (po nasazeni lecby). Nevim, jestli zrovna spatna imunita muze mit vliv, spis to, ze tvoje telo treba odmita plod ci spermie. Taky znam pripad, kdy se holka dostala po 15 letech snazeni po ctyricitce k nejakymu doktorovi v Plzni, ten ji rek, ze ona mu tabulky kazit nebude a byl z toho kluk jak buk 😁 ale podrobnosti neznam

besi114
8. črc 2020

@szuzia po třech letech snažení, z toho dva roky v CARU, 4x neúspěšné IUI, v prosinci jsem šla průchodnost, poslední IUI a nic...smířila jsem se v únoru s tím, že mít mimco nebudem, začala jsem hubnout a sportovat a hned v březnu jsem zjistila, že jsem těhotná, bohužel jsem o to hned přišla...naplánovali jsme si dovolenou, hubla jsem dal a v dubnu jsem opět zjistila, že jsem těhotná...to už jsem si začal na gyndu pro utrogestan a zadarilo se...teď vedle mě leží skoro 7 měsíční prcek...určitě to bude hodně o psychice...hodne stesti všem ať se brzy zadaří 🤗👶

tampu
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
marketanova
8. črc 2020

Měli jsme s přítelem sex pořád a zkoušeli snad vše, ale chce to trpělivost. aspoň si chvilku užijete jeden druhého!

tampu
9. črc 2020

Když jsem se snažila o miminko tak jsem vyzkoušela přírodní podpůrné produkty a do třech měsíců měla miminko. Tak co místo všech testů a doktorů zkusit něco takového? https://zivotvrisimaterstvi57.webnode.cz/l/clan...

tampu
9. črc 2020

Omylem jsem zkopíroval špatný odkaz. Dám sem fungující https://zivotvrisimaterstvi57.webnode.cz/l/clan... výborné jsou cviky Ludmili Mojžíšové, cvičíš je? A nejvíc rozhoduje psychika. Přeji hodně štěstí, kdyžtak mi napiš zprávu 🙂

idakela
Autor odpověď smazal
Zobraz
idakela
Autor odpověď smazal
Zobraz