Kdy začít počítat 1DPO

vrk
1. říj 2018

Ahoj, chci se zeptat, kdy mám počítat, ze proběhla ovulace. 22.9.jsem měla večer řekla bych téměř pozitivní oči testy a 23.9.rano už jasné pozitivní, příkladam foto. Od kdy mám počítat 1dpo a za kolik dni dělat nejdříve tt? Taky by mě zajímalo kdy je vlastně nejvhodnější doba pro milování po pozitivním Ovu testu? Dekuju, ne ze bych doma neměla dvě děti, ale už jsem z tohoto nějak vypadla ☺️

jaaaninda
1. říj 2018

@vrk po pozitivním ovulačním testu nastává ovulace za 24-48 hodin, takže pokud 23.9. byl pozitivní, tak bych asi ovulaci počítala 24.9. a v tom případě je 1DPO 25.9. Popřípadě můžeš počítat s tou 48 hodinovou variantou, tedy ovulace 25.9. a 1DPO 26.9. Ten den už moc roli nehraje, pokud tedy nechceš začít testovat už od 10 DPO, to bych pak počítala radši s tou pozdější variantou 🙂 jinak všeobecná rada je testovat po vynechání ms, hlavně kvůli zklamání, kdyby i přes pozitivní test ms dorazila. Jinak já měla ducha 10DPO, den před očekávanou ms.

lachtanice86
1. říj 2018

@vrk testuj po vynechání ms

leniczka23
2. říj 2018

1dpo bude 25.9. tehotensky test bych prubla.klidne 10dpo, to uz by mohlo byt neco videt. Ja mela pozitivni test uz 8dpo a zrovna o duchu se mluvit neda. 9dpo rano uz dcl silna carka.Drzim palce

vrk
autor
2. říj 2018

Díky holky!! Tak jsem zvědavá. Dneska by to teda bylo uz 8DPO a na testu nic, ale nevadí. Uvidíme co bude dal a kdyžtak příště 🙂. Ještě mi ženy řeknete kdy je nej sexovat, chápu ze je to o štěstí, ale ideálně asi v den kdy je pozitivní test a oba dny potom? Nebo dyl? Min?🙂 ptám se jak pubertak vím, ale nějak mi to nedává smysl. Jinak ještě jeden dotaz, vždy když mam pozitivní ovu test, tak potom 14dni na to dostanu menzes přesně, neuvolňuje se vajíčko vždycky ten den? Nebo mam kratší tu druhou fázi cyklu? Dekuju

leniczka23
2. říj 2018

@vrk za me v den pozitivniho testu, den po pozitivnim testu 2x - rano a vecer. A pak jeste dalsi den dopoledne. Nam to tak vyslo. Te fazi mezi ovulaci a menstruaci se rika Lutealni faze a ta je temer vzdy stejna. Tajze kdyz bys mela ovulaci dyl bude dyl i menstruace.Tvoji otazku s vajickem ten den nechapu co myslis. Ovulace muze byt jinak kazdy cyklus. ale plus minus 2-3 dny se drzi.

jaaaninda
2. říj 2018

@vrk po pozitivním testu se nejčastěji vajíčko uvolní druhý den. Že ms přijde 14 dnů po pozitivním testu a tedy 12-13 dnů po ovulaci je naprosto normální. Luteální fáze je považována za normální pokud je její délka 10-16 dnů a u jedné ženy se její délka většinou v cyklech nemění. Mám luteální fázi 10 dnů a otehotněla jsem ze sexu 2 dny před ovulací. Nejlépe sexovat v den pozitivního testu a druhý den si to také můžete zopakovat 🙂

vrk
autor
2. říj 2018

@jaaaninda bezva, tak už tomu rozumím. Diky

vrk
autor
2. říj 2018

@leniczka23 jj myslela jsem jestli neva mít tu lutealni fázi méně než 14 dni dlouhou.

Ještě mi řeknete co když mam testy pozitivní třeba dva tři dny? Počítá se hned ten první asi?

vrk
autor
5. říj 2018

Tak jsem to dnes přes noc dostala, moc tomu nerozumím cyklus byl teda jen 27 dnů a zda se mi to nějaký divny. Muže byt ovu i předním než ukáže test?