Kdy po pozitivním testu máte ovulaci?

mexicanka123
7. pro 2020

Ahoj holky, víte některá kdy máte ovulaci po pozitivním testu.
Já si myslím, že jí mám v ten den pozitivního testu. Je to možné? Dám příklad. 1.12. mě kolem 20:00 hodin šíleně bolelo v podbřišku. Další den 2.12. už mě nic nebolelo, tak jsem udělala test kolem 16:00h a druhá čárka byla silnější než kontrolní. Myslíte, že ovulace tedy proběhla toho 2.12.? Mohla být až 4.12. ve 20:00 hodin? Nebo byla by možnost toho 4.12. Večer ještě otěhotnět? Já si myslím, že už by to bylo pozdě, ale zajímá mě váš názor. Děkuji ;)

misak48
7. pro 2020

@mexicanka123 možnost otěhotnět by být mohla, vajíčko přežije po ovulaci cca 24 hodin. Já třeba tenhle cyklus měla pozitivní test 30.11. odpoledne, ale ovulace určitě proběhla až 2.12. (mám to potvrzené teplotou + podle čípku). Takže ještě i 3.12. bych teoreticky otěhotnět mohla.... Kdy byla ve skutečnosti tvoje ovulace ti nikdo neřekne, to se takhle poznat nedá. Ani podle té bolesti ne, každá ji má totiž jindy 🤷 ale viděla bych to takhle - pokud byl test pozitivní 2., tak ovulace s velkou pravděpodobností proběhla 3. nebo 4. a v obou případech bylo možné ještě že styku 4. otěhotnět 🙂

levandulka_fialova
8. pro 2020

@misak48 U mě vždy za 2 dny po pozitivním testu. Měřím teplotu.