Je na kontrolní spermiogram opět potřeba žádanka?

hasara33
28. pro 2018

Ahoj holky, potřebuji poradit jak je to s opakovaným spermiogramem, manžel ho na začátku prosince podstoupil a výsledky nebyly zrovna lichotivé nicméně nám byly doporučeny vitamíny a pokud se nezadaří tak udělat kontrolní..a teď k mé otázce :D na kontrolní spermiogram je opět zapotřebí žádanka od mého gynekologa nebo postačí se objednat a předložit zprávu z genetiky, kde v závěru doporučují spermiogram zopakovat pokud neotěhotním :think: Děkuji 🙂

merope
28. pro 2018

Tipuji, že bohatě stačí ta zpráva z genetiky - ale je lépe se zeptat přímo v tom zařízení. Kde je ta genetika? Není to součást nějakého CARu, kde už jsi stejně registrovaná, že jsi byla jak na spermiogramu tak na genetice? Objednají tě všude, jen někde bys to pak musela platit.

hasara33
autor
28. pro 2018

@merope je to genetika v Plzni a myslím, že CAR tam je taky 🙂 asi máš pravdu, že bude nejlepší si tam pak zavolat a optat se, ale když jsme tam mluvili s doktorkou, která se nás ještě vyptávala na nějaký rodový defekty, co se týče plodnosti apod..tak říkala, že pokud spermiogram vyjde špatně tak by se měl po cca 3 měsících zopakovat pakliže neotěhotním a v té zprávě je to též uvedeno, nezmiňovala se o tom, že je potřeba nová žádanka tak snad ta samotná zpráva bude dostačující pro ten kontrolní

merope
28. pro 2018

@hasara33 Pokud jdeš tam, kde je ta genetika (stejný "barák"), tak by jim to stačit mělo. A jinak držím pěsti - můj chlap nikdy neměl spermiogram vyloženě špatný, ale ty úplně první v CAR neměl ideální a prý "se snažil" 🙂. A taky mu dost pomohlo, že prý z toho prostředí pak méně stresoval.

hermij
31. pro 2018

@hasara33 Já bych ho tím vůbec nestresovala a nikam ho nehnala. Pokud tam prvě byly nějaké spermie, tak to je výhra. Spermie se tvoří. Hotovo. K oplodnění potřebujete jednu zdravou. Cesty jsou průchodné, režimová opatření dokážou zázraky. Pokud jich bylo méně, anebo byly většinou mrtvé, tak si nastudujte, jak to vyhodnocují (podmínky) - je to prostě "normální".
A hlavně, pokud jste byli na začátku prosince, tak je to tuplem zbytečné. Spermiogeneze trvá cca. 72 dní. To máte skoro 3 měsíce. Pokud začal užívat doplňky stravy až po spermiogramu, tak se ještě nemají šanci projevit výsledky. Takže klííídek 🙂 Pokud zobe doplňky, tak ho moc pochvalte, pomilujte a nestresujte ho dalším (za mě zcela zbytečným) vyšetřením. Hodně zdaru v novém roce 🙂

hasara33
autor
1. led 2019

@hermij já ho tím vůbec nestresuju ;) na případnou kontrolu máme jít až někdy v březnu, ale nedávno jsem nad tím přemýšlela a nevěděla jsem přesně tak jsme se tu chtěla zeptat ;)
Jinak spermií má dost, jsou živý a morfologicky v pořádku ...jen mají 4% progresivní pohyb takže pomalé

hermij
1. led 2019

@hasara33 Tak to potom vůbec není zapotřebí, výsledky máte pěkné 🙂

hasara33
autor
1. led 2019

@hermij myslíte? Vím tedy, že jsou horší případy výsledků, ale přeci jen ta plodnost snížená je ...jen doufám, že doporučené vitamíny zaberou ... přes rok se nám nedaří

hermij
1. led 2019

@hasara33 Vím o párem, co počali i se špatným výsledkem. Hlavní je, že se spermie tvoří, jejich vyživení pak zmůže opravdu hodně. A u vás je všechno v pořádku?

hasara33
autor
1. led 2019

@hermij no u mě zatím žádné vyšetření neproběhlo, protože doktor říkal, že první se vždy vyšetřuje muž a když je vše OK tak poté žena a vzhledem k tomu, že se zjistila u manžela ta snížená pohyblivost tak nám doporučili vitamíny a kdyby nic tak se pak udělá ten kontrolní spermiogram a když vyjde v pořádku tak by se pak udělalo vyšetření u mě

ivetka1986
3. led 2019

@hasara33 ahojky mi sme taky měli správu se závěrem a trebalo i doporučení 😊tak pro jistotu zadanku 👍

ivetka1986
3. led 2019

@hermij ahojky máš pravdu stresovat manžela ji moc nepomůže a navise mi to máme taky tak špatný sperma koli nízkému testosteronu ale po roku brani sustanonu je ok - testosteron 😊a tet jdeme na kontrolu sperma je kompletně v klidu a hesky spolupracuje se vším takže kontrolu máme tak jak to píšeš za 3 měsíce 😘