Jde otěhotnět těsně před MS?

anet_98
27. bře 2022

Zdravím všechny,

Je tady nějaká maminka, která otěhotněla těsně před dostáním MS? 😅

Aktuálně jsme v situaci, kdy jsme s přítelem čekali na nový cyklus, abychom se začali snažit o druhé miminko. Bohužel toto čekání trvá věčnost a já mám nyní 5 dní zpoždění. Břicho mě pobolívá už třetí den jako při známce, že MS přichází, ale pořád nic.
Většinou mám MS přesnou nebo maximálně 2 dny zpoždění. 🤔
Napadlo mě to, že jsme měli den před očekávanou MS s přítelem sex a já mu dovolila, aby jej na konci nepřerušoval 😅 tak jsem si pro jistotu včera udělala těhotenský test, ale byl negativní. Ovulaci většinou mívám 15.-17. den cyklu.
Dneska jsme jeli na výlet a v autě se mi udělalo lehce nevolno (možná kvuli jízdě v autě). I přesto mám někde hluboko v mysli, že jsem takový pocit měla i v začátku těhotenství se synem.

Předem děkuji za odpověď 🥰

9radka9
27. bře 2022

@anet_98 tak jestli kalendář čtu správně, tak sex byl den po plodných dnech a to se mohlo lehce posunout...?...jestli budete meškat ještě pár dní, udělejte další test, držím palce!

petulkadodo
27. bře 2022

@anet_98 Mám kamarádku, která takhle otěhotněla až těsně před ms. Byl to její jediný sex v měsíci...

katherine177
27. bře 2022

@anet_98 také bych řekla ,že jste otěhotněla toho 9/3

anet_98
autor
27. bře 2022

@9radka9 ano, styk jsme měli i po plodnych dnech, ale byl prerušovaný. Už to děláme takhle před rok a i v plodnych dnech a nikdy z toho nic nebylo 😅 ovšem, kdyby to bylo okolo ovulace, tak už by na testu byl alespoň duch 🤔 počkám ještě 5 dní a jestli nic, tak budu znovu testovat. Poslední dobou se i dost stresuju, tak jestli mi to MS neprerušilo 😕

anet_98
autor
27. bře 2022

@petulkadodo to už by ale na testu bylo něco vidět ne? Test jsem prováděla včera a to by bylo 17 DPO

anet_98
autor
27. bře 2022

@petulkadodo Teda, takže nějaká šance je 😁❤️ a kdy to kamarádka zjistila? Po kolika dnech testovala? Nevíš?

petulkadodo
27. bře 2022

@anet_98 No, podmínkou otěhotnění ze sexu je ovulace +- v době toho sexu, to znamená, že i ovulace by musela být až kolem 30. dne. Na testu by to pak bylo vidět cca 14 dní od sexu, kdy došlo k oplodnění, dřív určitě ne.

anet_98
autor
27. bře 2022

@petulkadodo nezbývá nic jiného než čekat. Doma sice ovulační testy mám, ale čekala jsem s nimi až na duben, kdy bychom se už aktivně snažili.
Že se mi ovulace posunula samozřejmě možné je, ale bohužel to nevím jistě 🙈

mysh_me
27. bře 2022

@petulkadodo to je sice teoreticky pravda, ale neni to vubec pravidlo. Podminkou otehotneni je, ze spermie potka na prihodnem miste vajicko, ale to se muze stat klidne i par dni po ovulaci… jasne dle teorie zena otehotni jen primo pri ovulaci, ale to je spatna interpretace, v te dobe je pravdepodobnost otehotneni nejvetsi, ne ze je plodna jen tech 24h v mesici. Kdyby to tak bylo, nebylo by ani zdaleka tolik neplanovanych a prekvapivych tehotenstvi 😀

sirinfirst
27. bře 2022

@anet_98 mému přerušovanému styku jsou teď 3 měsíce 😉 před tím fungoval 10 let 🙂

anet_98
autor
27. bře 2022

@sirinfirst vím, že to není na 100% ochrana před otěhotněním, ale kdyby u mě bylo početí během ovulace, tak už mám na těhotenské testu alespoň ducha 🙂

petulkadodo
27. bře 2022

@mysh_me Já jsem nepsala, že to musí být přesně ten samý den. Spermie si umí na vajíčko i 3-5 dní počkat, uvolněné vajíčko pak přežívá jen 24 hodin, tj. žena je plodná cca 3 dny před a den po ovulaci. Ovulace samozřejmě nemusí přijít dle kalendáře, ale i dřív či později, dokonce může proběhnout i 2x během cyklu.

katule1990
27. bře 2022

@mysh_me Par dni po ovulaci nejde otehotnet, protoze vajicko prezije max den. Par dni pred ovulaci otehotnet jde, spermie jsou schopny pockat.

andelka
27. bře 2022

@mysh_me no tak několik dní po ovulaci žena určitě neotěhotní, neboť vajíčko vydrží oplodnění schopné tak 18-24h. Pravdu máš v tom,že den kdy dojde k ovulaci není jediný plodný. Plodné období je obecně 5 dní před ovulací až 1 den po ní. Ten problém s neplánovaným překvapivým početím je spíš v tom,že za a) přeruška není spolehliva antikoncepce,za b) nějaký obecný kalendář nefunguje a za c) cyklus nemusí být pravidelný a ovulace může být dříve či později než obvykle.

andelka
27. bře 2022

@petulkadodo 2x ano ale v rozmezí pár hodin. Jsou z toho dvojvaječna dvojčata. Ale třeba jedna týden po druhé není možná, pokud správně fungují hormony a žluté tělísko, to další ovulaci blokuje.

merope
28. bře 2022

@andelka Já zjistila, že to tak mám - dokonce moje hypotéza je, že tak cca 1-2x do roka - s touto frekvencí se mi zkracovaly cykly - pak jsem byla jednou na gyndě a hlásila, že jsem asi den (nebo dva?) po ovulaci a doktorka že ne, že vidí krásný neprasklý folikul - no a na druhé straně čerstvě prasklý - tzn. ovulace z obou vaječníků v jednom cyklu. A potom kratší cyklus.

Já už měla ty kratší cykly delší dobu, ale dokud jsme se nesnažili pomocí IVF, myslela jsem si vždycky, že jsem udělala chybu v poznámkách. No a i s IVF jsem si řekla, že jsem si to asi blbě zapsala - ale pořád mi to nějak nesedělo (vždy přesně o týden kratší - takže prostě jsem měla za to, že jsem udělala ten puntík v kalendáři o týden blbě).

priefi
28. bře 2022

@anet_98 otěhotnět můžeš i při přerušovaném, stačí kapka, co obsahuje živou spermii a je to... A ta kapka jde samovolně ještě před vyvrcholením muže a je z ní nespočet dětí

kristousenecek
28. bře 2022

@anet_98 ahoj ,já sem důkazem že sem otěhotněla těsně před menstes ,já měla krev i test negativní. Doktror dál vyvolávací injekci a bylo to prd platný ,za 18 dní mě test ukázal dálnice doktror taky nechápal 2x sem musela pak na krev ,;),vše je možné...

bledulka84
28. bře 2022

Dle "velikosti plodu" jsem měla ovulaci, z které byl počat syn 28 DC. Negativní test jsem měla ještě hodně dlouho po očekávaném termínu MS.

anet_98
autor
29. bře 2022

@kristousenecek ahoj, jsem ráda, že tu má někdo podobnou zkušenost 😊 jen se chci zeptat, kdy proběhlo testování, aby už bylo něco vidět? Já chci počkat do pátku, kdy bychela být 11DPO a kdyby byl test negativní, tak bych volala na gyndu a šla na vyvolávačku 😕 jinak včera už mi bylo lehce na zvracení, bolí mě pátý den podbrisek a občas mě pobolívají prsa (už druhý den)

anet_98
autor
29. bře 2022

@bledulka84 a ne vzpomeneš so, kolikátý den DPO jsi měla pozitivní test? Já jsem aktuálně 8DPO a testovat chci 11DPO. Dnes mám přesně týden opožděnou MS 😅

anet_98
autor
29. bře 2022

@priefi dřív jsem určitě neotěhotněla, protože by to bylo vidět na těhotenském testu 3. den po vynechané MS 😁 já na sobě ovulaci ani nepoznám a ovu testy jsem nedělala. Chtěli jsme se snažení počkat až od dubna a před MS jsem přítele nechala aby se do mě udělal.

andelka
29. bře 2022

Já teda mám zkušenost, že // jsem měla solidní tak 12-13 dní po ovulaci. S tím kdy jsem čekala MS to nemá nic společného, protože už jsem měla ovulaci 16dc i 32dc, tj v době, kdy obvykle už mám MS. Kdybych tehdy otěhotněla, tak by to taky bylo jakože "těsně před MS".

@anet_98 i potenciálních 11 DPO můžeš mít bílý test a přesto být těhotná. K Dr bych se objednala až když by byl bílý test 14DPO. To už by fakt něco být vidět mělo.

vendelinka08
29. bře 2022

Ten kalendář je celý? Nebo ta červená kolečka jsou plodné dny? Měříte bazalni teplotu, když víte kdy bývá ovulace? Ano ovulace se mohla posunout a mohla jste otěhotnět ze sexu 19.3. nebo 20.3.

anet_98
autor
29. bře 2022

@andelka mockrát děkuji za informace. Budu tedy čekat do 14 dní a pak zavolám na gyndu.

anet_98
autor
29. bře 2022

@vendelinka08 kalendář je celý za měsíc březen. Ovulace je tam jen orientační jinak jak uvádím výše, tak nepoznám, kdy mám ovulaci a prozatím jsem neřešila teplotu ani ovulační testy, protože jsme chtěli se snažením začít až od dubna.
Každopádně všechny srdíčka v kalendáři značí pohlavní styk, který byl prerušovaný, kromě toho, ktery byl 21.3., tam jsme počítali, že mám před MS a proto jsme sex nepřerušovali. Pokud bych tedy byla opravdu těhotná, tak ovulace proběhla 28. nebo 29. DC

andelka
29. bře 2022

@anet_98 otěhotnět můžeš i z přerušovaného sexu. Ale když nevíš, kdy byla ovulace..tak těžko něco soudit. Uvidíš.

anet_98
autor
29. bře 2022

@andelka uvidím. Volala jsem na gyndu, dneska jsem si dělala znovu test a byl negativní. Příští středu jdu na kontrolní ultrazvuk a popřípadě MS vyvolají. Je mi divný, proč bych měla takhle dlouho zpoždění 😣

freemather
29. bře 2022

@anet_98 Ano,je to možné-je z toho náš neplánovaný syn 😀. Dvě ovulace v jednom cyklu.

bledulka84
29. bře 2022

@anet_98 to už fakt nevím, ale neříká se nějakých 12 dní po ovulaci? Mimochodem předtím jsem potratila potom, co jsem měla zpoždění a tahala těžkou skříň, kdy pro jistotu jsem si udělala ráno test, abych netahala nic těžkého, kdybych náhodou byla těhotná, ten negativní a chvíli po námaze to "prdlo", byla jsem přesvědčena, že to byl potrat, tak jsem šla na gyndu a tam potvrzeno doktorem z krve. Takže tehu testy opravdu hned těhotenství ukázat nemusí