Jak poznat ovulaci s uvolněným vajíčkem?

reeeza
28. led 2024

Ahoj. Jdu si sem pro radu. Omlouvám se, jestli motám páté přes deváté.

Dá se nějak, jakkoliv, rozpoznat ovulace s uvolněným vajíčkem a ovulace bez vajíčka - jen prasknutí folikulu?

Na UTZ lze vidět jen folikuly. Ne, jestli je v nich vajíčko.

Pak jde vidět žluté tělísko -to ale reaguje na prasknutý folikul a je jedno jestli bylo uvolněnou vajíčko či ne ? Je to tak správně?

A měření BT také prokáže pouze prasknutí folikulu, ale už nezjistíme, jestli uvolnil vajíčko či ne.

Začínám mít depku 🤪. Snažíme se už opravdu dlouho, oba zdraví. Co když ale nedochází k uvolnění vajíčka? 🙈

Existuje nějaká metoda na ověření zda dochází k uvolnění vajíčka?

andromeda818
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lencaa11
29. led 2024

@reeeza co třeba vyzkoušet otrivalle folikul může prasknout už třeba moc velký nebo si nechat udělat testy z krve skze vajíčka zásobu a hormony atd...co průchodnost vejcovodů ,štítná žláza je ok

reeeza
autor
29. led 2024

@lencaa11 já to všechno mám už vyšetřené, ktevní hormonální profil, HyCoSy na vejcovody, amh 6, štítná žláza taky v pořádku🤷‍♀️
Vím kdy mám ovulaci, mám i pravidelný cyklus, žádné potíže. Partner má také dobrý spermiogram.
Ale stejně se nedaří. Tak mě napadlo že třeba při ovulace nemusí být vajíčko, nijak se to nedá zjistit 🤷‍♀️

levandule_k
29. led 2024

@reeeza Co nějaké vyšetření na genetiku, imunologii, není problém tam?

lilian2111
29. led 2024

@reeeza my jsme oba zdravý, spermio nadprůměrný a stejně nám obě dcery trvala každá tři roky. Chce to srovnat psychiku, netlačit na pilu. To byl u nás největší problém🙂

andromeda818
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
reeeza
autor
29. led 2024

@levandule_k my zkusíme asi ivf už

reeeza
autor
29. led 2024

@andromeda818 já 34 on 44. Snažíme se 3 roky, 2 roky na pohodu a poslední rok už se snažíme vychytat cíleně plodné dny. Od ZP v 11tt v květnu ani ťuk.

reeeza
autor
29. led 2024

@levandule_k ale dle názoru spousty lékařů se prý má jít na imunologii a genetiku až po 2, 3 potratech 🤷‍♀️ My máme jeden zamlklý, jinak nic...Ale ta imunologie mi vrtá hlavou už nějakou dobu..

levandule_k
29. led 2024

@reeeza Napíšu ti sz, snažíme se taky nějakou dobu a zatím nic.

andromeda818
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
reeeza
autor
29. led 2024

My jsme se už rozhodli jít v květnu na ISCI nebo IVF.
Ale člověk si to musí zpracovat. Že to nebude přirozeně atp...

Byli jsme v Pronatalu na konzultaci a pár vyšetření, ale hrůza, špatná zkušenost.

Přemýšlíme o Gennetu nebo PFC nebo IVF Olomouc. Konzultaci zatím máme domluvenou v Gennetu 🤷‍♀️

uzivatelkapetra
29. led 2024

@reeeza nám genetiku dělali v IVF centru ještě před samotným IVF, tu imunologii bych taky zkusila, ať udělají, pokud je to tvou imunitou, vyšlo by vás to podstatně levněji

levandule_k
29. led 2024

@reeeza Já bych šla někam, kde mi to bude sympatické jsou tam na mě hodní, obzvlášť, když si to platím, tak nebudu chodit nikam, kde se necítím dobře. Spokojenost se hodně odvíjí od toho, jestli nakonec to dítě máš, nebo ne...

Byli jsme s manželem v IVF Clinic Olomouc, konzultace u Dr. Machače. Já jsem s ním byla spokojená, klidně bych ti ho doporučila. Má takový trochu svérázný přístup, možná bych řekla, že je lehce přidrzlý, ale mě to přišlo osvěžující, jedná s tebou na rovinu, ale zároveň lidsky, měla jsem z něho dobrý pocit. Ještě jsem tam narazila na Dr. Ludvíka a byl také v pohodě.

reeeza
autor
29. led 2024

@uzivatelkapetra dobře děkuji. A nevíte, jestli se ta imunita dá dělat třeba týden před hormonální stimulací, nebo spíš třeba pár týdnů či měsíců předem? Nebo v průběhu stimulace?

Žijeme v zahraničí a budu si kvůli ivf brát tři týdny volna, aby se vše stihlo, ale už tak je to limitní 🤷‍♀️

reeeza
autor
29. led 2024

@levandule_k Děkuju moc 🙂. Já znám Dr Machače z videí a i partnerovi se jeho přístup líbí. Na druhou stranu žijeme v zahraničí, ale rodiče mám v JČ, tam budeme pobývat. A bohužel spoje jsou do Olomouce šílené, snazší je to do Prahy 🤷‍♀️

levandule_k
29. led 2024

@reeeza Pokud by ses rozhodla pro Olomouc, tak já bych požádala napřed o on-line konzultaci. Sice na webovkách nepíší, že dělají on-line konzultace, ale druhou stranu, jste v zahraničí, tak by mohli být vstřícní (ale je to jen moje domněnka) a tam byste pořešili, jestli chtějí dodělat i nějaké další testy a poladili termíny.

Některé krevní testy posílají do laboratoře do Prahy, tak bych se zeptala, pokud budou potřebovat doplnit vyšetření, které dělá laboratoř v Praze, jestli je možné si zajistit odběr přímo tam.

Ale slyšela jsem i nepěkný zážitek z IVF Clinic, kdy se jí neujalo ani jedno embryo a dostali akorát fakturu k zaplacení, empatie nula.

JJ to vím, že spoje jsou šílené, jsme jeli jednou sjíždět Vltavu, takže to byl "dobrý" zážitek než jsme dojeli na místo, ale sjíždění bylo super, kraj je to krásný 🙂

bejuna29
30. led 2024

@reeeza imunologii ti udělají kdykoli, tam se neřeší v jaké fázi cyklu zrovna jsi