Jak dlouho se snažíte?

17mia17
21. črc 2021

Ahoj, chcela byť som sa spýtať, máte to niektorá tak, že ste sa snažili alebo snažíte o miminko ale ste často v práci a z partnerom máte proste málo možností sa snažiť? Po akej dlhej dobe to vyšlo, prípadne ako dlho skúšanej? Ja som momentálne 5 až 6 dní v týždni v práci a mám a mám samé poobedné, zatiaľ čo on končí zrovna keď ja idem do práce. Spíme spolu tak raz za týždeň a snažíme sa už deviaty mesiac a zatiaľ nič.

adula000
21. črc 2021

@17mia17 u prvního syna jsem měli sex opravdu jen jednou v tom týdnu a otěhotněla jsem. Ted podruhé cca 3-4 týdně a otěhotněla jsem

marselina
21. črc 2021

@17mia17 manzel pracuje v zahraničí, domu jezdiva každý víkend nebo 1x za 14dni podle práce. 2roky snažení, nepovedlo se, tak jsme podstoupili ivf a čekáme miminko. U nás byl opravdu problém cas a trefit se do plodnych dnů.

kevi1
21. črc 2021

prve dieta vzniklo z jedneho sexu za mesiac asi, lebo bolo skuskove a nebola chut. Druha dieta sme plodili hlava nehlava, lebo bol cas aj chut a nedarilo sa 7 mesiacov.

hladkamouka
21. črc 2021

Po roce a čtvrt snažení jsem dostala pilulky a s první dávkou se povedlo.

17mia17
autor
21. črc 2021

@marselina a ako sa to potom rieši na gynde? Ja som menila gynekologicku a ona mi len povedala že mám jesť kyselinu listovú

marselina
21. črc 2021

@17mia17 vám třeba pomůže jen naplánovat styk nebo inseminace.
Jinak jsem si našla CAR, kam jsem se objednala. Lékař mi vzal krev kvůli hormonalnimu profilu, nasadili léky,injekce. Po par dnech utz, odber vajicek, oplodnění a transfer. U manžela samo spermiogram.

biciklissie
21. črc 2021

Děti (jedno už skoro třilete, druhé čekám) plánované. Dohromady se mi podarilo otěhotnět čtyřikrát. Taky se doma těžko potkáváme. Dělala jsem si ovulacni testy s ve vhodné době jsme se prostě domluvili, že se doma "sejdeme". Takhle to plánovat není pro každého, ale nám to nevadilo. Čekat, až se nějak potkáme spontánně v místě, čase, chuti, energii, tak jsem těhotná kdoví kdy.

izzylka
21. črc 2021

Muž jezdil do zahraničí a povedlo se po 3 letech 😊

17mia17
autor
24. črc 2021

@marselina keď môj chlap je skôr v tomto taká žena, že už aj keď je možnosť tak vymýšľa že je príliš teplo, alebo je príliš unavený a podobne. Neviem si predstaviť ani že by som ho na nejaký spermiogram ukecala, on to berie tak, že deti chce ak sa podarí prirodzene a ak nie, tak nie.

marketa11112
24. črc 2021

@17mia17 Dovolena. Spocitat si priblizne dny ovulace a neuprosne na tyto dny naplanovat spolecne volno. A holt nepripustit zadne protesty a skocit na manžela. 🙂.

marselina
25. črc 2021

@17mia17 manzel byl taky takový, ale když dva roky stále nic, jednou jsem se objednala na konzultaci do caru, on byl zrovna doma tak jel se mnou. V tu dobu mi začala ms, tak jsme začali hned se stimulaci.Manzel u lékaře vůbec neprotestoval a ještě si Dobre pokecali. V den odběru vajicek zároveň odebrání sperma na oplodnění a udělali i ten spermio.
Druhy odber sperma jsme uz pak nechali zamrazit ať pripadne nemusi manzel porad opakovat odber a hlavně když je v zahraničí by se to cele komplikovalo.