Jak dlouho po užívání Utrogestanu vám nastoupila MS?

motomischel
13. dub 2018

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jak dlouho po užívání utrogestanu vám nastoupila MS? A podařilo se vám s pomocí Utrog. otěhotnět? Gyndař mi ho napsal po poslední kontrole, protože jsem měla hodně dlouhou MS, tak na její úpravu a navíc na UTZ nebylo žádné vajíčko, takže i na podporu. Tak bych ráda znala vaši zkušenost. Brala jsem ho teď 3x denně 10 dní

lencak28
13. dub 2018

Ahoj. Utrogestan jsem kdysi brala tak, že v lednu jsem ho začala brát. Ale polykala jsem ho. Každý měsíc mi bylo zle vždy když měla menstruace přijít. Rekla bych, ale ze plod se mi neudržel. V kvetnu jsem šla na kontrolu tak mi řekl, at ho teda beru dovnitř. Takže jsem si ho davala 3x denne dovnitř. A hle tehu mi to udrzelo. A dali mesic jsem byla tehu. Jinak ja potom jeste spinila tak jsem ho brala myslim do 3 mesice 🙂 těhu aby se mi plod udržel. Přeju hodně štěstí.

fandysek_1
13. dub 2018

@motomischel utrogestan není spása je to progrsteron hormon, dělal ti dr hormonální profil? Zkus čínskou medicínu a věř, že to vyjde. Jinak dlouhá ms může být i z mycoplazmat nebo chlamydii.

motomischel
autor
13. dub 2018

@lencak28 dekuji🙂 nam se teda zatim nepodaril ani ten plod, sice uz jednoho prcka doma mame, ale doktorovi se to zda na anovulaci. Ted prave ma prijit po vysazeni Utr. MS a dva dny nic. Mam jit deuhy den MS na vyvsetreni hormonu a podle doktora to melo byt uz od vcera, ale jeste nic neprislo😕a brala jsem ho normalne ustne, nastesti mi bylo spatne jen trikrat, ale byla jsem silene ospala🙂taky preju at vse dobre dopadne😉

motomischel
autor
13. dub 2018

@fandysek_1 ja to ani jako spasu neberu, bude mi stacit, kdyz mi to upravi MS, ve vetsi zazrak uz moc neverim. Hormonalni profil mi bude delat jak prijde MS a podle jeho vypoctu prave mela prijit uz vcera, dnes jsem mela jit na odber. No MS ale jeste neprisla, tak jsem chtela vedet od holek co s nim maji zkusenost, po jake dobe jin po vysazeni prisla. Ale diky za tip😉

knoflikarka
13. dub 2018

@motomischel Já jsem Utroš brala po IVF a co vím, tak holky ho berou spíš až po otěhotnění k udržení těhotenství, zvláště pokud se jim objevilo nějaké krvácení nebo něco. Jinak co se týče anovulace, tak mám opravdu velké zkušenosti, ale na "vyvolání" ovulace mi zkoušeli dávat Clostilbegyt, zkus si k tomu něco nahledat. Utroš na anovulaci se mi zdá trochu zvláštní, ale v žádném případě nejsem odborník a Tvůj gyndař snad ví, co dělá. Každopádně na ten Clostil se ho zkus zeptat 😉

knoflikarka
13. dub 2018

@motomischel Jo a jinak já ten Utroš brala asi 3 měsíce až do 12. tt a celou dobu jsem ho zaváděla, radili mi to v CARu i u gynekologa i holky tady, zavádění většinou nemá vedlejši účinky - až na to, že je to pak jako silnější výtok - potřebuješ hodně intimek.

janapetrvalska
13. dub 2018

Beru utros od 17dc az do 25dc, zkratil se mi cyklus z 30dni na 25, takze byla potreba prodlouzit lutealni fazi aby se pripadne mimi uhnizdilo. Bere se az po ovulaci. Minuly mesic (prvni mesic utrogestanu ) se povedlo alenakonec ve 3tt-4tt samovolny , utros krome upravy cyklu bud (dlouhy nebo kratky) pomaha taky v zacatcich tehu nez se vytvori placenta, treba nektereym nefunguje zlute telisko tak proto se bere. Kazdopadne minuly mesic 4dny a ms nikde tak jsem testla a byl tam duch. Vetsinou opravdu do 3dnu prichazi ms pak uz je neco jinak. Na ovulaci beres nejake vitaminy inofolik, nosifol, gynex nebo neco? Jeste me napada podle toho co pises Dr. nedelal hormonalni profil? muzes mit zvyseny nejaky hormon co blokuje ovulaci. Ja mela zvyseny prolaktin endikronoloska nasadila prasky pul prasku 1x tydne , za 4tydny byl pozitivni test , bohuzel ale skoncilo v 9tt Zamykle tehu. Takze mi prijde , ze Dr kdyz doktor se domniva, jak si psala no nevim nevim dr se nema co domnivat .. taky se mohl zrovna trefit blby mesic nekdo ovuluje treba jen z jednoho .. je tolik duvodu ale pokud dr se domniva a nic nedela je ponekud divny

fandysek_1
13. dub 2018

@motomischel já brala utrogestan na upravení cyklu, ale stejně jsem neotehotnela. Pak léčba čínskou medicínou a do měsíce těhotná, pak jsem utrogestan brala cca od 7 týdne do 12 kvůli malému krvácení. Clostil je na ovulaci to je pravda, ale je skutečně lepší si nechat udělat ten hormonální profil a pak řešit dál. Výpočty doktora jsou takové nic neříkajíci.

absintka19
13. dub 2018

Beru utrogestan vzdy 15.dc 10 dni tedy do 25dc, pote vysadim a do 7dni prijde MS. Beru ho protoze mi chybi progesteron-hormon druhe pulky Menstruacniho cyklu. Takze na upravu super pokud mas dlouhe cykly jako ja 60-90dni. Beru kvuli dalsimu miminku pro ktere si pujdeme do CAR.

knoflikarka
13. dub 2018

@absintka19 aha, tak to jsem netušila, že Utroš funguje i takhle, mně vždy dávali na vyvolání MS Norethisteron - ale asi to bude o tom samém. Jinak držím palce!

absintka19
13. dub 2018

@knoflikarka dekuji. My uz jedno ditko z IVF mame a mrazaku nas ceka jeste 6 prcku.

knoflikarka
13. dub 2018

@absintka19 Tak to máte nádhernou úrodu, já jsem zatím po ET ve 13.tt a máme ještě dva zmražené. Tak úspěšný KET!

absintka19
13. dub 2018

@knoflikarka dekujiiiii. Zatim nan stesticko preje. Z 1.ket mame Adelku 🙂

motomischel
autor
14. dub 2018

Asi jsem to spis ja blbe pochopila od doktora a asi i blbe napsala😉 nedari se nam ted asi 9 mesicu mimco(prvni se nam nedarilo rok, ted uz ma 3 roky), tak jsem sla k doktorovi, ze jestli mi doporuci nejake vitaminy, nebo neco a jestli je vsechno v poradku. Moje byvala doktorka me u prvniho ani poradne nevysetrila a rekla, ze jsem ok, ze proste jen moc chceme, tak jsem to tak brala i ted. Ale doktorovi se nelibilo, ze mam MS i 10dni(cyklus 28-30dni) a to postupne zesilujici a zeslabujici. Na utz mela byt vifet tou dobou ovulace, ale zadne vajicko tam nebylo. Takze mi dal Utro. na upravu cyklu, jak prijdou mesicky(coz teda dnes prisly), tak mam jit na hormonalni profil a za dva tydny jdu opet k nemu ma utz jestli bude vajicko na druhe strane. Pak se uvidi podle vysetreni a podle vysledku hormonu co mi nasadi dal. Tak dekuju za vase zpravy, uz jsem to aspon lip pochopila😉 byla jsem od neho tehdy z tech informaci celkem zdrbla(i kdyz byl pozitivni a uklidnoval me), ze jsem si to asi v hlave spatne sesumirovala. Vsechny moje kamaradky se zacaly snazit az po nas co jsme s tim zacali, takze jsme sposutili lavinu snazilek a vsechmy uz jsou tehotne a kamokoli prijdu, tak sama tehotna, takze jsem z tho byla celkem spatna. Ale verim, ze to dobre dopadne. Doktor je skvely a vyhlaseny, tal snad nam pomuze a brzo na tom budu jk vetsina z vas🙂

jarmarca
14. dub 2018

@motomischel Ahoj, mne asi pomohl, jsou nejake studie, zjednodusene - ze kdyz chybi progesteron v druhe pulce cyklu, je pak dalsi cyklus anovulacni... Vetsinou u diagnozy PCO... ja dostala jeden cyklus clostil a utrogestan, nepovedlo se, i kdyz byly dve vajicka na utz a otehotnela jsem az dalsi cyklus, kdy jsem nebrala vubec nic...povedlo se po 3 letech;) tak uvidis, jestli ted ovulace bude;)