Hydrolaparoskopie - vyšetření průchodnosti vejcovodů

janikula
18. čer 2012

Čeká mě hydrolaparoskopie - vyšetření průchodnosti vejcovodu v Gennetu Liberec. Byly jste na tomto zákroku? Jak dlouho to celé probíhalo, jak vám bylo po zákroku (v papírech uvádějí, že je nutný doprovod...je opravdu nutný?). Za jak dlouho vám řekli výsledky? Následovala po zákroku nějaká omezení, např. sport, sex apod?
Díky za zkušenosti

lenec
8. črc 2012

já jsem na tomto zákroku byla v listopadu minulého roku (také v Gennetu v LBC). Přišla jsem ráno na 7 hodinu a podle pořadí, které určoval ošetřující lékař. Na řadu jsem šla asi v 9 hodin. Samotný zákrok byl krátký, ale nevím přesný čas. Domů jsem šla asi po 12 hodině, možná jsem tam byla trochu déle, protože jsem dostala alergickou reakci na anestézii. Výsledky řekli hned, jak jsem "byla přismyslech" - přišla Mudr. a řekla, zda byly vejcovody průchodné, zda odstranili adhese či případnou endometriózu.
Myslím si, když nejedeš domů sama autem, tak doprovod není nutný, také jsem to zvládla domů MHD, ale musela jsem říci, že doprovod mám. Omezení bylo jen ten den - šetřit se, nedělat nic namáhavé, ale pak už normální režim a myslím, že sex nedoporučovali 14 dní, ale s tou dobou už si nejsem jistá, po zákroku jsem drobně krvácela a asi 5 dní špinila a měla bolesti v podbřišku, tak jsem stejně na sex neměla chuť, ale určitě to je individuální, asi uvidíš sama, jak se budeš cítit.

mendie
9. říj 2012

Ahoj, já na tom byla dneska. No, zle mi teda docela bylo. Ale teď už mnohem lepší. No a o víkendu máme zkusit mimi, přímo mi to bylo doporučeno, tak doufám, že se do té doby zhojím 😒

petra123
20. říj 2012

@janikula ja jsem na to byla taky asi před 3 lety a taky přijela jsem na 8h rano za hodku mě brali zakrok trval cca 20nim. dvě hodky si poležíš a jedeš doma se mnou byl chlap bo jsme jeli do OL tak 50km to bych budem nedala ale nedala bych jet busem ani po to zakroku☹ nebylo mi zrovna njelíp ale spinila jsem cca 3dny a pak snažení ale u nas bez uspěchu nám tam řekli že mam asi vejcovody neprůchodne ale ted jsme byla na laparoskopii a ukazalo se že mi asi lhali pak laparoskopie je mnohem důkladnější a nakonec mám vše v pořadku bez nalezu ničeho a světe div se vejcovody průchodne.tak držím palečky a drže se nebolí to moc ale po tom zakroku at pro tebe někdo přijde🙂hodně štěstí

jennyska
25. říj 2013

Ahoj @lenec @mendie @petra123 a ostatní snažilky, těhulky a maminky,

mohly byste svou zkušeností s průchodností vejcovodů přispět do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady s maminkama tvoříme a vy se můžete přidat také? 🙂

Knihovnička je místo, kde si píšeme vše o snažení, těhotenství a mateřství a právě dnes přibylo i téma Vejcovody. Svou zkušenost s jakýmkoli zákrokem a nebo onemocněním můžete napsat zde: https://www.modrykonik.cz/vejcovody/

Pomůžete tím nejedné snažilce, která hledá radu a hlavně podržení v takové chvílích, kterou jste si prošly i vy.
Děkuji Vám, že pomáháte 😉
Mějte krásný den.
Janča

mikracek
7. říj 2014

Ahoj holky, byly jste někdo další na tomto vyšetření? Můžete popsat, jak to u vás probíhalo? Dávali vám narkózu? (ať už částečnou nebo celkovou).. Jsou po vyšetření nějaká omezení? A nese to s sebou nějaká rizika?

pulse
27. bře 2019

@janikula já byla dnes na vyšetření v Lbc Gennet, já se podle diskusí velice bála, ale úplně zbytečně. Nejdříve proběhl vnitřní utzv, poté zavedeni trubičky a vstriknuti kontrastní pěny, bolest bych přirovnala ke MS křečím prvni den, ale tato,, bolest,, trvala cca 1minutu.Ihned jsem se dozvěděla výsledek, oba vejcovody průchozí.. Po vyšetření slabě spinim, a trošičku bolí podbrisek, ale to je normální. Takže za mě úplně zbytečné obavy a Gennet Liberec chválím za přístup. 😉