Hormonální profil. Jaké máte hodnoty?

nicoltom
4. pro 2020

Holky ktere mate udelany hormonalni profil,jake mate hodnoty? FSH/LH/AMH... Zajima me jestli nektera otehotnela prirozene nebo s nejakou lecbou ale bez IVF?
Popripade co vam pomohlo. Diky 🙋‍♀️

nicoltom
autor
4. pro 2020

Zajimaji me i jak vypada normalni pomer techto hormonu kdyz telo funguje jak ma.. Nikdo nic?

loylii
4. pro 2020

@nicoltom hodnoty mas pěkny. Já Ahm 0,3 a mám dvojcata přirozene, pak ještě 2x těhotná. Ty mas PCOS. Tak to je diagnóza sama o sobě. Co ti k tomu řekli? Dostala si jen Utrogestan a to je cele?

bomo1
4. pro 2020

@nicoltom Hodnoty hormonů jsou rozdílné podle období cyklu, na rozboru bývají uvedené referenční hodnoty laboratoře, ve kterých by se naměřená hodnota měla pohybovat. Já třeba měla FSH 6,06 a LH 11,76, AMH jsem měla kolem 8 myslím, tedy vysoké. Přestože hodnoty mám všechny v normě, k ovulaci přirozeně nedochází a nebyla mi stanovena žádná zdravotní příčina. Zafungoval u mě Clostillbegyt.

nicoltom
autor
4. pro 2020

@loylii no zase tak pekny je pry nemam prave ale byla jsem z toho tak vyplesknuta ze jsem nejak nepobrala vse co mi rekli... Problem je v tom ze ziju v DE a vse jsem chtela resit v cesku ale koronac mi to vsechno zkomplikoval a nemuzu do CR tak to zacnu resit zde.. Ano dali mi utrogestan ale nepomohl mi v nicem protoze se ma davat az po ovulaci a kdyz zadnou ani nemam tak mi to bylo k prdu.. Ted jedu mesic na drmku a v listopadu ovulace probehla podle BT kterou merim dva mesice zatim. Ale jestli probehla zdarne tezko rict kdyz vic nez tyto informace nemam. Uz 3x jsem zmenila gyndu a vsude me odkazali do CARU ale mam ho pres 200km takze trosku komplikace. Nez hned IVF bych dala prednost vyzkouset to aspon napul prirozene tzn. treba nejak zkusit moje telo nastartovat. 🙈

nicoltom
autor
4. pro 2020

@bomo1 ten Clostylbegyt predepisuje gyndar nebo CAR? Tady v Nemecku je to samy amater a kdyz mi gyndar rekne ze pokud nemam ovulaci tak se neda nic delat mi prijde dost nemistne. To jako by zubar rekl ze zkazeny zub nejde opravit... 🙄

nicoltom
autor
4. pro 2020

Objednala jsem ted Inositol tak vyzkousim ci k necemu bude

nina004
5. pro 2020

@nicoltom Ak môžeš tak si po ovulácii zájdi ako samoplátca na krv a nechaj si vziať progesterón a estradiol. Podľa nich je vidieť či ovulácia naozaj prebehla a či je dostatok progesterónu na udržanie tehotnosti. A podľa mňa je ešte fajn vedieť ako je na Tom prolaktín,ten sa môže odobrať počas celého cyklu,keď ho býva veľa ,tak blokuje ovuláciu. Mne robil pri PCO problém práve on. Keď mi na to nasadili lieky,tak som mesiac po dobratí v pohode otehotnela.

nicoltom
autor
5. pro 2020

@nina004 a to muzu normalne k obvodakovi nebo gyndu nebo CAR? Urcite variant proc to nejde je vice tak za vsechny tipy a rady diky 🙏

nina004
5. pro 2020

@nicoltom Ja som si bola nabrať u nás v Medile ako samoplátca. Neviem ako to funguje v DE. Ale sú to hormony,ktoré ti môže gynekológ vziať.

nicoltom
autor
5. pro 2020

@nina004 dela i gynekolog? To by bylo super,to nemam tak daleko 👍 mam nepravidelnou MS jak intenzitou tak delkou tudiz naplanovat takto cestu do caru kvuli hormonalnimu profilu by bylo dost nerealny pro me 🙈

nicoltom
autor
5. pro 2020

@nina004 cetla jsem si dnes o tom prolaktinu a necham si zkontrolovat 👍

bomo1
5. pro 2020

@nicoltom mně ho předepsal až v CAR, moje gyndařka nechtěla, že se na řešení neplodnosti nespecializuje. Ale někteří obvodni gyndaři ho předepisují, je to individuální 😉

bomo1
5. pro 2020

@nicoltom No docela se divim že v DE je to takový problém. I ten hormonalni profil není úplný, chtělo by to znát také estradiol, testosteron, hormony štítné žlázy, prolaktin.. Pokud nedochází k ovulaci tak progesteron bude nízký, ten se dá testovat jen v lutealni fazi, jinak jsou jeho hodnoty nizko, proto ti předepsali ten utrogestan, ale jak říkáš, bez ovulace je to jen poloviční práce 🤷‍♀️

nicoltom
autor
6. pro 2020

@bomo1 jako tady v DE v porovnani s CR nejsem absolutne spokojena se zdravotni peci ale vubec! Az teda na zubare,ti jsou tu opravdu vyborni 🙏 Ja prave tady v DE uz vymnenila 3x gyndu protoze nikdo se mnou nechtel nic udelat a tady ta posledi me odkazala do CARU ale ten mam 200km prave tak hledam schoudnejsu variantu 🙈 ale asi smolik a budu muset absolvovat tedy. Uzrogestan mi sice dala ale k nicemu protoze se dava az po ovulaci ale kdyz zadnou nemam tak to bylo k prdu.. Jen mi to srovnalo cyklus v dobe brani (ted uz je vse zase pri starem) a prvni obulaci jsem mela ted po 5.mesicich a prisuzuju to diky drmku ktery beru mesic,pokud tedy prijde ovu i tento mesic. Cim vice ctu tim vic zjistuju ze to nebude jednoduche a pricin muze byt spousta. 🤦‍♀️

nina004
6. pro 2020

@nicoltom Môj gynekológ na sk nemal problém robiť hormonálny profil. Tiež mám PCO a nepravidelný menzes,tak minimálne raz do roka na kontrole mi ho bral snáď od 20tky. Ale veľa dr s tým problém má nakoľko je to vraj drahšie vyšetrenie. Tu v ČR ma poslal dr do car,ale to sme sa už štyri roky snažili a medzitým som mala aj gyn.operáciu. Ale nakoniec sa nám to podarilo,keď sme to ani nečakali 🙂

nicoltom
autor
6. pro 2020

@nina004 ja zjistila ze se neco deje v momente kdy mi behem dvou let vypadaly vlasy jakoze brutalne ale prisuzivala jsem to stressu v praci a celkove to bylo narocne obdobi,jenze pak mi zacaly rust fousy na brade a tim to zacalo... Predbezne zjisteni na PCO ale vic jsem nezjistila protoze koronavirus vsechno podelal a musim vse resit tady takze musim zacit od zacatku 🤦‍♀️ Navic v Nemecku na IVF mate taky tri pokusy ale i tak to stoji 5000€ i pri tom kdyz zdrav.pojistovna se podili. Bez zdravotni pojistovny 10.tis euro 😂

nicoltom
autor
26. dub 2021