Dvě dělohy. Podařilo se vám otěhotnět?

17. lis 2024

Ahoj, je mi 35 a po prvnim nevydařenem těhotenství, potrat v 8tt jsem zjistila jsem že mám dvě dělohy. Je tu některá z vás se stejným fyziologickým problémem, které se podařilo otehotnet a odnosit zdravé dítě. S přítelem mimčo moc chceme ale mame obavy zda se o to máme dále pokoušet, nebo to vzdát. Další potrat bych asi nezvládla. Lékaři mě docela vyděsili s tím že šance na mimčo jsou minimální. Koupila jsem si teď vitaminy Pregnafolin 1 od dr.max, že bych do sebe mohla nacpat více vitamínů než by jsme to začali zkoušet, tak teď nevim jestli to ma vubec cenu.

mmichaella
17. lis 2024

Promiň za hloupou otázku, ale do 35 jsi nebyla u gynekologa?

autor
17. lis 2024

@mmichaella ke gynekologovi chodim od prvnich měsíčků a zjistil to až teď při mém prvním těhotenství.

evinahosta
17. lis 2024

@mmichaella uz jsem o tomhle parkrat cetla, a i kdyz me to neprestava udivovat, vetsinou tam prave bylo zmineno, ze se na to prislo az pri tehotenstvi nebo potratu…taky jsem si vzdycky rikala, ze to je zajimave, ze se na to neprislo…kazdopadne autorka neni jedina, a timto se autorce omlouvam, ze neodpovidam na dotaz, alespon moc drzim palce, at to vyjde ❤️

mmichaella
17. lis 2024

To mne mrzí. Zkušenost nemám, ale toto mi vyplovnul chat gpt:Ano, je to možné, i když je to vzácné. Ženy s dvěma dělohami (stav zvaný uterus didelphys) mohou otěhotnět a porodit dítě. U některých žen je tento stav diagnostikován náhodou, protože nemusí mít žádné příznaky, zatímco u jiných může způsobovat komplikace, například bolestivou menstruaci nebo opakované potraty.

Pokud jde o těhotenství, zde jsou některé důležité body:

1. Těhotenství v jedné děloze: Obvykle se oplodněné vajíčko usadí pouze v jedné děloze. Druhá děloha zůstává neaktivní.

2. Komplikace: U žen s dvěma dělohami může být vyšší riziko předčasného porodu, potratu nebo jiných komplikací. Je to způsobeno menším prostorem v děloze nebo nepravidelným tvarem dělohy.

3. Vzácný případ dvou těhotenství najednou: Byly zdokumentovány případy, kdy žena otěhotněla v obou dělohách současně (tzv. superfetace), což je však extrémně vzácné.

4. Porod: Ženy s tímto stavem mohou rodit přirozeně, pokud nejsou žádné překážky, ale častěji lékaři doporučují císařský řez kvůli menšímu prostoru v děloze a riziku komplikací.

Pokud má žena dvě dělohy a plánuje těhotenství, doporučuje se úzká spolupráce s gynekologem nebo specialistou na reprodukční medicínu, aby bylo těhotenství co nejbezpečnější.

squezy
18. lis 2024

Hned bych se prihlasila do nějakého caru. A možná bych jich obvolala více a ptala se,jestli už měli někoho s 2 delohama. Ideálně zkusit i pražské kliniky, jelikož tam je navstevnost asi nejvyšší a tudíž je dost velká šance, že s tim mají své zkušenosti. Rozhodně bych to nevzdávala. Potrat s kazdou zamává,taky mam zkušenosti,ale čas všechno přebolí a pokud opravdu chcete dítě,tak do toho jděte..

petulkadodo
18. lis 2024

Asi bude potřeba s tím zajít do CAR. Vykašlala bych se ale na profláklá soukromá centra, ale šla do některého z center při fakultní nemocnici nebo UPMD, aby těhotenství bylo od začátku hlídáno u nich a včas se řešily případné komplikace