Duphaston, zkušenosti a názory

betnika
1. bře 2019

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat ohledně duphastonu. Mě ho předepsala doktorka od 14.dne do 23.dne. Při užívání mě sem tam bolel dost podbřišek a zhruba od 19.dne jsem začala slabě špinit a pak i sem tam slabounce krvácet, ale spíše růžová krev. Dnes jsme 2 dny po dobrání a menses nikde...za jak dlouho jste dostali menses vy? A jaké máte zkušenosti?

gruliska
1. bře 2019

@betnika bohužel špatné nepomohlu

loylii
1. bře 2019

@betnika já skvěle... měla jsem cely zivot MS cca po 21 dnech.. Duphaston mi ji krasne srovnal na 28 dni. A teprve pak, jsem otěhotněla, brala jsem 4 mesice. Po několika letech a 3 neúspěšných IVF. Vůbec žádné vedlejší účinky. Utrogestan je 1000x horsi.

hermij
1. bře 2019

Přečíst příbalový leták a nespoléhat ve všem na lékaře. Je tam jak se má užívat, k čemu je, co za hormony obsahuje, jaké jsou nežádoucí účinky. Lékaři nejsou vševědoucí a nemohou ovlivnit individuální reakce žen. Jsou to umělé hormony, které sebou nesou rizika, stejně jako mohou pomoct. Utrogestan v tomto vidím pozitivněji, protože je přírodní. Ale vidíme tu i opačný názor, takže opět - individualita. Krvácení dříve či později dorazí. Potíž je, že pokud se Duphaston špatně nasadí, může ovulaci zablokovat. Má se nasazovat až po ovulaci. Lékaři nasazují automaticky "kalendářně", aniž by je zajímalo, kdy která žena konkrétně ovuluje a jak dlouhé má cykly. nemůžeme jim to dávat za zlé, valí se na ně jeden pacient za druhým a mají svou rutinu. Psaly jsme si spolu, radila jsem měřit se. To bys pak věděla, jestli ovu dorazila a že po ní můžeš v klidu Duphaston nasadit. Pomáhá udržet těhu, když k němu dojde, větší zázraky neumí. Příp. se ženám nasazuje na "úpravu cyklu" kdy pomocí umělých hormonů navozuje krvácení ze spádu a ženy jsou pak spokojené, že mají pravidelné "cykly" (což nemají). Někdy ale díky tomu odkrvácení nastartuje organismus přirozený cyklus a pak jsou z toho ty dobré reference. Nemůžu lék démonizovat, až tak špatný není, ale zbytečně je nadužívaný a přeceňovaný. Moje jediná rada - obrať pozornost k sobě, sleduj reakce svého těla a znovu objev svou intuici. Důvěřuj sobě, ne druhým... klidně ani mně :D zpochybňuj má tvrzení a hledej svou pravdu ;) 🌷

loylii
1. bře 2019

@hermij kdy probíhá ovulace se nejlépe zjisti na ultrazvuku u lékaře.. pokaždé když jsem k nemu šla kolem 12.teho dne cyklu, tak bylo videt, ze folikul je před prasknutim.. když jsem šla 14.den už tam nebyl. U mě lepší identifikace není. Měření teploty a ovulacni testy úplně matoucí. Duphaston jsem tedy brala každý měsíc 16.-25 den cyklu. MS jsem dostala vždy do 3 dnů. Když nedostala, bylo z toho tehu. Po 4 měsíců užívání dokonce 2x a z toho jednou dvojcata dvojvajecna. V rodine je nemáme. Nechápu.. u mě zafungoval skvěle v tom, ze vyživuje sliznici k uhnizdeni. A je vyšší. Kdybych věděla, ze mi stačí nasadit tento pro mě neškodný lék, ušetřila bych si několik let nervu, kdy mi každý říkal,ze můj cyklus krátký k otěhotnění stačí. A ušetřila bych těch 100tis co jsem dala do IVF

loylii
1. bře 2019

@betnika 14.den je hrozne brzo.. zjistovala ti kdy u tebe probíhá ovulace?

hermij
2. bře 2019

@loylii Jo, u tebe super. Ano, ultrazvuk byl v tomto u tebe přesný, ale stejně jako pro tebe nebyla použitelná BT, tak pro jinou ženu je nemožné, aby denně či ob den chodila na folikulometrii. Dvojčátka budou dost možná ten "vedlejší účinek", který jsi "neměla". Píše se o tom v příbalovém letáku. Ale samozřejmě díky Pánu Bohu za ně :D A přesně to, co píšeš je jeho správné použití a jsem moc ráda, že Ti zabral a těšíš se z dětí 🙂 Takhle se s ním má zacházet, buď ráda za svou/ého gynekologa/žku 🙂 ♥

loylii
2. bře 2019

@hermij a myslím si, ze doktor určitě nenasadi léčbu duphastonem nebo utrogestanem, aniž by sám zjistil kdy u pacientky probíhá ovulace. A pokud ano, tak lékař nestojí za nic a nejlépe ho změnit. Nemůže sázet jen na to, ze si pacientka sama vydedukuje v domácích podmínkách, kdy jí ASI má..

gruliska
2. bře 2019

@loylii moje první dr my ho psala asi pro prdel králíkům proto jsem přešla jinam a mám úplně zlatou dr

loylii
2. bře 2019

@gruliska taky jsem vyměnila více lékařů..

hermij
2. bře 2019

@loylii Bohužel, takových je :( Konzultovala jsem nasazení Duphastonu s mnoha ženami a jsi jedna z mála, která popsala takový pěkný případ. Oni na to nemají čas nebo náladu :( Nebo je to nezajímá. Vem si, že většina pacientek si chodí jen na prohlídky, pro hormonálku, anebo řeší zdravotní problém. Těch těhulí tam mají míň. Prostě nasazují kalendářně. Přitom ovulaci 14. DC a cyklus 28denní má jen 30% žen u nás (prokázal brněnský výzkum). Je to velká škoda. Někdy by stačila o dva dny později, jindy až o 10 dní později :( Chce to víc důvěřovat svému tělu a zajímat se o sebe, pak sebou nenecháme manipulovat a nebudeme obětmi pokusů. A naprosto souhlasím s tím, co píšeš ;)

veruuunecka
1. čer 2020

Ahoj holky,
Chci se zeptat co si o tom myslíte nebo zda má někdo podobnou zkušenost.
V září jsem prodělala UPT ve 20tt. Po 3 měsících jsme se začali opět snažit.
Posledních 5 měsíců jsem týden před ms začala spinit a dostala pravidelně mykozu. Dostala jsem proto Duphaston který jsem brala od 18DCvpo pozitivním ovu testu. Dnes mám užít poslední tabletu jsem 10dpo, 8dpo jsem lehce zaspinila po styku a od 9dpo zase mykoza. Břicho mám jako balón šíleně nafoukle, zvětšená prsa a 3 den mě bolí hlava. Je to následek toho duphastonu nebo šance na tehotenstvi? 😏 Nemáte někdo podobnou zkušenost?

hermij
2. čer 2020

@veruuunecka Veru, může být obojí... podle pokynů vysaď, zkus TT a pak dle pokynů lékaře. Kolik dní po pozitivním ovu testu jsi ten DUphaston nasadila?

veruuunecka
3. čer 2020

@hermij No mám dneska třetí den vysazení a břicho bolí teda že ta mrcha bude asi stát za to. Prsa teda taky bolí no, tak vyckavam co bude

veruuunecka
3. čer 2020

@hermij a duphaston jsem nasazovala druhý den večer po ovu testu takže 18DC

kvetuska145
13. srp 2020

@hermij zdravim, mne ho de nasadila od 16 dc i pres to, ze jsem ji rekla, ze mam ovulaci 20dc a mam delsi cykly. Ted jsem mela ovulaci 20 dc a nasadila az 23dc a ms prisla jak mela ale byla slaba. Mam ho brat takhle a nebo poslechnout svou dr? 😬 snazime se uz skoro dva roky 🥵 pred tim jsem ho brala od 16 dc a zadarilo se az po pul roce kdy jsem ho vysadila a nedopadlo to🥺 potom pul roku nic a ted vim, ze se ma brat po ovulaci, tak snad si v tom neudelam bordel🙄🙈

hermij
14. srp 2020

@kvetuska145 Můžeš mě kontaktovat přes sz a skrze sledování Tvého cyklu ho nasadíme správně 😉 Bohužel, paní doktorka se zdá docela "něvědomá" na to, že je žena 😖

calisto86
7. říj 2020

Ahoj, mám dotaz , beru Duphaston, špatná funkce žlutého tělíska, takže anovulacni. Poslední jsem dobrala před 9 dny, dostala jsem MS , ok, ale zhruba v den ovulace, den předtím, než jsem si měla vzít první 2 prášky jsme měli je chráněny sex, MS se i tak dostavily, před třemi dny skončili a picha mě v podbrisku a mam růžový výtok, ale jen obcas během dne, nevíte čím to může být? A může to být tehu ? Prsa mě bolí to jo... Nebo ovulace? Už?

ankaa32
Autor odpověď smazal
Zobraz