Duphaston a těhotenství

hasara33
10. zář 2018

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat jestli je tu nějaká z vás, která má vysloveně špatné zkušenosti s duphastonem nebo by ho vůbec nedoporučila. Mám hodně nepravidelné cykly a s manželem se snažíme o miminko. V zimě jsem ho brala a cykly měla krásně pravidelné a dokonce se nám zadařilo, bohužel to skončilo biochemickým. Nicméně teď bych si ho chtěla nechat opět předepsat od doktora, protože od té doby, co jsem ho přestala brát jsem cykly měla opět nepravidelné a ani se od té doby nezadařilo. Nejsem zastáncem umělých hormonů, ale v mém případě zatím kontryhel, drmek nebo čaj Ludmily Mojžíšové nezabírají. Co myslíte?

martaskaaa
10. zář 2018

A ja myslela, ze duphaston je na udělení těhotenství (co pamatuji, bral se po ovulaci) a ted mi ho doktor dokonce předepsal na konci tehu, abych nerodila driv, protože mam drazdivou delohu. Ale neslysela jsem, ze by se bral vylozene na srovnani cyklu?

hasara33
autor
10. zář 2018

@martaskaaa on je na víc věcí, ale na úpravu cyklu taky, nebo při bolestivé menstruaci ..je to i v příbalovém letáku ;)

loylii
10. zář 2018

@hasara33 já ho dostala od Dr na srovnání cyklu po neúspěšných IVF, i normálně jsem měla vždy cykly 21dni. A po 3 měsících užívání poprvé v 38 letech tehu! Pro mě je to zázrak tento lék😉 dokonce dvojcatka. Teď jim jsou 3 mesice. Při užívání jsem neměla vůbec žádné vedlejší účinky. Za to Utrogestan se mnou hejbal na všechny strany😉

broskev93
11. zář 2018

@hasara33 Ahooj, mě ho doktorka předepsala protože po 7letech vysazení antikoncepce. Jsem dostávala měsíčky 1x za 3měsice. Po půl roce se mi to srovnalo a já po roce a půl otěhotněla. Pro mě je to super lék. Pravda, je taková že nejsem zastánce léků a pokavad je nemusím brát tak je neberu. Teď jsem těhotná ve 24tt a jsem nejšťastnější človíček na světě. ☺️
Jinak žádné problémy jsem s Duphastonem neměla. 👍 Přeji hodně štěstí 💑

biedronka10
11. zář 2018

Ja ho teda dostala od dr na srovnani cyklu, pul roku jsem ho mela, mozna ani ne. Jedina kontraindikace co byla ze jsem posledni ms pred otehotnenim mela tak silenou, silne menstuacni potize, ze jsem hodila savli z mostu urpostred mesta po vystioupeni z vlaku 😀 ta ostuda. Ale bylo mi blbe a hrozna migrena l. Za mesic na to jsem mela pozitivni test. V planu to zrovna v tu dobu nebylo kvuli nove praci, ale stalo se. Ci ma duphaston vliv na otehotneni nevim. Ale me se to povedlo, v podstate po 2 letech nechraneni a odjakziva dlouhych cyklech treba i 80 dni (a to jsem nikdy zadnou HA nebrala)

loylii
11. zář 2018

@biedronka10 má to vliv.. připravuje sliznici, kypri a když oplodněné vajicko doskace do dělohy, což trvá asi 6 dni po ovulaci, tak ho vyživuje ta kvalitní sliznice a hormon progesteron podporuje uchycení v děloze. Takhle mi to bylo řečeno. V případě pozitivního testu, se bere dal do konce 3.mesice. Já ho brala do 33.tt. Jelikož jsem v tehu 2x zakrvacela.

biedronka10
11. zář 2018

@loylii ja ne, ja to normalne prestala brat a nic mi na to dr nerekl

hasara33
autor
11. zář 2018

Díky holky, no jak jsem řekla nejsem zastánce umělých hormonů, ale už je to téměř rok, co se snažíme a přírodní doplňky zatím nijak nepomohly takže ten DUPHASTON prozatím vyhrává

loylii
11. zář 2018

@hasara33 já bohužel absolvovala 3x ivf a kdyby mi na gynde dali tyhle léky, mohla jsem ušetřit nervy, čas a vyhozených 100tis.

loylii
11. zář 2018

@biedronka10 a tehu úplně bez problému? Já bych s tou svoji hormonální nedostatečnosti asi nedonosila..

biedronka10
11. zář 2018

@loylii no jakotakhle, byla to lahudka, ale spis kvuli silnym tehu priznakum, bolrsti bricha vsrchno mozny. Ve 28tt nrschopenka kvuli stridavemu vysokemu a nizkemu tlaku. Ale jinak zavazne problemy ohrozujiici dite nebyly. To az u porodu, prrnasela jsem a mela indukovany

loylii
11. zář 2018

@biedronka10 mě pak Duphaston prehodili na Utrogestan a to byla teprv jizda😊 no hrůza..

biedronka10
11. zář 2018

@loylii To uz neznam. Jak rikam ja jsem sama s duphastonem nepokracovala protoze jsem si myslela, ze v tehotenstvi se uz nema brat. Tehotenstvi jsem si sice vyzrala, protoze jsem i zhubla, ale ale mala nakonec byla v poradku. A vyzirala jsem si to do 41+4tt. Ale porod to teprva byla mnamka, indukovany uz nikdy vice, jen se mi dela zle pei vzpomince.

shak29
11. zář 2018

Ja brala duphaston v polovine cyklu 5 dni. A pak v pripade zpozdene Ms a az do 13tt 😉

hasara33
autor
11. zář 2018

Holky a ještě bych se vás chtěla zeptat, jak jste ji braly na podporu otěhotnění? Já mám jednu tabletu od 15 dne cyklu do 24 dne

loylii
11. zář 2018

@hasara33 já od 16 do 25 den cyklu a 27 nebo 28 den přišla vždy MS. Žádný spineni, rovnou červená. Ovu testy jsem si nikdy nedelala, na teplotu nevěřím, ale vím dle Utz ze mám ovulaci 11-13 den. I bez Duphastonu. Akorát bez nej přijde červená 21dc.

terinka212
22. únor 2020

dlouhodobe Duphaston. A 19.2 sem zacala hnede spinit.. je to jen trosku. Menzes mam dostat az 24.2. Nevite co to je zda se jedna o uhnizdeni vajicka ci pred menzes. Snazime se o mimco s manzelem rok. Dekuji

loylii
22. únor 2020

@terinka212 klidně muže byt.. já měla v půlce cyklu hnědé spineni a pak v den Ms na jeden tampon

terinka212
23. únor 2020

@loylii dekuji. Tak menzes sem dostala ☹️

terinka212
26. únor 2020

Kde ste si nechaly vysetrit ultrazvuk na ovulaci? A jake mate zkusenosti na podporu otehotneni? Dekuji

anetkanovakova
5. dub 2021

@loylii dobrý den,gratuluji musí to byt nádherný pocit Já budu brát 3 měsíc tyhle léky neměla jsem pravidelnou menstruaci měla jsem ji 2x za rok a však tenhle zázračný lék mi pomohl,že to dostávám každý měsíc už jsem nepopsatelně šťastná po tolika letech ,ale snažíme se o miminko beru k tomu ještě nosifol forte na podporu ...byla bych šťastná kdybych taky mohla oznámit takhle nádhernou zprávu že jsem těhotná ale stále ještě nemůžu. Myslíte že se podaří?
Aneta

loylii
6. dub 2021

@anetkanovakova ano😍🙏