Dufaston - Clostilbegyt - Ovitrell - bral někdo zároveň?

erickaf
31. bře 2019

Zdravím 🙂 Snažíme se o mimčo už od minulého roku, v Únoru 2018 Samovolný potrat v 5týdnu, po 5ti měsících
Se zadařilo znovu, ale v 7 týdnu přestalo bít srdíčko. Po revizi jsme teď 7mý měsíc.
Dufaston 15-25 DC - cyklus se srovnal hned třetí měsíc, padl 28mý den a přišla MS - 5-10 DC nasazen Clostík a 15 DC píchnutý Ovitrell. MS by měla přijít 6.4. Teď jsme ve fázi čekání, jestli ta sviňka přijde nebo ne.
Máte někdo zkušenosti s touto tříkombinací?

johan7
31. bře 2019

@erickaf Zdravím, zkušenost zatím nemám, teď jsem v prvním cyklu s IUI při týhle trojkombinaci a také uvidím toho 6.4. 🙂 to by měla ne/přijít menzes. Jinak já měla 3-7 dc Clostilbegyt, 11 dc ultrazvuk a 2 folikuly a večer Ovitrelle a po IUI a od 14 dc Duphaston. Tak si budeme navzájem držet palce 🍀

erickaf
autor
31. bře 2019

@johan7 jasná věc. Tak si dáme vědět příští týden ☺️ to čekání je nekonečný, ale věřím, že vše dobře dopadne 🙏🏽

johan7
31. bře 2019

@erickaf Je to tak no...tohle je o veliký trpělivosti 😀 a jak Ti je po tom Duphastonu?

erickaf
autor
31. bře 2019

@johan7 No Dufaston uplná pohoda, Clostik taky, ale po Ovitrelle jsem mela druhý den šílený tlaky v levý straně podbřišku. Nemohla jsem skoro chodit, vstát z postele nebo ze židle, to bylo, jako když máš silnou ms. Ale pak už to zas ustoupilo. Teď mám sem tam takový bolesti jako při ms právě, ale dá se to vydržet. 👏🏽😃

johan7
31. bře 2019

@erickaf Ty jo, tak já po tom Ovitrelle, resp. po tom IUI uplně šílenost, křeče v celým spodku a na pravý straně. Ale u mě to byla asi nějaká bouřlivá ovulace nebo co 😀 splašenej hormon 😀 pak asi za 2-3 hoďky uplně v pohodě. Ale zase naopak se mnou mává ten Duphaston.

erickaf
autor
31. bře 2019

@johan7 😃 to je zajimavý, jak to každý snáší úplně jinak 😃

johan7
31. bře 2019

@erickaf A vy chodíte někam do CAR?

erickaf
autor
31. bře 2019

@johan7 zatim ne, prozatim me leci muj gynekolog. Mela jsem jinyho a ten me totalne zanedbal, kdybych byla u svyho novyho gynekologa, tak uz bych byla 100% mamuska...

johan7
31. bře 2019

@erickaf Moc držím palce 🍀 všechno dobře dopadne.

erickaf
autor
31. bře 2019

@johan7 dekuji, i ja tobe 🙏🏽

danlen
31. bře 2019

@erickaf Ahojky,více jak rok jsem brala Duphaston na srovnání MS. Přes 2 roky se snažíme o miminko. Před půl rokem mi by bylo diagnostikovano PCOS. Jeden cyklus Femara-bez účinku. Na klinice mi řekli, že bych mela zhubnout, jinak mě nebudou léčit či to zkoušet. 3 měsíce beru Letrox na autoimunitní onemocnění štítné žlázy (ale prý tohle s otěhotněním vůbec nesouvisí).. Nicméně minulý týden jsem dala výpověď v práci, od června bych měla nastoupit do nové a před pár dny jsem měla pozitivní test, krev je taky pozitivní, tak už jen čekám na ultrazvuk.. Myslím si, že je to všechno o psychice..

erickaf
autor
31. bře 2019

@danlen tak to gratuluju 🙏🏽

danlen
31. bře 2019

@erickaf děkuji 😊 ja se smířila s tím, že bez doktorů to nepůjde a najednou tohle.. Dokonce jsme se s manželem shodli na tom, že si budeme nějaký čas dávat pozor než se v nové práci zapracuji a teď mám spíš strach, že skončím na pracáku 😂.. Ale to je fuk, pozitivní test je to co jsem poslední 2 roky chtela šíleně moc..
Každopádně Tobě přeji hodně štěstí ať se brzy zadari 😉

erickaf
autor
31. bře 2019

@danlen Je to super, hlavne at jste s mimcem v poradku🙏🏽 a dekuji, verim ze uz se to povede. 😇

megosek
1. dub 2019

@erickaf Ahojky, ja teď 3 měsíce brala Duphaston na srovnání MS. Díky duphastonu se mi zkrátil cyklus z 50DC na 33DC, poslední byl 30 DC. Říkala jsem doktorovi, že pravděpodobně neovuluji, podíval se 13DC a říkal, že žádný dominantní folikul není. Tak mi napsal Clostilbegyt. Teď jsem 31DC, MS měla dorazit dneska a nic. Ještě k tomu měřím BT a vyskočilo na mě, že byla ovulka a to jsem teda v šoku, protože jsem za 1. přes utz byla pozorována a bylo mi řečeno, že nebude a za 2. po duphastonu prej ovu není (má se nasazovat až po proběhlé ovu). Holky vyznáte se v grafech? Myslíte, že by mohla být? Minulý měsíc jsem už měla nízké teploty a teď se mi to drží nahoře...

erickaf
autor
1. dub 2019

@megosek ty jo, ja se v grafech nikdy nevyznala 🙈😃 dej vedet, jak to dopadlo ☺️

werumka
1. dub 2019

@megosek Ahoj, ovulace nebyla, ta teplota je následek Duphastonu, který zvedne bazální teplotu. Počkej ještě chvíli po vysazení, ale je klidně možné, že se menstruace opozdí, po duphastonu to tak může být. Ovulaci jinak můžeš mít, ale třeba až kolem 35. dne cyklu, což lékař už nezaznamená. Sama za sebe bych měřila bazální teplotu celý cyklus bez hormonů. aby sis těmi anovulačními cykly byla jistá. Pokud tam ovulace fakt probíhat nebude, tak nasaď clostil. Pokud se tam ukáže, tak bych v klidu vyčkala.

megosek
2. dub 2019

@werumka no prave, ze jsem měřila i minuly cyklus s duphastonem a to byl anovulak, byl i dobre rozpoznatelny z grafu.

werumka
2. dub 2019

@megosek Tam jde o to, že ve chvíli, kdy nasadíš Duphaston, už ovulace proběhnout nemůže. Takže ten graf už pak nemá vypovídající hodnotu. Pokud jsi měla cykly dlouhé, tak je velmi nepravděpodobné, že by ovulace naskočila ještě před nasazením Duphastonu. Ten se nasazuje až po ovulaci. Jak jsem psala výš - pokud jsi měla cykly dlouhé 50 dní, tak ovulace mohla přijít nejdřív nějaký 35. den cyklu. Folikul by byl patrný až po 25. dnu cyklu. Ale v tuto dobu už jsi brala Duphaston, takže folikul nemohl dozrát a k ovulaci už nedošlo. Duphaston Ti způsobuje umělý cyklus.

megosek
2. dub 2019

@werumka no tak v tom případě jsem zvedava, kdy mi dojde MS. Minuly cyklus jsem ji už totiž měla v tuto dobu. 😕

werumka
2. dub 2019

@megosek Jakmile neproběhne ovulace, tak je často i nižší sliznice a pak může menstruace meškat. Uvidíš, dej tomu ještě čas. Zkusila bych se příští cyklus měřit, ale bez duphastonu. Pokud tam ovulaci zachytíš, tak jsou hormony zbytečné.

megosek
2. dub 2019

@werumka no já jsem zkousela dělat jeden cyklus (60dc) ovulaky a nezachytily mi ovu.

werumka
2. dub 2019

@megosek Ovulační testy v tomhle nejsou úplně určující (záleží na době testování, citlivosti testu). Některé ženy mají při ovulaci nižší hladinu LH, že test není pozitivní, ale ovulace probíhá. Spíš bych zkusila měřit. To je mimo ultrazvuk nejpřesnější varianta, jak určit ovulaci.

erickaf
autor
7. dub 2019

@johan7 tak co? Prisla mrska nebo neprisla? 😃

johan7
7. dub 2019

@erickaf Ále přišla...a jaká! Takovej masakr už jsem dlouho nezažila 😔 takže 23/4 jdu na další konzultaci co a jak dál. Co Ty?

erickaf
autor
7. dub 2019

@johan7 to me mrzi 😔Ja zatim nic, porad cekam, co bude.. test zatim porad negativni...

johan7
7. dub 2019

@erickaf Držím Ti moc palce, aby se ukázala i druhá čárka. Zkusíš ještě testovat nebo půjdeš na krev?

erickaf
autor
8. dub 2019

@johan7 Dekuji 🙏🏽 Jeste pockam a uvidime. Zatim jsou to 2 dny. Boli me porad v podbrisku jako by to melo prijit. Tak snad to neprijde.

johan7
9. dub 2019

@erickaf Tak jak jsi dopadla? Doufám, že máš dobré zprávy...

erickaf
autor
9. dub 2019

@johan7 bohuzel, dneska rano to prislo. 🙈