Drmek. Kdy brát? Zkušenosti?

danvitka
7. bře 2021

Hezký den, po potratu na to chceme opět vlítnout a přemýšlím jak podpořit hlavně druhou fázi. Původně jsem byla první těhotenství na utrogestanu. Teď jsem objevila Drmek (přírodní progesteron), ale každý ho bere po celou dobu cyklu. Já nevim, ale jestli by se progesteron neměl brát spíš až v té druhé půlce? A v první třeba spíš kontryhel? Má někdo z touto bylinou zkušenost? Myslím s tou Drmek 🙂

michaelarousova
7. bře 2021

@danvitka ja ho brala do te doby nez jsem zjistila ze jsem tehotna☺️Pak by se mel vysadit..nekde jsem se to docetla☺️Ja ho brala teda cca nejakych 22 dni a hned se povedlo ale til to asi nebylo..

kevi1
7. bře 2021

Ja som ho tiez brala kym som nezistila, ze slm tehotna od prveho dna cyklu. Bohvie ci sa podarilo kvoli nemu, ja som to brala na predlzenie LF, o dieta sme sa tento mesiac ani nesnazili, ale podarilo sa.

danvitka
autor
7. bře 2021

@kevi1 to zní zázračně 😁 takže celou délku cyklu tedy? Normálně od prvního dne MS?
Ano tu fázi bych taky potřebovala prodloužit 🙄

mmm88
7. bře 2021

Já měla za to, že podporuje ovulaci 🤷‍♀️ každopádně jsem brala až do pozitivního testu 2x denně. Zabral druhý cyklus 😉

kevi1
7. bře 2021

@danvitka no podla mna su to skor nahody, byliny zaberaju az dlhodobo 😁 aku mas dlhu LF? Ja mam 11 dni

brambora28
7. bře 2021

@danvitka ahoj. Drmek jsem brala asi 4 měsíce, v kuse, každý den ráno 2 tablety. Neotehotnela jsem teda (ale my se snažíme už 2 roky). Ale mám tě opravdu pravidelnou MS (28-29 dní) a přišlo mi, že mě nějaký cyklus az tak nebolelo břicho při MS (mám extrémní bolesti). Ale může to být víc faktoru.. Beru kyselinu listovou, vitamín C a mám byliny od lecitelky. S tím Drmkem jsem brala i Nosifol forte duoactive, takže nevím, jestli to vůbec mělo nějaký účinek.. Nosifol ani Drmek už neberu, hlavně u finančních důvodů. Jo a taky jsem začala mít dost citlivou, bolestivou ovulaci, při které i spinim. Ale to je možná těmi bylinami nebo tím, že chodím k te léčitelce.. Každopádně myslím, že tím nic nezkazíš a brát se může celý cyklus..

andelka
7. bře 2021

Já jsem brala když jsem měla nepravidelné, dlouhé cykly. Potřebovala jsem podpořit progesteron a zkrátit první fázi. Zabralo to po dvou měsících. Brala jsem od má do potvrzené ovulace,tj vysadila jsem asi na poslední týden před ms. Otěhotněla jsem po dalších cca 4 měsících, až jsem chtěla. Lf mám dlouhodobě 11-12 dní a na otěhotnění to vždycky stačilo (4x)

danvitka
autor
7. bře 2021

@kevi1 já mám LF od 8 až do 11 dní. Ale otěhotněla jsem po ovulaci která byla po půl roce konečně dost brzo, skoro v první fázi cyklu. Ms už nepřišla. .. až potrat, takže teď od znova 🙄

danvitka
autor
7. bře 2021

@brambora28 též mám bolestivé ovulace, někdy ani nemohu chodit, zasahuje mi to hrozně do nohou jakoby. Ale to až teď od té doby co se snažíme tak nevím jestli to víc nevnímám.

@andelka též spíš potřebuji zkrátit začátek. Nastartovat tu ovu. Já už o ni vím pár dni předem. Někdy i týden a už si vždy říkám v duchu jestli si nedělá srandu 😁 a pak to vyvrcholí většinou v noci velioou bolestí, ráno pozitivní OVU test....ale někdy fakt až skoro před MS

danvitka
autor
7. bře 2021

Takže si to shrňme, prostě od prvního dne MS budu brát. Dokud nepocítím těhu...nebo neskočim z okna 😂
@brambora28 jo a na Nosifol se chystám, ale ty prachy to je mazec. Já beru dlouhodobě Fertipronu to je 400,-/800,- měsíčně... 🙄

kevi1
7. bře 2021

@danvitka ja som s 11 dnami otehotnela uz druhykrat, tak verim ze aj tebe sa to podari 🙂

kevi1
7. bře 2021

@danvitka nosifol som brala a len mi z nejo bolo zle ☹️

danvitka
autor
7. bře 2021

@kevi1 ano to mám taky z nějakého Chytré miminko 😔 nevím proč, myslela jsem že je to obalem toho prášku

danvitka
autor
9. bře 2021

Tak ještě tu mám jednu čínskou studii 👍
Drmek by s měl brát když skončí MS, při ovulaci nebrat (cca 3 dny) a po ovulaci hned brát.
Pak buď přijde MS a vysadit. A nebo těhu a vysadit 😉 třeba někomu pomůže

brambora28
9. bře 2021

@danvitka přesně tak, ber pořád. Ono u techle bylin, jak bylo zmínění výš, to trvá, než se projeví účinek.. Chce to brát aspoň ty 3 měsíce, no.. Hodně štěstí, ať se brzy zadari 🙏

petradt1986
17. kvě 2021

@danvitka jak jsi na tom s drmkem? Chci taky zkusit. Potrebuji prodloužit lutealni fazi a aby mi zmizelo spineni pred ms. Porad nevim jak ho brat. Kdyz je to podpora progesteronu, ten je potreba k uhnizdeni tak by se mel brat az po ovulaci ne?
Jinak ja ovulaci mam. Jen to spineni blby. :(

danvitka
autor
20. kvě 2021

@petradt1986 já se nakonec rozhodla vše co by mohlo obsahovat progesteron v té první fázi vynechat takže drmek neberu. Vysadila jsem i kontryhel, protože po pročtení spousty článku se vlastně neví jestli obsahuje spíš fytoestrogen nebo progesteron. Jestli máš krátkou luteální fázi nemusí to být vina progesteronu je dobré si říct jestli máš ovulaci spíše na konci, tím pádem se spíš později spouští a pak je logicky ta luteální fáze kratší a nebo jestli máš normálně třeba 13dc a ta luteální fáze je krátká, takže jsou krátké i menstruační cykly. Já se teď rozhodla zařadit v první fázi a to už od prvního dne menstruace spoustu estrogenu co znamená hrozně moc soji, tofu, sladké brambory, cizrnu, hrách, čočku prakticky nic jiného nejím....a má to neskutečný efekt 😅 ovulaci mám poprvé v životě 15DC ♥️ no a od 20DC zařadim progesteron (aktuálně jsem si sehnala gynprodyl)

petradt1986
20. kvě 2021

@danvitka ja mam ovulaci vetsinou kolem 16DC a spineni prichazi jiz 22-23 DC.
Proto si myslim, vypada to, ze mam malo progesteronu..