Další vyšetření neplodnosti. Co nás ještě čeká?

kapecko22
5. dub 2022

Dobrý den. Rok a půl se snažíme o miminko. A zatím stále nic... Jako jo, brala jsem opravdu dlouho HA (Lunafem) 12 let... Což je hnus. Ano, teď už to vím taky. Ihned po vysazení HA jsem najela na STM, abych věděla, zda najela ovulace. Od vysazení jsou cykly pravidelné 28-30 dní, ovulace dle BT proběhla v každém cyklu 11-15 DC. Luteální fáze bývá 13-16 dnů. Minulý týden jsem byla na HSG vyšetření pomocí rentgenu. Oba vejcovodu průchodné. Partner má teď za sebou spermiogram. Vše v normě. Chci se zeptat, jaká další vyšetření nás (spíš teda asi mě) čekají. Děkuji za informace...

petulkadodo
5. dub 2022

@kapecko22 Určitě hormonální profil včetně hladiny AMH, které udává ovariální rezervu, test na trombofilní mutace, reprodukční imunologie (protilátky proti spermiím apod.), někdy se dělá i hysteroskopie pokud je podezření na překážku v děloze nebo děložním čípku. Časem pak genetika, ale ta se dělá spíš při opakovaných potratech.

petulkadodo
5. dub 2022

@kapecko22 A zapomněla jsem na folikulometrii, tj. kontrolu, zda skutečně dochází k ovulaci pomocí opakovaného ultrazvuku

kapecko22
autor
6. dub 2022

Děkuji za informaci. Čeká mě teď sledování ovulace ultrazvukem. To je asi ta folikulometrie?

petulkadodo
6. dub 2022

@kapecko22 Ano, to je ono 🙂

kapecko22
autor
7. dub 2022

@petulkadodo A to se chodi asi nejak casteji, ze, za ten cyklus? Gynekolog mi rekl, at dojdu 12 DC... Ale 12 DC mivam vetsinou ovulaci. Takze pujdu radeji uz 10 DC... Jinak me teda docela prekvapuje, ze mi jeste nedelal hormonalni profil. Cekala bych, ze to bude hned 1.vysetreni... Ale jako prvni me poslal na to HSG vysetreni

petulkadodo
7. dub 2022

@kapecko22 jj, chodí se víckrát, typicky před ovulací, jak roste vajíčko a pak po ovulaci, aby se potvrdilo, že praskl folikul.

pro89
9. dub 2022

@kapecko22 já měla za sebou nasazení hormonu , operaci na průchodnost . Vše prý v pořádku … Pak už jsem jela přímo na kliniku smířená , že jdeme na umělý a najednou zjistili, ze mám PCOS. Beru prášky ovulace naskocila hned první měsíc a teď čekám zda to vyšlo .

kapecko22
autor
10. dub 2022

Dle STM mi ovulace probiha kazdy cyklus. Je i presto mozne, ze teda neprobíhá? Nebo z jakeho duvodu vubec folikulometrie? Je i pres ukazkove grafy bazalni teploty mozne, ze ovulace neprobiha?

pro89
11. dub 2022

@kapecko22 já jsem nemerila teplotu , ale dělala ovulacni testy a taky jsem je Nela normálně pozitivní . Jde o to ze jsem měla moc vajíček a tím pádem nebyly schopni oplodnění protože nebyly dozraly.

kapecko22
autor
11. dub 2022

@pro89 aha. Takze jako je mozne, ze BT jde nahoru... Ale folikul nepraskl a tim padem ovulace neproběhla? Furt mi to hlava nebere 😆Ja myslela, ze kdyz jde teplota nahoru... Tak 100% probehla ovulace se vsim vsudy... No uvidim pristi mesic... Co mi teda rekne gynekolog...

pro89
11. dub 2022

@kapecko22 já myslím , ze i folikul mohl prasknout ale jestli jsem to pochopila správně tak mohl být prázdný

kapecko22
autor
11. dub 2022

@pro89 aha. To me nikdy nenapadlo, ze muze byt... Tak je mozne, ze tam by mohl byt teda problem... Jak se to resi?

pro89
12. dub 2022

@kapecko22 já na PCOS dostala prášky na vyvolání ovulace