Cysta a těhotenství. Jaké máte zkušenosti?

marta000
27. srp 2021

Ahoj holky, před 14 dny jsme byla na revizi kvůli Zamlklému těhotenství a 3 dny po revizi znovu na dočištění. Teď mám za sebou 1. kontrolu a doktor říkal, že vše vypadá jak má.
A že se klidně můžeme po 1.MS začít zase snažit.

Jen mě trochu vyděsil cystou na vaječníku, že má 3cm a za 3-4 měsíce mám přijít na ultrazvuk, že se podívá, zda roste a nebo se zmenšuje.

Jaké máte zkušenosti co se týče cysty a těhotenství.
Za vaše zprávy moc děkuji.

luhana
27. srp 2021

@marta000
Take jsem mela obavy, zda cysta nemuze ovlivnit plodnost. Mam ji uz nekolik let o vel.4 cm na jednom vajecniku. Dr. ji akorat na prevenci vzdy z kontroluje ultrazvukem, zda se nezvetsuje. Je porad stejna. Otehotnela a porodila jsem i s ni a porad se tam drzi 😁 Takze nemela bych obavy, pokud te treba neboli nebo nedela jinou neplechu.

marketaholasova
27. srp 2021

@marta000 v breznu jsem potratila. Nastesti jsem nemusela na cisteni ale na kontrole objevili cystu 12 cm na levem vajecniku. Po menstruaci ten mesic zmizela. V cervnu jsem znovu otehotnela s tim ze v 6 tt me zjistili cystu 10 x 13 cm zas na levym a ze se musi cekat co bude. Nyni jsem 12 tt a cysta 3 x 2 cm pry to uz je pohode. Tak jim verim

dobevacka
27. srp 2021

@marta000 Ahoj, já měla také cystu cca 3 cm před těhotenstvím a během těhotenství se mi vstřebala. Určitě se není čeho bát ☺️

marta000
autor
27. srp 2021

@dobevacka děkuji za zprávy, jsem ráda, že to doktor nechce podcenit a chce si to zkontrolovat. A právě jsem si říkala, že kdyby to bylo něco vážnějšího, tak mi přece neřekne, že můžeme po 1. MS zkusit štěstí znovu.
Snad už bude vše v pořádku ☺️

dobevacka
27. srp 2021

@marta000 Určitě to bude dobré! Ať se daří ☺️

markyzzaa
28. srp 2021

@marta000 já jsem měla taky cystu a taky po revizi. Dr. mi tenkrát doporučil abych brala Thiamin (volně prodejný) že cysta zmizí.Na další kontrole už žádná nebyla