Cvičení Ludmily Mojžíšové na podporu těhotenství

haluzska
7. říj 2018

Rada bych se chtela zeptat zda nektera nemohla otehotnet a zacala cvicit a pak so povedlo. Mate nektera zkusenosti? Dekuji pekne 🙂

lindikova
7. říj 2018

Nevím, zda by se povedlo/nepovedlo bez toho, ale Mojžíšovou cvičím dlouhodobě, nechala jsem si srovnat i kostrč a povedlo se napoprvé🙂

knoflikarka
7. říj 2018

@haluzska Určitě doporučuju, u nás to teda přirozeně nešlo, ale myslím, že i díky Mojžíšové se povedlo 2. IVF. Ale určitě to chce i chodit na ty mobilizace.

klaarusa
7. říj 2018

Dobrý den, moje zkušenost:
Na konci prvního trimestru jsem si prošla samovolnym potratem o půl roku později znovu na konci trimestru zamlkly potrat. Pak jsem na doporučení kamarádky našla fyzioterapeutku, s kterou jsem cviky cvičila + k tomu chodila ještě na jógu. Já tedy neměla ''problem'' otěhotnit, ale miminko udržet. Po třetí se povedlo a vše dopadlo v pořádku. Za mne byla důležita hlavně i psychika. A u cvičení jsem se cítila opravdu dobre.

jednaholkaa
7. říj 2018

@haluzska Ja byla jenom u fyzio na srovnani kostrce, rikal, ze mojzisovku cvicit nemusim. Dva mesice na to jsem otehotnela 🙂

fyii
7. říj 2018

@haluzska ja mela 2x zamlkle tehotenstvi prirozene, pak x IVF, KEt a nic a kdyz jsem se na to vykaslala sla na mobilizaci kostrce, zeber atd. Tj. Mojzisovkuva zacla dle toho cvicit tak 2x za 2 mesice tehotna a dve krasny deti 2 a 5 mesicu. urcite ti to uskodit nemuze🙂

bluekobylka
7. říj 2018

Obe deti po pulrocnim cviceni u p. volejnikove v brne... predtim celkem 6 iui a nic... obe deti nakonec prirozene 😍 takze ano nebo na tom bude...

haluzska
autor
7. říj 2018

Ja byla loni na laparoskopii.. cysta + nepruchodnost vejicovodu .... letos v dubnu opet cysta.... a konizace cipku na zacatku a na konci dubna ☹ pak vse v poradku ale stale se nedari. V zari kontrolu jak se cipek zahojil.. vse v poradku ale opet cysta bez operace. Tak uz jsme celkem s manzelem po 3.5letech snazeni takovi beznadejni ☹

vendes
7. říj 2018

Když to nepomůže něčemu jinému, tak vás alespoň nebudou bolet záda a posílí se střed těla. Cvičím Mojžíšovou na tyto potíže. Je to ale to nejnudnější cvičení, co znám.

haluzska
autor
7. říj 2018

Opravdu je to zak nudne ? A jak casto by se melo cvicit?

vendes
7. říj 2018

Není to nic akčního, leží se na břiše/zádech nebo na všech čtyřech a protahuje se. Ideální je cvičit každý den, no.

monikaa91
7. říj 2018

My se snažili o mimčo 3 roky. Pak jsem začala jezdit na rehabilitaci na cvičení podle Mojžíšové. Rehabka zjistila, že mám zablokované SI skloubení, odblokovala ho, pak jsem asi 2-3 měsíce cvičila a poté mi ješte přes konečník zmobilizovala kostrč a já hned ten cyklus otěhotněla. Takže určitě doporučuji 🙂

swetlusska
Autor odpověď smazal
Zobraz
swetlusska
7. říj 2018

Také mám SI skloubení bloklé, někdy ani nevstanu k dítěti, ale nepotkala jsem nikoho, kdo by s tím uměl něco udělat :( Tak cvičím, trpím a bolí mě pořád všechno.

te_reza
7. říj 2018

@swetlusska jsme na tom stejně, po úraze mi vyjíždí kyčel a mam jinak dlouhé nohy, si skloubení mam úplně v pr... A už přes dva roky trpím jak pes, cvičení je dost neúčinný.

haluzska
autor
7. říj 2018

Dekuji vsem za zkusenosti ☺ snad se nam uz konecne po dlouhe dobe zadari 😊 a budeme cekat maleho mimiska

swetlusska
8. říj 2018

@te_reza To mě mrzí. Taky mám skoliozu (rotační) a jinak dlouhé končetiny a zatím mi cvičení nepomáhá, zkoušela jsem už mnoho rehabilitací v Praze, pomáhají ale jen masáže nebo elektroléčba - jenže to mi předepíší tak jednou za sto let a zbytek doby trpím.

te_reza
8. říj 2018

@swetlusska takže ti taky cvičení nezabírá?Mě pořád doporučují cvičit a nic to se mnou nedělá, spíš mám pocit, že to je s cvičením horší...Mám za sebou nespočet rehabilitací, fyzioterapeutů, masérů, akupunkturu, všechno stojí peněz jak šlupek a nic. Max na pár dní. Navíc se mi bortí i kostrč, už mi ji 2x rovnali

swetlusska
8. říj 2018

@te_reza Chudáku, taky dobrý no :( To rovnání kostrče pomůže? A co ta Beroussova masáž nebo Dornova metoda? Já už taky nevím co bych zkusila. Cvičení by mělo pomoct, zpevnit břicho a pánevní dno atd, ale zatím teda nic :( Chodím i na rehabilitační pilates, při a po pohybu je mi skvěle, ale druhý den se pak zase skoro nehnu.

te_reza
8. říj 2018

@swetlusska nevím, mě kostrč jako taková nebolí, ale chvilková úleva tam je (hlá kostrč je znát v nohách) na Dornovku taky chodím, rovná mi tu kyčel, ale úleva no...pomalu se začínám smiřovat s tím, že takhle budu už navěky. Taky mě to při pohybu nebolí, ale sednu si, nedej bože lehnu a konec, nejhorší jsou u mě noci.

swetlusska
8. říj 2018

@te_reza jasně, já vím, taky v noci trpím, prostě v klidu je to nejhorší. No, jdu ještě na Ortopedii (termín za měsíc!), ale i tak mám naději, že mě snad někam pošlou - aspoň pár těch elektro proudů třeba 🙂 Jinak neurolog nebo obvodní mě pošlou jen na fyzioterapii a výsledek je cvičení - Mojžíšová, cvičení na skoliozu a konec, přijdte za rok na kontrolu :(

te_reza
8. říj 2018

@swetlusska a delaly ti mr? Me dcl sere, ze me jeste neposlaly, kdyz to trva tak dlouho. Nikdo mi neni schopnej rict, proc to nejvic boli v klidu, maj jen cviceni a analgetika. K nicemu. Ja vygooglila Bechterevovu chorobu nebo tak nejak a ta by na me dcl sedela, leci ji ale revmatolog

marcelapaskova
8. říj 2018

@haluzska Ahojky, kamaradka byla na odblokovani patere podle pani Mojzisove a byla hned tehotna. To umi jen nektere fyzioterapeutky. Ta nase ta uz je v duchodu. K ni chodil i Karel Gott - na zada! 🙂

haluzska
autor
8. říj 2018

@marcelapaskova tak snad se zadari i nam ... dekuji pekne za pozbudeni 🙂

haluzska
autor
9. lis 2018

Pribral nekdo pri cviceni tehle metoty? Cvicim teprve kratce, ale nejak jsem pribrala na brisku a bocich ( proste takovy spek tam mam 😀